close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی وضعیت شاخص کل هم وزن بورس تهران
loading...

تحلیل بازارهای مالی

( برای مشاهده دقیق تر نمودار بر روی آن کلیک کنید . ) نمودار زیر وضعیت شاخص کل هم وزن بورس تهران در ماههای اخیر را نمایش می دهد :   1 - یک نکته : در ماههای اخیر این شاخص به بورس تهران اضافه شده است ، نکته اصلی در الگوریتم محاسباتی این شاخص نگاه همسان به سهامهای تشکیل دهنده بازار بورس است بگونه ای که حجم کل و حجم مبنای سهام که بر اساس بزرگی و کوچکی سهم و شرکت مربوطه متغیر است در آن نقشی ندارد و مثلا در محاسبه آن نگاه به یک سهام غذائی کوچک با یک سهام بانکی بزرگ همسان است . این وضعیت ابزار مهمی…

بررسی وضعیت شاخص کل هم وزن بورس تهران

( برای مشاهده دقیق تر نمودار بر روی آن کلیک کنید . )

نمودار زیر وضعیت شاخص کل هم وزن بورس تهران در ماههای اخیر را نمایش می دهد :

 

1 - یک نکته : در ماههای اخیر این شاخص به بورس تهران اضافه شده است ، نکته اصلی در الگوریتم محاسباتی این شاخص نگاه همسان به سهامهای تشکیل دهنده بازار بورس است بگونه ای که حجم کل و حجم مبنای سهام که بر اساس بزرگی و کوچکی سهم و شرکت مربوطه متغیر است در آن نقشی ندارد و مثلا در محاسبه آن نگاه به یک سهام غذائی کوچک با یک سهام بانکی بزرگ همسان است . این وضعیت ابزار مهمی در شناسائی وضعیت واقعی بازار بدست ما می دهد ؛ چرا که فرضا در زمانهائی که کلیت بازار منفی است گاهی می بینیم که با بلوک زنی بر روی یک یا چند سهم بزرگ مقدار نهائی " شاخص کل " مثبت می ماند که مسلما نشانگر وضعیت واقعی بازار نیست ، اما به دلیل همان نگاه همسان در محاسبه " شاخص کل هم وزن " به سهام در چنین وضعیتی می بینیم مقدار آن منفی است و یا به شکل مشابه در نوسانات هیجانی ای که مثلا بازار در ساعات آغازین مثبت یا منفی بوده است و در ساعات پایانی با وضعیت معکوس و اصلاح در مقدار عددی شاخص کل نسبت به ساعات آغازین روبرو می شویم ، شاخص کل هم وزن سریعتر و دقیقتر وضعیت واقعی بازار را از نظر اقبال و یا عدم اقبال معامله گران و معامله در مقادیر مثبت یا منفی در کلیت بازار به ما نشان می دهد .

2 - بررسی نمودار :

- خط میانی چنگال اندروز که یک بار در هفته اول برج 6 از بازار حمایت کرده است در هفته های بعد به پائین شکسته شده و پس از آن شاخص در برخورد مجدد به آن توانائی عبور از آن را نشان نداده است .

- بر خورد دوم در روزهای اخیر با شکست خط میانی همراه بوده است اما هنوز وضعیت ایده آل برای رشد بازار در تایم فریم های بالا ( هفتگی و ... ) دیده نمی شود . مشاهده وضعیت رشد در تایم فریم های بالا مستلزم تداوم رشد در تایم فریم روزانه یعنی وضعیت نمودار فوق است .

- بر مبنای اندیکاتورهای حجمی مانند MACD در مقیاس بلندمدتی ، میزان " قدرت خریدار " در هفته های اخیر بشدت تضعیف شده است و کاهش شدید حجم معاملات در بورس نیز تائید کننده همین مورد است . لازمه اصلی رشد پایدار بازار در حال حاضر ورود نقدینگی برای افزایش قدرت خریدار است .

 3 - در روز چهارشنبه ( 94/07/22 ) دو نکته مهم از نظر معاملاتی دیده شد :

اول - افزایش حجم معاملات که میزان ریالی آن بدون بلوک زنی و دستکاری در بازار به بالای 100 میلیارد تومان پس از روزهای متمادی رسید که البته با حجم نرمال معاملات روزانه برای بازار موجود که لااقل باید بین 250 تا 300 میلیارد تومان باشد فاصله زیادی دارد .

دوم - با ادامه دامپینگ حقوقی و فروش شدید در اکثر نمادهای دارای پتانسیل رشد در قیمتهای حداکثری محدود فعلی که با قیمتهای حداکثری واقعی بر مبنای پتانسیل بنیادی سهام فاصله زیادی دارد ، روبرو بودیم . این مورد یادآور بازی دائمی حقوقی در دو سال اخیر در نوسانات صعودی با بازار است و این رویه نشانگر توامان نیاز شدید آنها به نقدینگی ، در ضرر شدید بودن و بی اعتمادی به آینده بازار بورس است .

