close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی ولغدر ( لیزینگ خودرو غدیر )
loading...

تحلیل بازارهای مالی

   در بررسی ولغدر می خواهیم کمی " خط خطی " کنیم ، ببینیم که چرا می گویند " خط روند " اهمیت دارد ، چرا نقاط قله و حفره اصلی ( ماژور ) اهمیت دارد و  البته نه هر قله و حفره ای ، باید قله و حفره شناس بود ! و این شناسائی را خیلی از روشها و ابزارها به ما می دهد و از جمله بهترین روشها بررسی بر مبنای امواج البوت است ، همان الیوت مرحوم که نابغه ای دارای IQ و هوش قطعا بسیار بسیار بالاتر از حد متوسط انسانهای عادی بوده است ، مرد بزرگی که سیکل های رشد سرسام آور و سقوط بازار نیویورک را برای دهه…

بررسی ولغدر ( لیزینگ خودرو غدیر )

 

 در بررسی ولغدر می خواهیم کمی " خط خطی " کنیم ، ببینیم که چرا می گویند " خط روند " اهمیت دارد ، چرا نقاط قله و حفره اصلی ( ماژور ) اهمیت دارد و  البته نه هر قله و حفره ای ، باید قله و حفره شناس بود ! و این شناسائی را خیلی از روشها و ابزارها به ما می دهد و از جمله بهترین روشها بررسی بر مبنای امواج البوت است ، همان الیوت مرحوم که نابغه ای دارای IQ و هوش قطعا بسیار بسیار بالاتر از حد متوسط انسانهای عادی بوده است ، مرد بزرگی که سیکل های رشد سرسام آور و سقوط بازار نیویورک را برای دهه ها پس از مرگش پیش بینی کرده بود .

ولغدر در کل تاریخ حضورش در بورس تهران هیچوقت افزایش سرمایه نداشته است ، اما همواره تقسیم سود نقدی و تعدیل سود های موثر داشته است ، اول به نمودار آن در تایم فریم روزانه بدون لحاظ کردن سود نقدی نگاه می کنیم :

1

 

به خطهای افقی نگاه کنید ، من آنها را در ظرف چند ثانیه و با فرض کنار گذاشتن هر نوع ابزار و الگو کشیده ام ، فقط چشمی نزول و صعود تاریخی سهم را بررسی کردم و در سمت چپ نمودار به نقاط برگشتهای مهم که مشخص کننده قله و حفره های اصلی هستند نگاه کرده ام و در فاز نزولی چند ساله قیمت ، در لبه هر کدام از این نقاط یک خط افقی کشیده ام . حالا به سمت راست نمودار نگاه کنید ، می بینید که با دقت میلیمتری در همه این نقاط در سمت صعود هم قیمت واکنش نشان داده است و سیکل های حرکتی و اصلاحی آن دقیقا با گذشته تاریخی آن خوانائی دارد . حالا این خطوطی که در ظرف چند ثانیه بدست آمد را با مقادیر فیبوناچی قابل بدست آوردن از روشهای مختلف مقایسه کنید ، با دقت بالائی با آنها همخوانی دارد . این از اهمیت توامان خط روند و پیووتها ( قله و حفره ها ی اصلی ) ! حالا به دایره زرد رنگ نگاه کنید ، این زمانی است که قیمت به محدوده عددی قله تاریخی خود در 2367 ریال رسیده است ، می بینید که برای چندین هفته قیمت برای شکستن آن جنگیده و در آخر آن را شکسته است ، به تاریخ 91/04/07 هم نگاه کنید که نقطه شروع کف سازی سهم بوده است ، این تاریخ را به یاد داشته باشید بعدا با آن کار داریم .

