close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی وضعیت شاخص کل بورس
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  ( توجه : این متن را مکمل و در امتداد تحلیل قبلی شاخص کل ببینید . برای وضوح بهتر نیز بر روی نمودار کلیک کنید . )     نمودار فوق وضعیت شاخص کل را در تایم فریم ماهانه در دوره ابتدای 88 تاکنون نمایش می دهد . در تایم فریم ماهانه در حال نزدیک شدن به خط روند پائین به پائین مستحکمی هستیم که عکس العمل شاخص کل نسبت به آن این بار " بسیار " مهم است ، مهمتر از آنچه در نوسانات دوره ریزش در این مدت دیده ایم : - در تایم فریم روزانه وضعیت تائید شده ای هنوز نداریم و در هفته های اخیر وضعیت حرکتی روند…

بررسی وضعیت شاخص کل بورس

 

( توجه : این متن را مکمل و در امتداد تحلیل قبلی شاخص کل ببینید . برای وضوح بهتر نیز بر روی نمودار کلیک کنید . )

 

1

 

نمودار فوق وضعیت شاخص کل را در تایم فریم ماهانه در دوره ابتدای 88 تاکنون نمایش می دهد . در تایم فریم ماهانه در حال نزدیک شدن به خط روند پائین به پائین مستحکمی هستیم که عکس العمل شاخص کل نسبت به آن این بار " بسیار " مهم است ، مهمتر از آنچه در نوسانات دوره ریزش در این مدت دیده ایم :

- در تایم فریم روزانه وضعیت تائید شده ای هنوز نداریم و در هفته های اخیر وضعیت حرکتی روند نزولی علی رغم نوسانات بالائی در پاره ای از روزها شدت گرفته است که با ادامه آن بر مبنای آنالیز اندیکاتوری در آستانه ورود به محدوده اشباع فروش هستیم .

- در تایم فریم هفتگی تا الان در وضعیت ایستائی هستیم ، نکته مهم این است که در تایم فریم هفتگی این وضعیت ایستائی همراه با مشاهده دو مورد جالب توجه است ؛ اول مشاهده بروز علائم اولیه تائید نشده تمایل به نزول ،  دوم در کمال تعجب علی رغم وضعیت بد بازار مشاهده علائم عدم خروج نقدینگی اصلی بازار که علامت حبس شدگی آن در قیمتهای پائین موجود و با حجم معاملات اندک بازار است . معمولا در تحلیل های اخیر هنوز دیده می شود که تحلیلگران میزان نقدینگی اصلی بورس را با لحاظ کردن میزان معاملات حقیقی های فعلی حاضر در بازار می سنجند که درست نیست ، در واقع نگاه آنها با اولویت دادن به تایم فریم روزانه است که نگاه ناقصی است . مجموع نقدینگی موجود حقیقی های فعلی بازار بصورت سهام در حال حاضر در قیاس با سال 92 و حتی دوره های زمانی کوتاه صعودی بازار در 93 ، نسبت به کلیت نقدینگی بازار میزان مختصری است و تنها به کار نوسانگیری های مقطعی معدود حقیقی های صاحب سرمایه بالائی که هنوز در بازار مانده اند و یا حقوقی ها می آید و فعلا تنها نقشی که دارد در ایجاد نوسانات هیجانی نزولی و صعودی مقطعی است اما میزان کل سرمایه فعلی آنها قدرت ایجاد حرکت برای مشاهده روند پایدار در بازار را ندارد ، مگر اینکه در آینده شاهد ورود نقدینگی سنگین ازسوی حقیقی به بازار باشیم . 

- در تایم فریم ماهانه دو مورد مهم هست : اول اینکه هنوز علائم صعودی به قوت باقی است و دوم مشابه تایم فریم هفتگی علائم عدم خروج نقدینگی اصلی بازار دیده می شود . به سه فلش آبی ، قهوه ای و بنفش در نمودار دقت کنید ، در صورت بروز سناریو صعودی توضیح داده شده در تحلیل قبلی شاخص کل اینها سه احتمال و سه هدف ممکن برای صعود بلند مدتی بازار هستند و با توجه به وضعیت نمودار احتمال رسیدن به هدف D در یکی از دو حالت قهوه ای و بنفش بیشتر است ، فعلا به دلیل آنکه نقطه C  هنوز مشاهده نشده برای قضاوت در این مورد زود است و به همین دلیل تارگتهای زمانی این سه هدف احتمالی را نیاورده ام .برای آنالیز بلند مدتی بازار بورس تایم فریم ماهانه در اولویت نخست است و بسته به روند حرکتی بازار در ماههای روبرو احتمال تاچ خط روند پائین به پائین در محدوده های بازه زمانی برج 6 الی برج 8 وجود دارد ، حال ممکن است در یک روند رنج و با مشاهده نوسانات پائینی و بالائی متوالی ناپایدار در زمان طولانی تری به این خط برسیم و یا با روند نزولی شدیدتر و با دامنه بالاتری در زمان کوتاه تری بر روی آن قرار بگیریم .البته احتمال کم عدم تاچ این خط هم هست ، مهم آن است که شاهد برگشت بازار به بالا باشیم که علامت اصلی ورود به وضعیت صعود پایدار باشد . بدترین حالت از دست رفتن محدوده زمانی فوق و رنج ماندن بازار است که احتمال بروز علائم رشد پایدار در بازار را حداقل تا اواخر دی ماه به عقب می اندازد .

