close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
*** نگاهی نو به شاخص کل
loading...

تحلیل بازارهای مالی

( در ابتدا باید یادآوری کنم که تحلیل حاضر از شاخص کل با این جزئیات در هیچ سایتی وجود ندارد و ایده شخصی بنده است ، بنده در سالهای اخیر با نام مستعار در وب فعال هستم و این وضعیت را تا اطلاع ثانوی ادامه خواهم داد ، به دلیل آنکه سودای نام و شهرت و یا کسب درآمد از راه تحلیل را نداشته ام ؛ اما این مورد رافع مسئولیت شرعی ، عرفی و قانونی کسانی که بدون ذکر منبع تحلیل اقدام به بازنشر و یا کپی نمودن این تحلیل به هر شکل ممکن در وب و یا شبکه های اجتماعی نمایند ، نخواهد بود . )  ( برای وضوح بهتر بر روی اشکال…

*** نگاهی نو به شاخص کل

( در ابتدا باید یادآوری کنم که تحلیل حاضر از شاخص کل با این جزئیات در هیچ سایتی وجود ندارد و ایده شخصی بنده است ، بنده در سالهای اخیر با نام مستعار در وب فعال هستم و این وضعیت را تا اطلاع ثانوی ادامه خواهم داد ، به دلیل آنکه سودای نام و شهرت و یا کسب درآمد از راه تحلیل را نداشته ام ؛ اما این مورد رافع مسئولیت شرعی ، عرفی و قانونی کسانی که بدون ذکر منبع تحلیل اقدام به بازنشر و یا کپی نمودن این تحلیل به هر شکل ممکن در وب و یا شبکه های اجتماعی نمایند ، نخواهد بود .

( برای وضوح بهتر بر روی اشکال کلیک کنید . )

 -----------------------------------------------------------------------

 بررسی نمودار بلندمدتی بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی 1371 تاکنون ، در تایم فریم ماهانه :

نمودار زیر مربوط به کل دوره تاریخ " فعال بودن " بورس تهران و در حالت لگاریتمی است ، لازم به ذکر است که ایجاد بورس تهران به چند دهه قبل از سال 1371 بر می گردد ، اما فعالیت مستمر و واقعی آن بعنوان یک بازار بورس واقعی و فعال و دارای معاملات مستمر در همین بازه زمانی بوقوع پیوسته است ؛

 

- ضمن احترام به نظر دوستانی که اعتقاد به تحلیل پذیر بودن شاخص کل بورس تهران ندارند ، در درجه اول تمایل من به نشان دادن نظم فوق العاده ای است که نمودار بلند مدتی شاخص کل از نظر تکنیکال نشان می دهد . باید دقت داشت که دو مبحث مهم تحلیل تکنیکال شامل " تحلیل زمانی " و " امواج الیوت " در عین سادگی ظاهری اصول اولیه آن ، نیاز به ریزه کاریها و توجه به جزئیات پیچیده ای دارد که حاصل مطالعه و تجریه است و تعمدا از درج آن خودداری کرده ام ، هم به جهت پیچیده نشدن مطلب برای مخاطبین عام و هم به جهت جلوگیری از کپی برداری افرادی که اصول حرفه ای را رعایت نمی کنند . 

- همچنانکه در نمودار فوق دیده می شود با یک بسط ساده زمانی فیبوناچی مابین گام های اولیه امواج الیوتی در درجه اول تمایل من به نشان دادن این نظم چشمگیر در حرکت سوپر سیکل شاخص کل است . می بینیم که با چه دقت بالائی گامهای بعدی حرکتی امواج با لحاظ کردن صرفا همین امواج ابتدائی  و در واقع آینده بورس ، برای چند دهه بعدی از همان زمان مشخص بوده است . آینده ای که از دل تحلیل زمانی و موج شماری الیوتی خود را نمایان ساخته است .  می بینیم که ضرایب عدد 61.8 هر بار نقاط عطف حرکتی بورس تهران را مشخص کرده اند که آنها را با خطوط سبز پررنگتر مشخص کرده ام ، به همان دلایل پیش گفته در بالا از ذکر جزئیات بیشتر خودداری کرده ام .

