close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی بورس 2 ( انبوه سازی )
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  در متن های تحلیلی قبلی در ماههای اخیر در مورد وضعیت شاخص کل توضیحات کامل داده شده است ، از نظر ما در حال حاضر شاخص کل در آستانه موج انتهائی ( 5 ) سیکلی است که شروع آن از ابتدای سال 1388 بوده است و یک سیکل بزرگ صعودی است . این وضعیت در شاخص کلیه گروههای اصلی بازار قابل بررسی است ، به همین جهت در بررسی های شاخص گروههای مختلف و سهم های لیدر آنها که در سلسله تحلیل های بعدی ما خواهد آمد ، تمرکز را بر روی آنچه در این بازه زمانی بر آنها گذشته است ، قرار می دهیم . در این متن وضعیت شاخص انبوه سازی…

بررسی بورس 2 ( انبوه سازی )

 

در متن های تحلیلی قبلی در ماههای اخیر در مورد وضعیت شاخص کل توضیحات کامل داده شده است ، از نظر ما در حال حاضر شاخص کل در آستانه موج انتهائی ( 5 ) سیکلی است که شروع آن از ابتدای سال 1388 بوده است و یک سیکل بزرگ صعودی است . این وضعیت در شاخص کلیه گروههای اصلی بازار قابل بررسی است ، به همین جهت در بررسی های شاخص گروههای مختلف و سهم های لیدر آنها که در سلسله تحلیل های بعدی ما خواهد آمد ، تمرکز را بر روی آنچه در این بازه زمانی بر آنها گذشته است ، قرار می دهیم . در این متن وضعیت شاخص انبوه سازی و چند سهم این گروه را بررسی خواهیم کرد ( برای وضوح بیشتر بر روی تصاویر کلیک کنید ) :

1 - شاخص انبوه سازی ( تایم فریم هفتگی ، از ابتدای سال 1388 تاکنون ) :

 

 

- تا قبل از سال 88 روند حرکتی شاخص انبوه سازی در سالهای مختلف روندی نزولی و یا رنج بوده است و دقیقا از ابتدای همین سال شاهد آغاز یک روند صعودی مستحکم در آن هستیم . در نوسانات هیجانی صعودی سال 1392 یک رشد طوفانی را در ماههای آخر قبل از ساقط شدن بورس در دی ماه 92 در این گروه شاهدیم که پس از سقوط بورس بازار این رشد را پس می گیرد ، اما خط روند صعودی ( سبز رنگ ) مورد نفوذ و یا شکست فرار نمی گیرد و پس از آن چند بار در این گروه در بازار بد سال 93 شاهد نوسانات صعودی و ادامه روند اصلی هستیم . حاصل این نوسانات خط روند نزولی قدرتمندی است ( قرمز رنگ ) که این بار در پیوند قله های اصلی نمایانگر می شود و پس از آن قیمت در تلاشهای متوالی صعودی برای شکستن آن ناکام می ماند .

- به نظر می رسد از تاریخ 94/03/23 که با تحلیل زمانی مطابقت دارد ، در شاخص انبوه سازی مجددا علائم صعودی پدیدار شده است ، علائمی که احتمال بروز یک موج صعودی میان مدتی را که ممکن است در فاز فعلی ابتدا تا انتهای تابستان 94 و با نوساناتی تا برج 8 بطول بیانجامد از خود نشان می دهد . این مورد با سال مالی این گروه که برخلاف سایر گروههای بازار در شهریور ماه پایان می یابد و برگزاری مجامع شرکتهای گروه نیز معمولا تا برج 8 بطول می انجامد مطابقت دارد .

- چالش اصلی برای صحت تحلیل و ورود گروه به یک روند صعودی پایدار عبور پرحجم و قدرتمند شاخص انبوه سازی از خط روند نزولی ای است که مربوط به 18 ماه اخیر سقوط بورس است . عبور قدرتمند شاخص انبوه سازی از محدوده های عددی مفاومتی 800 و 900 در فاز اول تائید کننده روند صعودی پایدار خواهد بود و در صورت ادامه روند صعودی مقاومتهای اصلی مسیر در محدوده های 1000 ، 1050 ، 1090 و 1300 خواهد بود و در یکی از این محدوده ها شاهد خاتمه روند صعودی احتمالی خواهیم بود .

