close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی بورس 5 ( خودرو )
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  نمودار زیر وضعیت شاخص گروه خودرو را در بازه زمانی سال 81 تاکنون در تایم فریم ماهانه شامل می شود :   1 - همچنانکه مشاهده می شود خط روند بلند مدتی شاخص این گروه در بازار هیجانی سال 92 ( مشخصا از نیمه دوم برج 8 همان سال ) به بالا شکسته شده ، اما در برخورد با باند مقاومتی فشرده موجود در مقادیر محدوده های 1440 ، 1520 و 1600 در ماههای آخر رونق بورس در آن سال توان بالا رفتن نداشته و در همین محدوده مشخصا با برخورد به محدوده 1520 ( 1518 ) سقف سازی کرده است و پس از آن 1440 تومان سقف موثر نوسانات…

بررسی بورس 5 ( خودرو )

 

نمودار زیر وضعیت شاخص گروه خودرو را در بازه زمانی سال 81 تاکنون در تایم فریم ماهانه شامل می شود :

 

1 - همچنانکه مشاهده می شود خط روند بلند مدتی شاخص این گروه در بازار هیجانی سال 92 ( مشخصا از نیمه دوم برج 8 همان سال ) به بالا شکسته شده ، اما در برخورد با باند مقاومتی فشرده موجود در مقادیر محدوده های 1440 ، 1520 و 1600 در ماههای آخر رونق بورس در آن سال توان بالا رفتن نداشته و در همین محدوده مشخصا با برخورد به محدوده 1520 ( 1518 ) سقف سازی کرده است و پس از آن 1440 تومان سقف موثر نوسانات بعدی  آن بوده است ، تکته اصلی این است که در طول دوره نزول بورس بارها نوساناتی با نفوذ به همین خط روند داشته که در تایم فریم های پائینتر مشخص تر است اما شکست قطعی این خط اتفاق نبفتاده است و با نوساناتی که در ماههای ریزش کلیت بورس این گروه داشته ، روی لبه همین خط روند یک باند فلت ساخته شده است .

2 - علائم پایان این نوسانات تا حدی در این گروه دیده می شود ، اما مشکل اساسی و چالش اصلی این گروه گذار از همان باند مقاومتی بالا است . در صورتی که باند مقاومتی پر قدرت به بالا شکسته شود ، احتمال رشد شاخص گروه خودروئی در وهله اول تا مرز محدوده 1880 هست . در این حالت سقف باند فلت به بالا شکسته خواهد شد و روند حرکتی گروه از این وضعیت ماههای اخیر کلا تغییر خواهد یافت .

3 - یک نکته جالب در نمودار شاخص این گروه هست که قضاوت در مورد آن در وضعیت موجود زود است ؛ " اگر " محدوده باند مقاومتی فوق در هفته های پیش رو به بالا پر حجم و پر قدرت شکسته شد ، شخصا رشد تا محدوده 1880 و بعد اصلاح تا حوالی 1770 الی 1750 را انتظار دارم و پس از آن می توان بررسی مجدد در مورد گروه داشت تا دید آیا در آن زمان شرایط برای وقوع آن اتفاق جالب مهیا شده است یا نه که در آن صورت اطلاع رسانی در مورد روند آتی گروه خواهد شد .

4 - در صورت نزولی شدن بازار بورس ، یکی از اولین گروههای مورد آسیب که احتمال ریزش در آن هست همین گروه است و این بار امکان نفوذ به کف باند فلت و شکستن مرز حمایتی خط روند اصلی دور از ذهن نیست .

 

موارد فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال ارائه شده است و هیچ دعوتی دال بر خرید و فروش در آن نیست .