- مشاهده می شود که از ابتدای سال 1388 ما وارد موج [ V ] سوپر سیکل شده ایم و الان به نظر می رسد با افت و خیز هائی احتمالا در جال ورود به موج ( 5 ) از [ V ] هستیم ، یعنی موجی که پایان دهنده یک IMPULSE بزرگ است و احتمالا در سال 96 پایان می پذیرد ، یعنی یک ایمپالس 24 ساله . حال علاقمندان و " معتقدان " به تحلیل بر مبنای امواج الیوت ، خود وضعیت موج CORRECTION  نزولی ای که پس از این ایمپالس بزرگ 24 ساله و از سال 96 ظاهر خواهد شد و شامل یک الگوی بزرگ ABC در سوپر سیکل مربوطه خواهد بود و احتمالا به میزان 61.8 تا 100 درصد موج قبلی ، یعنی " حداقل " به مدت حدود 14 سال بطول خواهد انجامید را در نظر بگیرند ! البته این حالت مشروط به آن است که در حال حاضر در آستانه موج ( 5 ) از [ V ] بوده باشیم . در واقع به زبان ساده به نظر می رسد این صعود احتمالی آخرین فاز صعودی و پایان بخش دوره ای است که از نیمه 1372 تاکنون ادامه داشته است .

- از درج نقاط زمانی - فیمتی در موج V خودداری کرده ام ، اما علافمندان به تحلیل می توانند در موج [ V ] نیز اعتبار نقاط ابتدائی - انتهائی را که در ریز موجهای آن مشخص کرده ام با روشهای تحلیلی متفاوت بررسی کنند . فقط لازم می بینم اشاره کنم که بنده در تاریخ 1394/04/01 یک نقطه عطف مهم می بینم که می تواند نشانگر چرخش احتمالی وضعیت بازار باشد . در وضعیت فعلی ( 1394/4/10 ) ما سه سناریو را می توانیم برای ادامه حرکت شاخص متصور باشیم ؛ صعودی ( Bullish ) ، ادامه یافتن موج ( 4 ) و نزولی ( Bearish ) و یا ورود به وضعیت نوسانات رنج ( Sideway ) . برای اینکه عیار وقوع این سه سناریو را بسنجیم باید در وهله اول روند حرکتی عمومی شاخص را بررسی کنیم ، به همین جهت به نمودار بعد توجه می کنیم :

 

- در ابتدا به خطوط تبدیل سطح قرمز و آبی دقت کنید ، این خطوط بسیار مستحکم هستند ، خصوصا خط فرمز رنگ . خط قرمز رنگ همان خطی است که از افزایش شاخص کل و رشد بازار در زمستان 1392 جلوگیری کرده است ، در حالیکه بازار پتانسیل حرکت تا حداقل کانال عددی 93000 را در همان زمان داشته است . خط سبزرنگ ، خط روند پائین به پابین کل موج [ V ] تا زمان حاضر است . با بزرگنمائی تصویر می بینیم که هنوز این خط سبزرنگ علی رغم بازار ریزشی بد ماههای اخیر تاچ نشده است و دقیقا با تلاقی با خط آبی رنگ نزول بازار متوقف شده است . جالب توجه این است که در زمان حاضر ما " دقیقا " در محل تلاقی دو خط مستحکم سبز و آبی هستیم ، که هر دو نقش حمایتی را بازی می کنند .

 - سناریو اول : صعود و استارت قطعی موج ( 5 ) :

شرایط بر مبنای روشهای مختلف تحلیل تکنیکال برای این امر مساعد است و در صورت وقوع آن در بازه حدود دو ساله احتمال رسیدن شاخص به مرز های عددی در وهله اول 93000 و 105000 و در وهله بعدی   144000 و 146000 و 155000 و حتی بسته به شیب حرکتی و میزان رشد بازار  232000 و  237000  دیده می شود که در حال حاضر امری رویائی به نظر می رسد ، اما امکان وقوع آن از نظر تکنیکال هست .

