close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی شاخص کل بورس ( وضعیت استارت موج 5 )
loading...

تحلیل بازارهای مالی

( برای مشاهده واضح تر تصاویر بر روی آنها کلیک کنید . )   نمودار زیر شامل سیکل آخر حرکتی بورس تهران آغاز شده از فروردین ماه 1388 تاکنون در تایم فریم هفتگی است :     - گردش سرمایه یکی از عوامل اصلی حرکتی قیمت هم در جهت صعودی و هم در جهت نزولی است . در بازار داخلی ما صرفا در بورس تهران ، آتی سکه و اخیرا بورس کالا ، آمار حجمی معاملات را داریم و در سایر بازارها ( مانند بازارهای عرفی ارز و طلا ) چنین اطلاعاتی با این جزئیات موجود نیست . مبنای الگوریتم اندیکاتور MFI شناسائی و نمایش جریان…

بررسی شاخص کل بورس ( وضعیت استارت موج 5 )

( برای مشاهده واضح تر تصاویر بر روی آنها کلیک کنید . )

 

نمودار زیر شامل سیکل آخر حرکتی بورس تهران آغاز شده از فروردین ماه 1388 تاکنون در تایم فریم هفتگی است :

 

1

 

- گردش سرمایه یکی از عوامل اصلی حرکتی قیمت هم در جهت صعودی و هم در جهت نزولی است . در بازار داخلی ما صرفا در بورس تهران ، آتی سکه و اخیرا بورس کالا ، آمار حجمی معاملات را داریم و در سایر بازارها ( مانند بازارهای عرفی ارز و طلا ) چنین اطلاعاتی با این جزئیات موجود نیست . مبنای الگوریتم اندیکاتور MFI شناسائی و نمایش جریان در گردش سرمایه است .

- در سیکل آغاز شده از فروردین سال 1388 چند مورد قابل یادآوری است :

 1 - آغاز این سیکل بر مبنای روند حرکتی اصلی سوپر سیکل شاخص کل بورس تهران از دهه 70 شمسی تاکنون مشخص شده است که موضوع تحلیل دیگری بر روی کلیت نمودار شاخص کل خواهد بود که در متن جداگانه ای بعدا ارائه خواهد شد .

2 - معیار برای مشخص کردن نقاط آغاز و پایان " بزرگ موج " های تشکیل دهنده این سیکل بر مبنای اصول آنالیز امواج البوت و همچنین اصول تحلیل زمانی - عددی بوده است . علاقمندان با دقت در نمودار فوق به وضوح جزئیات وضعیت آنالیز روند حرکتی هم در بعد زمان و هم بصورت عددی را مشاهده می کنند . اما برای داشتن تائیدیه صحت آن می توان به عنوان نمونه باند مشخص شده با رنگ زرد را بررسی کرد که دقیقا پیش آگهی محدوده زمانی سقوط بورس در سال 92 را از نیمه آبان ماه همان سال و بر مبنای همین آنالیز زمانی و الیوتی مشخص می کرده است .

3 - اندیکاتور MFI به عنوان نمایشگر اصلی جریان سرمایه در محدوده های زمانی - عددی حاصل از آنالیز فوق تائید کننده نقاط استارت و پایان امواج مشخص شده است . با دقت در نمودار به روشنی مشخص است که هر بزرگ موج صعودی پس از دوره ای رکود شدید و ورود اندیکاتور MFI به محدوده اشباع منفی و کاهش شدید حجم معاملات رخ داده است که نشانگر فرار سرمایه در گردش و حبس سرمایه موجود است . مدت زمان این دوره های رکود و میزان شدت عددی آن بستگی مستقیم به وضعیت موج قبلی آن دارد .

مثلا در همین نمودار می بینید که در دوره استارت همین سیکل به تناسب وضعیت سیکل قبلی که انتهای آن در سال 87 با رکود و نزول شدید بازار همزمان با سقوط قیمت نفت در همان سال همراه بوده است ، مدت زمان و عمق رکود بر مبنای وضعیت MFI شدید بوده است ، به نحو مشابه در ماههای اخیر نیز که در انتهای محدوده بزرگ موج IV قرار داشتیم شرایط مشابهی را از نظر مدت و عمق رکود شاهد هستیم ؛ اما در پایان نزول بزرگ موج  II  به جهت آنکه این موج از نظر زمانی- عددی محدودتر بوده است ، دوره رکود شدید نیز به همان نسبت کوتاه تر و عمق آن کمتر بوده است . لازم است علاقمندان به این مورد هم دقت کنند که امواج شارپ و شدید صعودی دوره های رکود اصلاحی سخت و زمانبر را به دنبال دارند .