پوریا بازدید : 1341 دوشنبه 15 تير 1394 زمان : 1:1 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط mehni در تاریخ 1394/4/24 و 15:42 دقیقه ارسال شده است

پوریای گرامی
ایا سقوط امروز بورس با افزایش دلار و سکه مرتبط است و ایا بطور کلی می توان به رابطه الاکلنگی بین شاخص بورس و بازار ارز و طلا معتقد بود
سئوال دوم ایا دلار کف زده است وارد یک راند صعودی شده است یا کماکان امکان ریزش تا 3150 و 3100 وجود دارد
با تشکر از شما که دانشتان را سخاوتمندانه به اشتراک می گذارید
پاسخ : کماکان به سه تحلیل قبلی ام پایبندم ، اما دوستان بر مبنای رای و نظر خود عمل کنند . / پوریا

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/4/24 و 13:14 دقیقه ارسال شده است

سلام پوريا جان روزبخیر:
ممنون میشم یک تحلیل کوتاه از فاذر و بانک دی و وبصادر بگید؟
با تشکر(بخصوص بعد از مجمع)

این نظر توسط mohamad در تاریخ 1394/4/24 و 10:17 دقیقه ارسال شده است

عرض سلام و خسته نباشی
لطفا یه تحلیل از آکنتور با دید بلند مدت ارایه بدید
تشکر

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/4/24 و 1:28 دقیقه ارسال شده است

راستی از دیروز (دوشنبه) موضوعی بود که میخواستم مطرح کنم: شاخص کل را دیروز در بازه یکسال اخیر (365 روز معامله) در tsetms نگاه میکردم. نموداری که نشان میداد منتهی به یکشنبه (21 تیر) بود و شروعش دقیقا 16 دی 92 بود!! حالا اگر روز یکشنبه- دوشنبه را روز شکستن خط روند نزولی بلند مدت (18 ماهه) شاخص کل به بالا بدانیم (من مبتدی هستم و ممکنه دقیق تشخیص نداده باشم ولی میدونم با تقریب حرفم درسته) انگار که یکی اون بالا نشسته گفته آقا بازار \"باید\" یکسال (معاملاتی) نزولی باشه.
......
- آقایان پایین تر: بازار تا چهارشنبه کار میکنه قربان. پس بازار چهارشنبه 24 تیر 94 یه هو بهش هجمه میکنن. چه کار کنیم که باز پول به دست کسی نیاد؟
- آقایان بالاتر: خراب کنید آقا! بازار را یکسالی خراب کنید. هم پول مردم یکسال میسوزه هم بعد دو سال بازار از نقطه خیلی پایین تری شروع میکنه و هم خودمون بهتر میفهمیم که کی باید چه معامله ای کنیم. طی یکسال منتهی به همان سه شنبه- چهارشنبه آواخر تیر 94 بازار را خراب کنید.
آقایان پایین تر: چشم قربان. (در سر رسید خود میگردد و حساب می کند ...) قربان 365 روز معاملاتی ماقبل 25 تیر 94 میکنه به عبارتی 16 دی امسال. همین سال 92.
- آقایان بالاتر: Ok Boy، از 16 دی بفروشید و عرضه کنید و همون کارای همیشگی.

آقا ببخشید داستان نوشتم. من کلا خیلی اهل توهم و داییجان ناپلوئون باوری نیستم. رویکرد تکنیکال رو هم درک میکنم ولی از طرفی فکر میکنم مدل خیلی خیلی ساده شده و البته غلو شده ای از واقعیت با داستانای اینطوری قابل تصویر شدنه که البته فکر میکنم این داستان ها نافی تکنیکال نیست. بلکه تکنیکال به اینها محیطه و حتی این داستانها باید در بستر روند تکنیکال اتفاق بیافته. و به همین دلیل باید مثلا کف سازی خرداد ماه 94 پیش بیاد.
ضمنا فکر نمیکنم این متنی باشه که خیلی مناسب درج و نشرش در قسمت نظرات باشه. بنابراین اگر خواستید نقطه نظرتونو بفرمایید (که حالا جدای از این داستان واقعا دوست دارم نظر شما رو بر این تقارن دقیق 365 روز بدونم) اگه ممکنه بدنه این متن رو حذف بفرمایید.
مثل همیشه خیلی ممنونم از شما

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/4/24 و 0:20 دقیقه ارسال شده است