- سناریو دوم : نزول و ادامه موج ( 4 ) :

در این صورت دو خط آبی و سبز به پائین شکسته می شوند . در تحلیل های مختلف در ماههای اخیر روی عدد 57000 زیاد مانور داده می شود و یکی از دلایل آن نیز رونویسی تحلیلگران سایت ها و شبکه های اجتماعی از روی دست یکدیگر است . بنده 57000 را حمایت قاطعی برای شاخص در صورت نزول نمی بینم و ریزش در وهله اول تا سطح حمایتی محکم 53000 و در وهله بعدی حتی سطح 33000 را دور از ذهن نمی دانم . در این هر دو حالت خدشه ای به موج شماری الیوتی نیز وارد نخواهد شد چرا که تداخل موج ( 4 ) و ( 1 ) را با توجه به آنکه انتهای ( 1 ) در محدوده 27000 بوده است ، شاهد نخواهیم بود . در این سناریو بورس از هم فرو خواهد پاشید و استارت ( 5 ) در بازه زمانی چند ساله آتی ( حداقل تا مرز 1396 ) اتفاق نخواهد افتاد و سقف موج ( 4) در محدوده 89000 به آسانی در انتهای موج 5 دیده نخواهد شد .

- سناریو سوم : بازار رنج با نوسانات محدود :

در این وضعیت حرکت احتمالی بصورت یک باند Flat با نوسانات محدود باید باشد ، اما وضعیت بازار را برای وقوع این حالت مساعد نمی بینم . دلیل اصلی در شکسته شدن خط روند پائین به پائین سبز رنگ در محور زمان است که بازار را با از دست دادن حمایت مهم خود  ناخواسته به سمت نزول پیش خواهد برد . در این وضعیت خروج حقیقی ها مانند سناریو دوم از بازار حتمی است و دیگر امکان نوسانگیری برای حقوقی های ورشکسته ای که در ماههای اخیر برای خروج از ضرر و یا تامین نقدینگی هیچ فرصتی را برای فروش سهام به حقیقی ها از دست نمی دادند ، وجود نخواهد داشت . با توجه به عملکرد حقوقی ها در دوره سقوط احیر بورس نیز به نظر می رسد بازار در این حالت عبارت خواهد بود از مجموعه ای از حقوقی هائی که به معامله با یکدیگر مشغول خواهند شد که امری غیر منطقی است .

با توجه به موارد فوق به نظر می رسد اجتمال وقوع سناریو اول و دوم بیشتر از سناریو سوم خواهد بود .

برای مشاهده وضعیت سطوح حمایتی - مقاومتی به نمودار بعدی نگاه کنیم :

 

 

- سطوحی که در نمودار فوق مشاهده می کنید را با دقت بسیار بالا آورده ام ، عموم کاربران به اعدادی که در سمت چپ خطوط حمایتی-مقاومتی آمده است دقت کنند ، هر چه خط مربوطه طولانی تر باشد ، اعتبار آن بالاتر است .

 

جمع بندی :