به روشنی مشاهده می شود که در ماههای پایانی سال 93 ( مشخصا بهمن و اسفند ) ما شاهد اتمام موج IV اصلاحی نزولی بوده ایم و می توان با قطعیت موج IV این سیکل را خاتمه یافته دانست .

 

کانال قرمز رنگ شامل محدوده حرکتی استارت تا پایان موج IV است ، در گامهای آخر این کانال که مشخصا از 93/08/20 آغاز شده است ، موارد جالب توجهی دیده می شود که برای مشاهده دقیقتر آن نمودار بعد قابل بررسی است :

 

2

 

 - این نمودار در تایم فریم روزانه است ، دقیقا همزمانی خروج MFI در تایم فریم هفتگی از محدوده اشباع منفی ( بخوانید ورود سرمایه شدید برای استارت موج V ) با استارت شارپ و شدید موج 1  در تایم فریم روزانه مشخص شده در نمودار دیده می شود .

- موج 1 در محدوده 61.8 گام قبلی پایان یافته است و این تائیدی است بر تکمیل بال چپ الگوی هارمونیک . الان در شرایط تکمیل و اتمام موج 2 هستیم و این موج قاعدتا در یکی از دو محدوده زمانی ای که با باندهای سبز رنگ مشخص کرده ام تکمیل شده و پایان می یابد . موج 3 پس از آن به دلیل آنکه موج 1 شارپ و 2 فرسایشی داشته ایم ، از نظر کلاسیک بایستی ساختار 5 موجی داشته باشد ( یعنی خود آن شامل 1 و 2 و 3 و 4 و 5 باشد ) ، به عبارت ساده تر این موج " در مجموع " متناسب با موج 1 یک موج شارپ خواهد بود اما با داشتن نوسانات متعدد . بعد از اتمام این موج 3 یک موج فرسایشی 4 خواهد آمد که به تناسب مدت زمان موج 3 به احتمال زیاد آن هم مانند موج 2 فعلی فرسایشی است  . به نظر من تا زمان اتمام عددی - زمانی موج 2 فعلی و ساخته شدن راس بال راست الگو ، دادن تارگت عددی - زمانی دقیق نخواهد بود ، اما در محدوده های زمانی برج 4 و برج 6 ( تیر و شهریور ) احتمال مشاهده نوسانات موثر خواهیم داشت . اینکه الان در چه مرحله ای از بزرگ موج 1 از V هستیم هم در آن زمان دقیقتر قابل انجام خواهد بود .

- حمایتهای شاخص کل : 65000 ، 64500 ، 64000 ، 63800

نتیجه به زبان ساده  :

1 - اگر دانش لازم تحلیل و معامله گری و توانائی انجام آن را دارید می توانید از این نوسانات بهره بالائی ببرید .

2 - اگر فاقد این شرایط هستید ، به آنچه بارها در روزهای اخیر نوشته ام عمل کنید : یک سبد سهام اصولی از سهام مستعد بازار با قیمتهای مناسب ببندید و با دید چند ماهه روی آن سهامداری کنید و کلا از بررسی نوسانات روزانه خودداری کنید .

3 - سرمایه خود را بصورت سپرده یک ساله 20 درصد در بانک بگذارید . اگر دچار استرس و فشار روحی و جسمی بر مبنای نوسانات بازار هستید و یا توانائی کسب سود حداقل 30 درصد در بورس در یک سال آینده ( یعنی حداقل 50 درصد بالاتر از سود 20 درصدی بانک ) را در خود نمی بینید کلا از بورس و بازار های مشابه خارج شوید ، این مورد آخر را دوستانه و بر مبنای وضعیت عکس العمل های رفتاری هفته های اخیر کاربران سایتها و فرومهای بورسی نوشته ام .