4 - برای ادامه روند صعودی چالش های اصلی بازار در گذار از این مقادیر برای شاخص کل هم وزن است :

9670 ، 9816 الی 9818 ، 9900 الی 9940

مقادیر تایمینگ زمانی مهم بر روی نمودار درج شده است ، بر روی یکی از این مقادیر زمانی-عددی شاهد اصلاح بازار خواهیم بود و در آن زمان می توان سناریو جدید حرکتی بورس را بررسی کرد .

پوریا بازدید : 476 پنجشنبه 23 مهر 1394 زمان : 4:29 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط maryam در تاریخ 1394/7/25 و 23:44 دقیقه ارسال شده است

با سلام
سپاس بابت تحلیل های جدید و تبریک به مناسبت تلاشتون برای راه اندازی سایت. لطفا نظرتون را در مورد وضعیت گروه شیمیایی به لحاظ بنیادی در بلند مدت بفرمایید.
پاسخ : بررسی شاخص شیمیائی در تحلیل های بعدی خواهد بود . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/7/25 و 11:03 دقیقه ارسال شده است

تشکر پوریا جان
من ثباغ و وساخت دارم ... اگه تو این قیمت های وساخت و ثباغ فروش رو به صلاح می دونین بفرمایید نه که منتظر روزهای آتی و تحلیل های شما می مونیم ...
----------------
و اما پیشنهاداتی در مورد سایت جدیدتون :
1- فریم های اطراف سایت رو ....
برای بازدید کننده های سایت شما ، فقط تحلیل های شخصی شما مهم هستن...
2 - کاربران رو رده بندی کنین تا اونایی که ...نظراتشون بدون تایید منتشر بشه .
3- در صورتی که قصد کار حرفه ای روی سایت رو دارین و کسب درآمد هم در برنامه شما هست ، در بخش درباره ما توضیحات بهتر و استیتمنت های خودتون رو هم بذارین .
تشکر
پاسخ : 1 - در مورد ثباغ و وساخت صبر کنید .
2 - در مورد سایت :
- شما اولین کاربر ما در آنجا هستید و عضویت شما هم از روزهای قبل تائید شده است ! آدرس آن سایت را فقط تعداد انگشت شماری می دونن و بعید می دونم آنها هم با شما در ارتباط باشند ، اینکه چطور شما آن را پیدا کرده اید برای من و مهران مایه تعجب است . آدرس رزرو دیگری هم داریم که منحصرا خودمان دو نفر آن را می دونیم ، شاید با روش مشابه آن را هم پیدا کرده اید ؟!
- در مورد سایت از پیشنهادات شما و سایر دوستان استقبال می کنیم ، در آنجا یک قالب اولیه داریم و همه چیز از جمله پیشنهادات شما به بازخورد ما از استقبال مخاطبان بر می گردد و نیاز به گذشت زمان چند ماهه برای ارزیابی و انجام اصلاحات لازم دارد .
- در مورد نظرات الزاما تائید و باز بینی مورد نیاز است ، دقت کنید که از نظر قانونی حساسیت روی سایتها با فروم و وبلاگ متفاوت است و با کوچکترین مورد خاصی برخوردهای قانونی ممکن است انجام شود که کمترین آن فیلترینگ سایت است . شاید اگر با استقبال کاربران مواجه شدیم بعدا مدیری برای آن در نظر بگیریم که در برخورد با مخاطبین هم توانائی فنی و دانش لازم را داشته باشد و هم سعه صدر و آرامش ، گزینه هائی هم برای این مورد داریم .
در هر صورت همه چیز نیاز به گذشت زمان و ارزیابی وضعیت در آینده دارد . / پوریا

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/7/25 و 10:59 دقیقه ارسال شده است

سلام. چهره جدید وبلاگ مبارک و تشکر از چهار تحلیل جدید. مشتاق دیدن سایت جدید هستم. سایتتون سر سبز ایشالا. زمان رونمایی از سایت جدید به نظر خیلی مناسبه. ممنون
پاسخ : زمان افتتاح سایت جدید اول آبانماه است. آول آبان نام وب سایت در همین وبلاگ به همراه توضیحات، اعلام خواهد شد. /مهران

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/7/25 و 10:02 دقیقه ارسال شده است

سلام

پوریا جان منتظر تحلیل جدید شما از دو سهم مورد اشاره ثباغ و وساخت هستیم .

تشکر
پاسخ : تحلیلی در مورد شاخص گروههای مختلف بورسی امروز یا فردا خواهید دید که شامل گروه ساختمانی نیز هست .

ضمنا اگر به مشکل ناخواسته ای بر نخوریم این هفته آخرین هفته ای خواهد بود که در این وبلاگ در خدمت دوستان هستیم و ان شاء ا.. از ابتدای آبان سایت جدید آغاز به کار خواهد کرد ./ پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 21
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 96
 • بازدید ماه : 1,406
 • بازدید سال : 8,750
 • بازدید کلی : 1,560,240
 • کدهای اختصاصی