در نیمه اول خرداد ماه برای مدتی از کلیه بازارها خارج شدم ، این اتفاق برای من یکبار دیگر نیز در این سالها افتاده بود ؛ در بهمن 91 . در هر دو زمان وضعیت بازارها و روند حرکتی کوتاه مدتی را متناسب نمی دیدم ، در این مواقع بهترین کار را در این می دانم که مدتی از بازار فاصله گرفت و خود را از کوران آن دور کرد و پس از مدتی با بررسی عمیقتر و دقیقتر دوباره نگاه منطفی تری به آن داشت . حاصل این گوشه گیری موقت سه تحلیل اساسی بوده است که آنها را با علامت  "  *** "  از سایر تحلیل های سایت مشخص کرده ام ، تحلیل دلار ( که آن را نزولی دیده بودم و می بینم ) ، تحلیل سکه و من غیر مستقیم طلای آبشده ( که آن را نزولی می دیدم و می بینم ) و تحلیل حاضر شاخص کل بورس که آن را از سلسله تحلیل های بررسی بورس جدا کرده ام  . می دانم که در شرایط موجود ارائه تحلیل آن هم پس از بازار بد ماههای اخیر و رکود دامنگیر کلیت اقتصاد ما شهامت بالائی می خواهد ، ضمن آنکه مایل به تصمیم گیری اشتباه مخاطبین نیستم ، به دو مورد قبل تحلیل شاخص کل را نیز اضافه می کنم و باید بگویم که " نظر شخصی " من وقوع سناریو اول است و بازار بورس را در آستانه یک صعود پایدار البته با نوسانات و اصلاحات مربوطه می بینم . بنده بیشتر شرایط تکنیکالی بازار را مشابهتر با وضعیت ماههای آغازین سال 1388 می بینم تا نیمه سال 1391 که دوره استارت موج ( 3 ) بوده است و به همین دلیل احتمال وقوع شرایط صعود هیجانی را در بازار دور از ذهن نمی دانم .

 

موارد فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال آورده شده و نظر شخصی نگارنده است و احتمال وجود خطا در آن هست .

پوریا بازدید : 994 جمعه 12 تير 1394 زمان : 1:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مهدي صفا در تاریخ 1394/4/16 و 10:55 دقیقه ارسال شده است

خوشحال میشم جواب پیام خصوصی قبلی منو بدید.ممنون
پاسخ : اول - پیش بینی ها در تحلیل با " احتمالات " سروکار دارد و نه قطعیت ،
دوم - سقوط بازارها ( Crash ) ناشی از عوامل متعددی می تواند باشد ، اما علت اصلی بهم خوردن چرخه عادی عرضه و تقاضا است که دلیل اصلی آن نیز بی نظمی و بروز مشکلات در کلیت اقتصاد است . همیشه بروز اتفاقات حاد سیاسی ( برخلاف طرز تفکری که اینجا هست ) عامل بروز این سقوط ها نیست و اتفاقا به اعتقاد من اتفاقات سیاسی زیر مجموعه اتفاقات اقتصادی است و اقتصاد است که بدنبال خود روش ها را در زندگی اجتماعی تغییر می دهد ، مثلا در اقتصاد امریکا و بورس نیویورک چندین بار Crash اتفاق افتاده ، آیا هر بار اتفاقات سیاسی و حوادث بزرگ باعث بروز آن بوده اند ؟ شواهد در همه موارد چنین چیزی را نشان نمی دهد .
مثال دیگر حی و حاضر اقتصاد ورشکسته یونان است که دقیقا به یک اقتصاد جهان سومی شبیه است تا صنعتی و مشکلات آن در درجه اول ناشی از بی انضباطی مزمن مالی در اقتصاد یونان و در درجه دوم اشتباه کشورهای صنعتی حوزه یورو در گسترش بی رویه اتحادیه اروپا است ؛ الان هم بدون وجود هیچ اتفاق سیاسی خاصی همه آنها درگیر مشکلات اقتصادی همین تصمیمات غلط هستند . / پوریا