 

موارد فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال نوشته شده است و هیچ دعوتی دال بر خرید و فروش در آن نیست و افراد بر مبنای رای و نظر شخصی خود بایستی عمل کنند .

 

 

 

 

پوریا بازدید : 1561 دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 زمان : 1:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط ehsan در تاریخ 1394/3/19 و 11:44 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
با توجه به وضعیت بازار امروز، آیا این تحلیل همچنان معتبر است؟ در صورتیکه جواب خیر است لطفاتحلیل دیگری از شاخص کل ارائه دهید.
با سپاس

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/3/18 و 16:54 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت دو بزرگوار پوریا ومهران عزیز
می خواستم ببینم نظر شما در مورد ثباغ چیست زیرا نزدیک200 moving
رسیده
ایا با صعود ثباغ باید خدا حافظی کرد
ممنون میشم توضیح دهید؟؟؟

این نظر توسط behnam در تاریخ 1394/3/15 و 23:18 دقیقه ارسال شده است

سلام به جناب مهران و پوریای عزیز و تشکر فراوان از زحمات بی دریقتان. طبق این تحلیل موج 5 بزرگ بورس ایران در حال شکل گیری است . سوالی که برای من مطرح است احتمال دارد با تشکیل موج 5 دیده شدن قیمتهای بالاتر از قیمتهای دی و بهمن 92 یا در همان حد که مربوط به سقف موج 3 بود به وقوع بپیوندد؟ با توجه به اینکه بسیاری قیمتها 1/3 شده است؟ یا انکه در مورد این گونه سهمها 5 موج قبلا کامل شده است و افزایش شاخص کل توسط افزایش سهمهای دیگری است؟ خواهش میکنم راهنمایی فرمایید.
پاسخ : بر اساس موجهای الیوت، موج 5 عموماً از سقف موج 3 بالاتر میره ولی در مواردی موج 5 اصطلاحاً کوتاه میشه و از سقف موج 5 عبور نمی کنه.
لذا از الان با قطعیت نمیشه گفت کدومش اتفاق خواهد افتاد.
ولی شواهدی در نمودارها می بینم که در صورتی که روند صعودی در بازار شکل بگیره، سقف موج 3 را خواهد زد. در صورت شکل گیری روند صعودی و با نزدیک شدن به سقف موج 3 بهتر می تونیم نظر بدیم. /مهران

این نظر توسط amir در تاریخ 1394/2/18 و 12:18 دقیقه ارسال شده است

سلام ادینه شما بخیر :اقا پوریا شاخص را نگاه میکردم اصلاحی نمودار قیمت نزدیک فیبوی 87 میباشد و لی در RSI نزدیک فیبوی 88 میباشد ،میتوانیم نتیجه گیری کنیم که شاخص درحال تشکیل واگرایی مخفی مثبت است ؟(البته هنوز قیمت به بالا برنگشته).خیلی ممنون از راهنمایی شما
پاسخ : واگرایی مخفی تعریف مشخصی داره که شامل این چیزی که گفتید نمیشه. /مهران
پاسخ : شما به این سناریو در مورد موج 2 ای که در نمودار بالا هست فکر کنید و واگرائی ها را در سایه آن جستجو کنید :
1 - ورود به 1 از 2 بالا و یک صعود کوتاه مدتی ( واکنش عمده سهامداران بازار فعلی : این هم موقتی است و فرصت خروجه و ... )
2 - ورود به 2 از 2 و یک نزول کوتاه مدتی ( واکنش : دیدید گفتیم ، این بازار بالا نداره ، فایده نداره ، ضرر روی ضرر ، تکنیکال و فاند و ... در این بازار جواب نمی ده )
3 - ورود به 5 موجی قدرتمند 3 از 2 : ( واکنش : دیدید جاموندیم ، سهاممونو مفت از چنگمون در آوردن ، همش بازیه ، ... )
- به واکنش ها کلا و مطلقا اهمیت ندهید .
- در لبه ها روی تایم فریم های کوچک به دنبال واگرائی های حرکت دهنده ریزموجهای 2 بگردید و برای استارت 2 اصلی روی تایم فریم های روزانه و هغتگی . موفق باشید ./ پوریا