در نوسانات آغاز شده از بهمن سال قبل ( 1393 ) شاهد نوسان قیمتی اغلب سهم های اصلی بازار در یک محدوده کف و سقف مشخص هستیم ، دلیل آن را باید  در نمودار شاخص کل جستجو کرد ،  یک دلیل آن برخورد به خط روند نزولی بالا به بالا بوده است که در برخورد آخر به بالا شکسته شده اما در پول بک به دلیل آنکه روی یک خط روند نزولی طولانی بوده ایم در محدوده عددی پائینتری نسبت به نقطه شکست آن را تاچ می کند ،  دلیل دیگر در محدوده کف  تصحیح 38.2 موج بزرگ قبلی است که از ریزش بیشتر بازار جلو گیری کرده است و دلیل سوم در وضعیت خط روند پائین به پائین است . مجموع این موارد در شاخص گروهها نیز با تقدم و تاخیر فازهای زمانی متفاوت دیده می شود .

هفته مهمی را پیش رو داریم و دقیقا از نظر آنالیز زمانی فردا شنبه برای شاخص کل آستانه ورود به یک محدوده زمانی کوتاه مدتی مهم خواهد بود . باید دید این وضعیت بی تصمیمی در بورس که در سایر بازارها مانند آتی سکه هم علائم آن در وضعیت عملکرد معامله گران دیده می شود در چه مقطع زمانی ای خاتمه می یابد . ضمنا از نظر کوتاه مدتی برای شاخص کل زمانهای زیر را برای رصد بازار مد نظر قرار دهید : فردا ، محدوده 25 مرداد ، هفته اول شهریور ، نیمه شهریور ، هفته اول مهر .

---------------------------------------------------------------------------------

در مورد انس و دلار و سکه و طلای داخل ، ما در روزهای آتی تحلیل ارائه خواهیم کرد ، تا آن زمان بی مناسبت نمی بینم که فعلا متن زیر را که قسمتی از ایمیل آخر کیوان گرامی برای بنده است و شامل آخرین نظر ایشان در مورد انس و دلار داخل است را با توجه به سوالات دوستان در این موارد در اینجا بیاورم :


" ... نظر من این است که کف اونس درنوسان فعلی 1075-80 و در حالت بدبینانه تر 1045-50 است. وباز به نظر من بعد از زدن کف و مدتی نوسانهای کوچک باید به سمت منطقه 1200تا1230 حرکت کند .این قسمت آخر شاید کمی عجیب بنظر برسد .چون در حال حاضر در بیشتر سایتهای ایرانی و خارجی صحبت از اعداد 1000 و 850 و  ... است و نسبت به اونس خیلی بدبین هستند .بنظر من حتی اگر قرار باشد اونس این اعداد راببیند که 1000 بعید نیست باید قبل از آن به آن منطقه 1200 تا 1230 برود.این نظر من است . هرچند که ممکن است اشتباه کرده باشم.

در مورد دلار هم تا 30 -40 روز آینده سقف 3360-65 و در حالت بدبینانه 3380 است که وقت خالی کردن است و در اواسط شهریور دوباره به حوالی 3300 بازمی گردد. "

 

 

پوریا بازدید : 838 جمعه 16 مرداد 1394 زمان : 23:42 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط ali fomani در تاریخ 1394/5/17 و 11:33 دقیقه ارسال شده است

ممنون از تحليل شما. ولي كاش اين متن با يه نگارش بهتر نوشته ميشد!
پاسخ : از نظر اسلوب نگارش مشکلی در متن بالا من نمی بینم ، احساس من این است که شاید نتوانسته اید با ماهیت مطالب آن ارتباط برقرار کنید ؛
ببینید ماهیت این متن اشاره به امکان بالقوه مشاهده و ایجاد یک الگوی AB=CD است که با سوابق تاریخی رفتار نمودار شاخص کل بورس تهران خوانائی دارد ، پس از آن گام به گام در تایم فریم های مختلف امکان بالفعل شدن و تشکیل نقطه C هم از نظر زمانی ( اشاره به وضعیت ماههای 6 الی 8 سال جاری و ماه دی ) و هم از نظر عددی ( اشاره به مرز 38.2 و وضعیت خط پائین به پائین) دقیق بررسی شده است و هدف گذاری های احتمالی برای نقطه D نیز بررسی شده است ، در ابتدای متن نیز اشاره داشته ام که این تحلیل را مکمل تحلیل قبلی شاخص باید دید و به همین جهت در آن به موج شماری و مواردی که در متن قبل بوده است دیگر برای پیچیده نشدن متن اشاره نکرده ام . مبنای من این بوده است که مخاطب متن با اصول اولیه تحلیل تکنیکال آشنائی دارد و به همین جهت وارد توضیح جزئیات نشده ام و لب کلام را آورده ام . دوباره با راهنمائی ای که در پاسخ شما آوردم به متن نگاه کنید امیدوارم مطلب این بار برای شما واضحتر شده باشد . / پوریا

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/5/17 و 10:30 دقیقه ارسال شده است

"پولهایم" را در "بازار" می کارم،
سبز خواهد شد،
می دانم می دانم می دانم!!! شکلک

تشکر از تحلیل شما آقا پوریای گرامی
پاسخ : معمولا افراد غیر شاعر در دو وضعیت شاعر می شوند : یا در سرخوشی مفرط و یا در اندوه و غم مطلق ! امیدوارم برای شما حالت اولی باشد . شاید هم شاعر باشید ! پیروز باشید . / پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 131
 • بازدید ماه : 1,441
 • بازدید سال : 8,785
 • بازدید کلی : 1,560,275
 • کدهای اختصاصی