این نظر توسط علي يوسفيان در تاریخ 1394/4/14 و 18:56 دقیقه ارسال شده است

ضمن احترام به نظر مهران عزیز
امروز نیروهای جوان و باهوشی حتی در شهرستانهای کوچک وجود دارند که در این حوزه صاحب سبک و استراتژی میباشند .
سال گذشته تصمیم گرفتم برای عملی کردن ایده ای گروهی متشکل از چند تحلیل گر بنیادی و تکنیکالیست فعال بازار سرمایه و بازار فلزات پایه و طلا را گرد هم اورم . در این راستا با شخص مهران نیز ملاقات کوتاهی داشتم که متاسفانه در شرایط نا مناسب جسمی و روحی افتخار دیدار با مهران عزیز نصیبم شد البته ایشان متاسفانه دعوت به همکاری را نپذیرفتند.
با جستجو در همین سایت هابچه های باهوش و صاحب سبکی را از گوشه کنار کشور پیدا کردم که انصافا حرف برای گفتن داشتند .
بنده نیز سطح این تحلیل را بالا میدانم اما با کمال احترام مخالف پایین تر بودن فهم نود درصددیگر تحلیلگران هستم.
نشر و باز نشر یک تحلیل به زیان هیچ تحلیلگری نمی باشد و در واقغ ترویج یک سبک و استراتژی درجهت تامین منافع خالق ان است .مگر غیر این است که تکرار توامان توسط تریدرها اساسا انالیز یک چارت را ممکن میکند؟ بنا بر این دلیل نگرانی مهران از سواستفاده را درک نمیکنم.
پرسش هر پرسشگری به دلیل عدم اطلاع یا فقر دانش فنی نمیباشد چه بسا قصد به چالش کشیدن موضوع ورسیدن به اشتراک نظر در میان باشد.
سوال بنده نیز ناظر به تحلیل نظریه امواج الیوت نبود بلکه مقصود تحلیل دلایل وقوع ریزش پس از موج 5احتمالی بود.
با مدیریت افراد فاقد دانش در راس بنگاه های اقتصادی و محافل تصمیم ساز موافقم و مانند شما شاهد تحولات عجیب یک شبه در پی گردش قلم های نا اهل بوده ام و زیان انرا نیز پرداخته ام شاید تفاوت من و شما در همین امر باشد .زیرا بنده به دنبال شناسایی اخبار و تحلیل ماهیت و اثار چنین قلم هایی بوده ام و شما به عکس بی تفاوت به ان و متکی به دانش تکنیکی فوق العاده ای که در اختیار داشته اید .
اما با این حال نمیدانم چگونه ممکن است کلیه اخبار و سیگنال های فاند را نادیده گرفت با دیگر بازارها که فاقد چارت و دیتا میباشند چه باید کرد؟
گاهی چنان خسته و درمانده میشوم که فکر میکنم همه چیز را کنار بگذارم صرفا وارد بازار سرمایه شوم چون چارت دروغ نمیگوید؟
پاسخ : 1 - متن نظر شما را تعمدا بدون حک و اصلاح آوردم ، با ماهیت نظر شما خصوصا در مورد آگاهی بیشتر نسل جوان امروز نسبت به نسلهای قبل که بنده و شما از جمله آنها هستیم موافقم ، اما در عین حال در این نسل ناامیدی نسبت به آینده ، کمتر بودن احساس مسئولیت ، نداشتن انگیزه کار و تلاش و پشتکار در قیاس با نسلهای قبل می بینم . نقاط ضعف فرهنگی ما که اغلب ریشه تاریخی دارد در کوتاه مدت قابل برطرف کردن نیست ، اما قابل اصلاح و کنترل هست که در بعضی از کشورهای اطراف ما با دارا بودن پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک شده است ، اما نیاز به یک مدیریت قوی ، متعهد و وطن خواه دارد .
2 - همچنانکه نوشته اید چارت دروغ نمی گوید ، اگر خطائی هست در استنباط و تحلیل من نوعی است ، بنابراین در شرایط موجود صرفا حرکت بر مبنای آن را در بازار داخل با در نظر داشتن ریسکهای مربوطه و مدیریت سرمایه ترجیح می توان داد . فاند نیز در بازار شفاف و با روند قابل پیش بینی پذیری ارزشمند است ، اما باید دید این شرایط تا چه حد در بازارهای داخل وجود دارد . / پوریا