خیلی ممنون آقا پوریا

این نظر توسط علي يوسفيان در تاریخ 1394/4/23 و 19:15 دقیقه ارسال شده است

سلام و عرض ادب
مهران و پوریای عزیز توافق هسته ای را به شما و دوستان بزرگوار تبریک میگم
امیدوارم پس از طی کردن این مسیر سخت و پر استرسی که پشت سر گذاشتیم راه برای موفقیت روز افزون شما و دیگر دوستان محترم فراهم باشد وبرای همه اجر و پاداش ایستادگی و تحمل این شرایط سنگین رکودی را از خداوند طلب میکنم .
پاسخ : شما اهل بازار هستید و تابع منطق ، این رکود به آسانی تمام شدنی نیست ، مگر جلوی سیاست انقباضی را بگیرند که آنوقت سرعت رشد تورم دوباره بالا خواهد رفت که مورد تمایل تصمیم گیرندگان اقتصادی نیست ، من برای سال 94 خروج از رکود نمی بینم . حتی در صورت تک نرخی شدن ارز که زمزمه های آن هست و خود من آن را اقدام درستی از نظر اقتصادی نمی دانم اما جای بحث آن اینجا نیست ، رکود در بعضی از شاخه های صنعت و تجارت و خدمات ممکن است تشدید هم بشود .
برخلاف نظر عموم من بازی را تازه شروع شده می بینم ! کار و روزهای سختی در انتظار مراجع کلان اقتصادی هست و بهانه تحریم هم دیگر نیست و مطالبات عموم مردم هم پس از چندی باری بر شانه آنها خواهد بود و نیاز به برنامه ریزی آهنین و احساس مسئولیت و داشتن درایت در مدیریت مسائل اقتصادی هست .
در بین همه بازارها تنها من بورس را دارای پتانسیل داشتن نوسانات سود ده آن هم در درجه اول برای افراد حرفه ای و اهل بازار می بینم ، اگر در آینده قیمت ارز نیز در یک باند نوسان کوچک مهار شود و راه طلا و سکه داخل از ارز تا حد زیادی جدا شود که مطمئنا این مورد زمانبر خواهد بود ، بنده طلای داخل را هم دارای پتانسیل داشتن نوسانات سودده بر مبنای نوسانات جهانی نرخ انس طلا می بینم اما پائینتر از بورس .
در سایر بازارها رکود ادامه دار خواهد بود و شاید برای داشتن بازاری خوب که یکی از پارامترهای آن رشد GDP است حداقل تا نیمه دوم 95 باید صبر کرد .

توصیه می کنم و مفید می بینم دوستان دوباره به متن پست زیر که در نیمه اسفند ماه ارائه کرده بودم ، در این روزها دوباره نگاه کنند :
پست " چالش های پیش رو " در لینک :
http://technicalanalysis.rozblog.com/post/487
/ پوریا

این نظر توسط علی سعیدی در تاریخ 1394/4/23 و 14:11 دقیقه ارسال شده است

با سلام و احترام مجدد
به نظر شما امروز (سه شنبه) مقاومت های 265 و 104 ثباغ و وبصادر به حمایت تبدیل شد؟
پاسخ : بستگی به معاملات فردا دارد تا بتوان الگوی تکنیکال کوتاه مدتی را بهتر ارزیابی کرد . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/4/23 و 13:48 دقیقه ارسال شده است

با سلام و تبریک صمیمانه بابت توافق هسته ای
شکلکشکلکشکلکشکلک
و تاسف از رفتار حقوقی ها و جو زدگی حقیقی ها در فروش های امروز در بورس شکلک

این نظر توسط علی سعیدی در تاریخ 1394/4/23 و 0:37 دقیقه ارسال شده است

ممنون از پاسخ شما آقا مهران عزیز

این نظر توسط ali eshraghi در تاریخ 1394/4/22 و 23:12 دقیقه ارسال شده است

سلام و عرض ادب. خواستم نظر شما را روی سهام فولاد بدونم. خیلی وقته دیگه در رابطش حرفی نزدید.ممنون
پاسخ : فولاد دیگه اون سهم خوب چند سال گذشته نیست و تبدیل به یک سهم کند شده. در یک بازار خوب، فولاد هم رشد خواهد کرد ولی نه به اندازه کافی.
به طور کلی حاشیه سود صنعت فولاد بسیار کم شده و دیگه نباید انتظار رشد های خوب گذشته را از سهمی مثل فولاد داشت./مهران


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 501
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 67
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 201
 • بازدید ماه : 650
 • بازدید سال : 650
 • بازدید کلی : 1,561,498
 • کدهای اختصاصی