این نظر توسط پوریا در تاریخ 1394/2/17 و 22:05 دقیقه ارسال شده است

استاد عزیز سلام نرتون درباره شاخص کل چیه اگر موج 4 تمام شده پس چرا بازار انقدر ضعیفه ؟
پاسخ : به پاسخ به نظرات برج 6 سال قبل نگاه کنید ، زمانی بود که پائینترین حجم و بدترین شرایط بازار را داشتیم و من می گفتم که بازار بالا خواهد رفت و برای کسی هم قابل قبول نبود . بین 30 تا 60 درصد در فاصله هفته انتهائی برج 6 تا آخر برج 8 سهامهای لیدر گروههای مختلف بازار رشد کردند .
می توانید در مورد حجم معاملات و وضعیت آن در مقاومتها و حمایتها ، نقاط شکست خط روند ها و همچنین نقاط برگشت بالا و پائین قیمت از طریق منابع مختلف از جمله همین اینترنت مطالعه کنید . / پوریا

این نظر توسط رضا در تاریخ 1394/2/17 و 17:44 دقیقه ارسال شده است

سلام خدمت اساتید گرامی
اگه امکانش هست یه تحلیل در مورد قیمت جهانی نفت بذارید.
اهداف قیمتی را در کوتاه مدت و بلند مدت هم بیان کنید
با تشکر شکلک
پاسخ : به تحلیل قبلی بنده در ماهها قبل " بررسی بلند مدتی نمودار نفت " نگاه کنید ، ( http://technicalanalysis.rozblog.com/post/483 ) ، به تاریخ ارائه آن نگاه کنید در 12 بهمن سال قبل بوده و چون تحلیل بلند مدتی بوده مقادیر آن کار می دهد ، به خط سیر حرکتی در ماههای بعد از آن و مقادیری که در آن زمان داده بودم هم نگاه کنید ، کف نفت را 44 دلار دیده بودم و همین هم بود .

در مورد کوتاه مدت آن هم به تحلیل های کیوان از بازار جهانی دقت کنید ، البته ما فارکس کار در بین کاربرانمان یا نداریم و یا ساکتند و مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد ، امیدوارم فعالان بازار ارز و طلا و بازار جهانی در اینجا بیشتر حضور داشته باشند تا بدینوسیله کیوان گرامی هم بیشتر تحلیل ارائه دهند . دقت کنید که مبنای اصلی کاری سایت و کار من و مهران بورس در درجه اول الویت نبوده و نیست ، بلکه ارز و طلا و بازار جهانی به موازات آن و حتی مهمتر از آن بوده و هست . / پوریا

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/2/16 و 15:26 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت دو بزرگوار
لطفا اگر مطالب زیر غلط است ممنون میشم انرا اصلاح نمایید؟؟؟
بانک صادرات با 68 تومان که min قیمتش بود خودش را تا 108 تومان که ( max) رساند و ظاهرا در 0.618 مسافت 40 تومان طی شده یعنی 83 تومان خودش را دارد اصلاح می کند ظاهرا هدف بعدی ان که 1.618 است تا اوایل شهریور 130 تومان است خود را می رساند و بانک تجارت که هدف موج سومش است تا حدود 138 تومان.
خدا همواره نگه دار شما 2 دوست عزیز باشد
پاسخ : خیلی خوبه ، شما خطو پیدا کردین . حالا دارین متوجه می شین که چرا وقتی همه این سایتها و کاربران آنها و ... در حال آه و ناله و فلسفه بافی هستن من دائم می گم سهامداری کنین و در این قیمتها سبد سهام تنظیم کنید ، خیلی از سهمها در گروههای دیگه هم همین وضعیت را دارن ، جالب اینه که گامهای زمانیشون در گروههای حتی بی ربط از نظر بنیادی با هم هماهنگه . این تاریخهائی که در تحلیل بالا روی چارت دادم را هم بهش دقت کنین و به رفتار سهامهای لیدر بازار در این دو روز اخیر هم همزمان دقت کنید .
دقت کنید که موج 5 فعلی با موج 3 سالهای 91و 92 متفاوته ، حرکت در آن صبوری می خواد ، دقت کنید که گامهای بعدی حرکتی دائم هم بالا و هم اصلاح داره ، حتما اصلاح زمانی متناسب را داره و اصلاحها در موج 5 بلند مدتی بطور کلاسیک زمانبرتر از موج 3 دیده می شه . مثلا بعد از یک صعود میان مدت که الان در نقطه آغاز آن هستیم و تا تیر و شهریور احتمال حرکت آن به بالا هست و خود آن هم گامهای اصلاحی داره ، قطعا بعد از آن یک نزول اصلاحی احتمالا جند ماهه داریم و رکود شدید مشابه همین وضعیت این چند هفته اخیر را خواهیم دید .
برای کسی که توان استفاده از نوسانات را داشته باشه این موج از موج 3 سودآورتره ، جون گامهای اصلاحی بهتری داره، اما برای سهامدار عادی خسته کننده است و شاید بهتر باشد بجای آنکه استرس به خود وارد کنند کلا از بازار خارج شوند .خیلی خوب و امیدوار کننده بود . موفق باشید . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/16 و 12:52 دقیقه ارسال شده است