این نظر توسط reza2002 در تاریخ 1394/4/14 و 17:57 دقیقه ارسال شده است

با سلام
واقعا عالی بود بنظر من شاید تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه در 3تا 5 سال آتی دلیل موجهی برای زنگ خطر ریزش بورس در سالهای آتی است ولی در عین حال انسان بدلیل اینکه روزی خواهد مرد نمیتواند از حرکت بایستد دستتان را برای نگارش این مفهوم و آگاهی بخشی به افرادی مثل بنده که اطلاعات ناقصی دارند میبوسم و در مقابل دانش و تخصصتان سر تعظیم میاورم.
سربلند و پیروز باشید

این نظر توسط عباس در تاریخ 1394/4/14 و 15:56 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت آقا پوریا:
من مدتی است که کمتر در بازار فعال هستم و طبعا مدت کمتری در این وب حضور دارم ولی تحلیل های خوب شما و آقا مهران را دنبال میکنم همگی بسیار عالی و با درصد خطای خ کم روی داده اند.خلوص نیت شما و آقا مهران بسیار قابل تقدیر است و اعضا باید قدر این دو عزیز را بدانند تا اشا ئ الله از نظرات خوب آنها همچنان استفاده نماییم.
ارادتمند شما :عباس
پاسخ : سلام دوست قدیمی ، اتفاقا مدتی بود در زمینه یک مورد کاری به فکر شما بودم اما متاسفانه امکان ارتباط با شما را نداشتم ، لطفا با ایمیل زیر با من تماس بگیرید : pouriya.stock@gmail.com
ممنون . / پوریا

این نظر توسط مهدي صفا در تاریخ 1394/4/14 و 10:23 دقیقه ارسال شده است

سلام

ایا میشه بر اساس تحلیل شما برای سال 96 ، پیش بینی ..... کرد؟

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/4/14 و 9:33 دقیقه ارسال شده است

خلاصه صحبت های ... :
ما توافق کردیم ولی توافق نمیکنیم فعلا
توافق نوشته شده ولی امضا نمیشه تا توافق کنیم
دفعه پیش هم توافق نکردیم میخاستیم توافق کنیم که امضا کنیم
به توافق رسیدیم ولی اختلافات زیادی داریم
اگر توافق کنیم باید برگردیم کشورمون اونجا توافق کنیم که آیا توافق کردیم یا نه
متن توافق صفحه به اضافه 5 صفحه پیوست نوشته شده ولی هنوز توافق نکردیم که این توافق است یا نه
توافق کردیم که اگر توافق کردیم تحریم ها برداشته شه اما هنوز که توافق نکردیم
....

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/4/14 و 8:25 دقیقه ارسال شده است

ممنون از پاسخ شما.
1- البته منظور من اینه که شاید بعد مدتی Direct Investment توجیه بیشتری پیدا کنه. مثلا اولا فرد ترجیح بده خونه 1 میلیارد تومانیشو بفروشه و به یه کارگاه کوچیک قطعه سازی با حاشیه سود سالانه نسبتا مطمئن کم نوسان 30% ای تبدیل بکنه. ثانیا ترجیح نده که این سرمایه اشو وارد بازار پر ریسک سرمایه با بازدهی متوسط سالانه 40% ای با نوسانات بالا بکنه. این طور نیست؟ اگه این ترجیح بصورت عام شکل بگیره، آیا روند بلند مدت کاهش قیمت بازارهای مالی به نفع ایجاد یا توسعه صنایع کوچک شکل نمی گیره؟
2- در مورد وبیمه اگه مقدوره راهنمایی می فرمایید؟
بازم ممنون