 

سهامهای این گروه به اعتقاد من به سه دسته تقسیم می شوند :

- سهامهائی که عمدتا در زمینه ساختمان فعالند ، به لیدری : وساخت ، ثباغ ، ثتران

- سهامهائی که پرتفوی آنها شامل حجم انبوهی از سهامها و فعالیتهای غیر ساختمانی می شوند ، به لیدری : ثشاهد

- سهامهائی که وجود آنها در این گروه به دلیل ماهیتشان اشتباه است : کرمان

با توجه به شکل نمودارها و روند حرکتی سهامهای گروه انبوه سازی و شاخص آن به روشنی مشاهده می شود که سهامهائی که ماهیت اصلی ساختمانی دارند ( گروه اول ) شکل دهنده اصلی روند حرکتی آن هستند .

ثتران برای افزایش سرمایه در هفته قبل بسته شد و باید تا زمان بازگشائی آن برای بررسی وضعیت حرکتی آن بر مبنای میزان افزایش سرمایه و وضعیت روند گروه و جو عمومی بورس در زمان بازگشائی آن صبر کرد ، اما سهامهای وساخت و ثباغ قابل بررسی هستند .

 

2 - وساخت ( تایم فریم روزانه ، با تمرکز بر روی نوسانات دوره سقوط بورس از دی ماه 92 تاکنون ) :

 

- یکی از نمونه های جالب توجه در بورس تهران که نمودار آن " دقیقا " با اصول کلاسیک تحلیل تکنیکال خوانائی دارد ، وساخت است . وساخت جزو قدیمی ترین سهامهای ساحتمانی بورس تهران است . همچنانکه در نمودار فوق دیده می شود ، حرکت های امواج اصلی آن در دوره سقوط بورس کاملا قابل پیش بینی بوده است .

- به بال راست ترسیم شده در الگوی هارمونیک فرضی فوق دقت کنید ، چند نکته در این میان قابل اشاره است :

- بال راست در حالت ایده آل احتمالی و بازه زمانی میان مدتی ترسیم شده است و راس آن واقعی نیست اما زمانهای درج شده قابل استناد برای حرکت بعدی سهم است ؛ با توجه به آنکه دو راس اول و دوم بال راست در مقادیر 61.8 و 88.6 گامهای قبلی ایجاد شده است ، بسته به نوسانات بعدی سهم دو هدف متفاوت را برای راس اصلی و سوم آن می توان بطور بالقوه در نظر گرفت : محدوده 650 الی 750 ( گارتلی ) و یا محدوده 950 الی 1370 ( crab ) ، که دومی فقط در بازاری با حرکتهای طوفانی از نوع سال 92 و در فاز زمانی احتمالا متفاوتی امکان وقوع دارد .

- مقادیر اصلی محدوده های مقاومتی برای حرکت صعودی احتمالی :  328 ، 336 ،350 ، 375 ، 400 ، 425 ، 445 ، 530 ، 565 ، 650 ، 685 ، 700 ، 720 ، 750

 

3 - ثباغ ( تایم فریم هفتگی ، در کل دوره حضور آن در بورس از ابتدای سال 1390 تاکنون ) :

- این سهم از سهمهای جوانتر گروه است که ورود آن به بورس تقریبا در میانه سیکل اصلی حرکتی فعلی بورس انجام شده است .

- حرکت این سهم در کل دوره حضور آن در بورس همچنانکه در نمودار بلند مدتی آن دیده می شود شیبی صعودی داشته است ، اما همواره یک خط روند مشخص بالائی ( قرمز رنگ ) مانع افزایش بیشتر قیمت در نوسانات صعودی آن شده است . تنها استثنا ماههای پایانی رونق بورس قبل از سقوط دی ماه 92 است که یک الگوی صعودی شدید spike ساخته و پس از آن با سقوط بورس در بدو امر به همان سرعت صعود ، رشد خود را به بازار پس داده . در این میان یک نکته جالب توجه محدوده ورود مجدد به زیر خط روند اصلی است که در دایره زرد رنگ مشخص است و برای هفته ها نوسانات شدیدی در این ناحیه دیده می شود ، همین امر قدرتمند بودن این خط روند را نشان می دهد . نکته دیگر جالب این سهم این است که همواره در نوسانات صعودی حرکت آن شارپ و قوی بوده اما گامهای نزولی پس از این نوسانات حرکت کند و فرسایشی داشته است و از نظر معامله گری وضعیت خوبی را برای خروج و سیو سود از نظر زمانی فراهم می کرده است .