پوریا جان
...
ثالثاً چرا صفحه حقیقی - حقوقی ثباغ از تاریخ 6 اردیبهشت به اینو رو نشون نمیده ؟
پاسخ : نباید مشکلی داشته باشید ، بیشتر دقت کنید .ضمنا حجم معاملات بلوکی در آمار عادی خرید و فروش حقیقی و حقوقی قید نمی شه ، باید مابه التفاوت انتقال سهام اطلس به دانایان را نسبت به روز قبل بررسی کنید ، مشخص است . ضمنا قیمت معاملات بلوکی توافقی است و معمولا از قیمت معاملات عادی همان روز گاهی بسیار بالا تر است . این معامله دیروز ( 15 / 2 ) انجام شده بنابراین باید نسبت به 14/2 تغییرات میزان سهام را بررسی کرد .روی تاریخ 14ام و 15 ام کلیک کنید . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/16 و 9:21 دقیقه ارسال شده است

اینو از کجا شما می بینین ؟
تو صفحه ثباغ در سایت بورس تو سربرگ -حقیقی و حقوقی- آخرین اطلاعات رو به تاریخ 6 اردیبهشت نشون میده و تو سر برگ سابقه حجم اینچنینی دیده نمیشه !
میشه لینکی که این مورد ها رو توش نشون بده بفرمایین ؟
تشکر
پاسخ : روی تاریخ ها در قسمت سابقه معاملات تک به تک کلیک کن ، صفحه به صفحه و روز به روز با کلیک روی تاریخ برای همه سهامها تاریخچه خرید و فروش حقیقی و حقوقی مشخص است و قابل مقایسه با وضعیت روزهای قبل و بعد از خود است . حتی برای سهامداران عمده با فلش های سبز و قرمز افزایش و کاهش میزان موجودی در معاملات عمده بصورت گرافیکی هم نشان داده می شود . / پوریا

این نظر توسط namaki در تاریخ 1394/2/16 و 3:36 دقیقه ارسال شده است

مغزمون نصف شبی یک کمی تکون خورده.
در مورد سهم جنجالی مبین به نظر بنده سهم تا 350 تومان را براحتی خواهد رفت. از ایستگاه 350 تا 400 تومان درصد ریسک سهم بالاتر میرود . همچنان حقوقی سهم در حال عرضه سهام به خریداران در صف خرید میباشد. محدودیت خرید ایجاد شده توسط ناظر بازار از سنگینی صف خرید تا حدود زیادی کاسته است. علاوه بر خرید انلاین کارگذاری 10000 سهم به ما داده است!!!
در رابطه با نگاه کلی به بازار هم باید عرض کنم تعدد روزهای منفی شاخص کل برای بازار خوب نیست. با روند کنونی به نظر شاخص اعداد پائیین تر از این رقم فعلی را هم خواهد دید.
و اما در ادامه صحبت های منطقی آقا پوریا باید گفت در همین بازار نزولی اقا زاده ها و گروههای قدرتمند بازار همچنان در تریدها سودهای بیش از20 درصد را برای سرمایه خود میسازند. نمونه ان را به قول پوریا در پالایشی ها به طرز خنده اور و جلفی دیدیم
یا حق


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 30
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 105
 • بازدید ماه : 1,415
 • بازدید سال : 8,759
 • بازدید کلی : 1,560,249
 • کدهای اختصاصی