این نظر توسط علي يوسفيان در تاریخ 1394/4/14 و 5:50 دقیقه ارسال شده است

تحلیل فوق دارای نکات فوق العاده ایست
شخصا تا به حال فرصت و ضرورتی برای مطالعه درمورد بازار هایی با گستردگی زمانی این چنین و سوپر سیکلهایی نظیر مورد فوق را نداشته ام اما نکات جالبی در این تحلیل وجود دارد اول اینکه چرا در انتهای این چرخه الزاما بازارها باید با چنین ریزش های سنگینی روبرو شوند ؟
ایا نمونه نظیر ان وجود داشته ؟
تا چه حد چنین تحلیلی را میتوان کاربردی دانست ایا به همان میزان که تحلیل های میان مدت معتبرند؟ در دو مورد اشاره به خروج کامل از بازار کرده اید اموزنده است بدانیم دلایل خروجتان برمبنای سیگنالهای فاند بوده یا تکنیکی ؟
چرا دقیقا{یکم} تیر ماه را نقطه عطف میدانید؟
به نظر شما دلار را عامدانه حمایت کرده اند تا ریزشی هالیودی ولحظه اخری داشته باشد؟
شما موج پنجم بورس را تحرکی بلند مدت و پایدار بر مبنای ورود سرمایه و البته دارای حیجانات میدانید اگر اینچنین است پس چرا باید فرجام مورد اشاره شما در اوایل 96 را متصور شد ؟
متشکرم
پاسخ : متن زیر بخشی از نامه اعتراضی آخر مهران در مورد انتشار این تحلیل به بنده است :

" ... به جرات می تونم بگم این تحلیل از سر 90 درصد تریدر ها و حتی تحلیلگران بازار زیاده و صرف نظر از سوء استفاده ای که خیلی ها با نشر این تحلیل برای خودشون خواهند برد، عموم افراد اصلاً متوجه نیستند.
به نظرم سطح این تحلیل خیلی بالاتر از اونه که اینها بفهمند... . "

ضمن احترام همیشگی به نظرات شما :
1 - پاسخ بیشتر سوالات شما در نحوه آنالیز امواج الیوت و تحلیل زمانی است و پاسخ آنها توسط بنده مستلزم ارائه یک دوره آموزشی چندین ساعته است .
2 - تصمیمات من صرفا بر مبنای تحلیل تکنیکال است . در وضعیتی که هوشهای متوسط و گاه پائینتر اداره کننده امور اکثر بنگاههای اقتصادی هستند ؛ گاهی یکشبه با گردش قلمی همه چیز 180 درجه تغییر ماهیت پیدا می کند ؛ در بورس که ظاهرا دماسنج اقتصاد نامیده شده حقوقی ها با فروش انبوه سهم به حقیقی ها علنا نوسانگیری می کنند ، بنده کوچکترین اهمیتی برای اطلاعات بنیادی و اخبار و ... برای تصمیم گیری قائل نیستم . / پوریا

این نظر توسط Reza در تاریخ 1394/4/13 و 20:55 دقیقه ارسال شده است

ممنون،پایدار باشید

این نظر توسط behnam در تاریخ 1394/4/13 و 19:46 دقیقه ارسال شده است

ممنون , فوق العاده بود. یک سوال: با توجه به این تحلیل در حال حاضر در ریزموج 5 از 5 بزرگ هستیم . اینکه موج 5 کوچکتر از موج 3 است لطف میکنید علت احتمال این رشد رویایی را مبذول بفرمایید؟ ممنون از لطف بیدریقتان
پاسخ : دوباره متن را با دقت بخوانید ، رشد بازار در صورت بروز سناریو اول صعودی و استارت اصلی موج ( 5 ) اتفاق می افتد و تنها مقاومت اصلی روبروی آن خط حائل قرمز رنگ است ، اما کوچکتر بودن ( 5 ) از ( 3 ) مربوط به سناریو دوم بعنی زمانی است که موج ( 4 ) ادامه دار شود ، بعنی فعلا ادامه نزول را شاهد باشیم ، در این مورد در متنهای تخصصی تحلیل تکنیکال در مورد Truncation ( کوتاه شدگی ) مطالعه کنید ، به فصول اول کتاب پریچتر هم در مورد امواج الیوت که به فارسی هم ترجمه خوبی شده ، می توانید مراجعه کنید . / پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 76
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 151
 • بازدید ماه : 1,461
 • بازدید سال : 8,805
 • بازدید کلی : 1,560,295
 • کدهای اختصاصی