- برای این سهم هم مشابه وساخت می توان الگوی هارمونیک در نظر گرفت اما تعمدا در اینجا از درج آن خودداری کرده ام ، فعلا محدوده های مقاومتی اصلی این سهم در گام اول عبور از محدوده 260 الی 265 و سپس چالش اصلی در محدوده مقاومتی 300 الی 330 است . عبور پر حجم و پر قدرت قیمت از خط روند اصلی و تثبیت قیمت بر روی آن می تواند نوید بخش حرکت صعودی شدیدی در این سهم باشد و در غیر این صورت مشابه نوسانات قبلی سهم ، موج نزولی دیگری را با سقف همین خط روند شاهد خواهیم بود . در صورتی که در آینده شواهد این عبور را دیدیم در اینجا اطلاع رسانی لازم را خواهم کرد .

 

باید در نظر داشت که در روزهای آتی احتمالا نوسانات نزولی ای را در سهامهای این گروه خواهیم دید و پس از آن حرکت اصلی صعودی آغاز خواهد شد که هدف گذاری اولیه گام صعودی احتمالی آن محدوده زمانی شهریور ماه خواهد بود .در همه موارد فوق نفوذ قیمت همراه با شکست خط روند پائین به پائین در کلیه نمودارها تحلیل های فوق را از درجه اعتبار ساقط خواهد کرد .

 

بازار بورس در حال حاضر از نظر روانشناسی بازار ، بازاری بی اعتماد و خسته است ؛ مثل میدان جنگی است که در هر گوشه آن جنازه ای و یا زخمی و درمانده ای در حال احتضار افتاده است و فریاد رسی هم برای آنها نیست ، اگر در شرایط عادی بود مانند تحلیل های اخیرم در مورد دلار و سکه با قطعیت نظر می دادم ، اما در مورد بورس این شرایط روانی بازار برای من مانع ابراز نظر قطعی است ، با این وجود می نویسم :

 من در این گروه در میان مدت علائم قوی صعود می بینم .

 

موارد فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال ارائه شده است و ضمن امکان وجود خطا در آن ، هیچ دعوتی دال بر خرید و فروش در آن نیست .

 

پوریا بازدید : 744 یکشنبه 07 تير 1394 زمان : 1:1 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط maryam در تاریخ 1394/4/11 و 15:32 دقیقه ارسال شده است

با سلام
با توجه به وضعیت تکنیکال بانکی ها، شرکت در مجمع صادرات و ملت را صلاح میدونید؟
با تشکر
پاسخ : فعلا و با شرایط موجود :
1 - در بازار خوب در مجمع شرکت نکنید چون از نوسانات بقیه بازار جا می مانید . بجز در بازاری که رشد سریع داشته باشد و در کوتاه مدت به اصل سرمایه با رشد پس از بازگشائی برسید که این وضعیت هم ریسک فاکتور بالا دارد .
2 - در بازار بد در مجمع شرکت نکنید چون قطعا متضرر می شوید و یک سیکل زمانی طولانی باید در انتظار بمانید تا اصل سرمایه خود را باز پس بگیرید ./پوریا

این نظر توسط آسا در تاریخ 1394/4/8 و 12:13 دقیقه ارسال شده است

دست شما درد نکنه. استفاده کردیم.

این نظر توسط رضایی در تاریخ 1394/4/8 و 1:08 دقیقه ارسال شده است

تشکر

این نظر توسط ali-r در تاریخ 1394/4/7 و 19:33 دقیقه ارسال شده است

از لطف شما تشکر میکنم

این نظر توسط حسین در تاریخ 1394/4/7 و 15:05 دقیقه ارسال شده است

با سلام و تشکر از زحمات شما عزیزان
در صورت امکان تحلیلی هم از شاخص دارویی ارائه کنید!
به نظر میاد که یکی از گروههای مستعد بازار همین داروئی ها باشند به دلایل بنیادی و تکنیکی زیر:
1. بحث صادارت 400 میلیون دلاری به عراق که امسال قراره بازار فروش آهنا را گسترده تر کنه.
2. با خوب شدن روابط و زدن ال سی و همچنین کم شدن هزینه ی واردات هزینه های مالی بالای این شرکت کم خواهد شد.
3. پی بر ای پایین این گروه که تقریبا حدود 4 هست (البته اگه قیمت بعد از مجمع یکی دوتا هلدینگ را که هنوز مجمع نرفتند را هم در نظر بگیریم). لازم به ذکره که این شرکتها همیشه سود تقسیمی بالا و و سود مطمئنی نیز داشته اند.
4. افزایش نرخ بسیاری از داورها در بازه ی بعد از بهمن ماه سال گذشته.
5. پس از رشد شدید شاخص این گروه در سال 92 که شاخص این گروه از حدود 1300 واحد به 5200 واحد رفته شاخص این گروه تصحیح بسیار کمی داشته و فقط تا 4300 واحد تصحیح داشته و این نیز خود نشانه پتانسیل صعودی بالای این گروه هست.
6. پس از تصحیح این یکی دو ساله، یک الگوی کف دوتائی در تشکیل شده و همچنین خط روند نزولی خود را در 4902 واحد در سه هفته پیش شکسته است. گرچه هنوز دو مقاومت در قیمت کنونی، 5075، و قیمت قله 5337 در پیش رو دارد. ولی با این وجود به نظر بنده روند نزولی نیز به پایان رسیده است.
7. بسیاری از شرکتهای داروئی مثل، دسینا، دالبر، دبالک، دیران، دتماد، و ... طرح توسعه و افزایش سرمایه در سال اخیر دارند.
https://www.mql5.com/en/charts/3631749/43-6-w1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-21498-png
با تشکر از لطف شما و آرزوی موفقیت
پاسخ : ضمن تشکر از نظر مفید شما :
1 - در بازار فعلی صرفا P/E را ملاک پتانسیل حرکت نبینید ، گروههای متعددی الان شرایط مشابه را دارند ، مهم داشتن تریگر برای حرکت اصلی کلیت بورس است ، در غیر اینصورت تک گروهها پس از رشدی محدود متوقف خواهند ماند .
2 - در مورد شاخص داروئی سعی می کنیم در سلسله مطالب بررسی بورس به آن هم بپردازیم ، اما اجمالا :
- الگوی فعلی یک مثلث با پترن ABCDE است که لبه بالائی آن به بالا شکسته شده ، اما هنوز پول بک و اصلاح و تثبیت روی لبه آن که خط روند نزولی دوره سقوط بورس است را شاهد نبوده ایم .
- پتانسیل رشد تکنیکالی در گروههای دیگر بعضا شدیدتر است ، مهم پایداری و ثبات حرکتی آن است .
3 - مشکل اصلی این گروه حجم پائین معاملات و نبود شارژ سرمایه لازم است که باعث عدم اقبال معدود معامله گران حرفه ای که در بورس مانده اند ، به این گروه است . البته نوسانات خوب گاها داشته اند اما بیشتر مناسب برای سرمایه های کوچک هستند و به همان نسبت نقدپذیری آنها پائینتر از گروههائی مثل بانک و حودرو و انبوه سازی و ... است ./ پوریا

این نظر توسط maryam در تاریخ 1394/4/7 و 13:57 دقیقه ارسال شده است

ممنون از تحلیل هاتون
بازارهای صعودی در "بدبینی" متولد میشوند در" تردید" رشد میکنند، در "خوش بینی" به بلوغ میرسند و در "شادی" میمیرند.
مرگ موج 3 را در شادی دیدیم حالا امیدواریم تولد موج 5 راهم در بدبینی های حال حاضر ببینیم.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 501
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 61
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 195
 • بازدید ماه : 644
 • بازدید سال : 644
 • بازدید کلی : 1,561,492
 • کدهای اختصاصی