 

حالا به خط خطی کردنمان ادامه می دهیم ، روی نمودار اصلی در تایم فریم هفتگی و اما این بار با احتساب سودهای نقدی تقسیمی سهم :

1

 

این بار با نمودار واقعی و کامل سهم سروکار داریم ، مثل مار کبرائی است که چنبره زده بوده و مدتها پیچ و تاب می خورده و ناگهان مثل یک فنر به بالا خود را پرتاب کرده و شدت این پرتاب در حدی بوده که هنوز هم بین زمین و آسمان در حال پرواز است ، البته روزی این مار با سر به زمین بر می گردد ، اما آن روز حالا حالا ها نیست ! این بار هم چند ثانیه ای بیشتر وقت نمی گذاریم و خط روند می کشیم ، باز هم معیار را پیووتهای ماژور قرار می دهیم ، نتیجه را می بینید ، قشنگ است ، از نظر نموداری سهمی بی نقص و عالی است ، با نظمی فوق العاده ، با نقدپذبری بالا و میزان معاملات مطلوب و حرکات جالبی که هم به سهامدار طولانی مدتی سود می رساند و هم به معامله گری که دائم روند آن را دنبال می کند اما در زمانهای مناسب ورود و خروج هم انجام می دهد و سود مضاعفی بدست می آورد . به این هم دقت کنید که چرا در این بررسی سردستی نقاط پیووت عددی را در تایم فریم روزانه دیده ام اما خط روندهای اصلی را در تایم فریم هفتگی ؟

برگردیم به تاریخ 91/04/07 ، قیمت ولغدر در آن زمان 359 ریال بوده و امروز شنبه 94/02/05 آن هم در صف فروش با قیمت 2542 ریال بسته شده ، یعنی چیزی حدود 700 درصد سود ! افت و خیزهای این سهم و سودهای نقدی این مدت را هم اگر به آن اضافه کنید و فرض کنید که حتی معامله گری ناشی اما صبور ، روی آن در نوسانات صعودی و نزولی ، ورود و خروج می کرده به شما قول می دهم در همین دوره زمانی به عددی چند صد واحد بالاتر از 700 درصد سود می رسید . بنده شخصا با سهامداری غیر منطقی و غیر عقلائی در موج نزولی مخالفم ( کاری که تحلیلگران بنیادی در دوره ریزش اخیر همواره آن را درست می دانستند ) اما به دنبال کردن روند های صعودی میان مدت و بلند مدت سهم کاملا معتقدم ، ورود و خروجها هم باید تابع استراتژی باشد و به شرط دنبال کردن روند سهم و از دست نرفتن نفاط خرید مناسب مجدد . البته نوشته ام روند صعودی و نه روند نزولی و عدم رعایت حد ضرر و از دست دادن 40 و 50 و 60 و ... درصد اصل سرمایه به امید آنکه " یک روز " به قیمت خریدم می رسم .

این سهم دو روز است که صف فروش سنگین دارد ، بعد از Breakout  و شکستن سقف تاریخی قاعده امر این است که در اصلاح یک بار دیگر محدوده قیمتی قبلی دیده شود و روی آن تثبیت شود و این امر زمان لازم دارد . رشد اصلی این سهم پس از شکستن 290 است و تا 450 در فاز اول البته با نوسانات خواهد رفت ، حال یک نفر اهل ریسک است و در محدوده نزدیک به 237 خرید می کند ( هر چه نزدیکتر و پائینتر بهتر )  و شخص دیگری برای داشتن ریسک پائینتر تا شکست 290 صبر می کند . باید دقت شود که برگشت به بالای این سهم نیاز به صرف زمان دارد و ممکن است فردی با مشاهده نشانه های برگشت روی آن خرید کند یا شخص دیگری با مشاهده محدوده های قیمتی مناسب .

دقت کنید که برخلاف دید اکثر افراد قیمت خرید مناسب از قیمت فروش مهم تر است و مایه اطمینان خاطر بیشتر در نوسانات . به نوسانات سال قبل در بسیاری از سهمهای مستعد بازار نگاه کنید ، یکی از بهترین ماهها برای خرید برج 6 بود و در پستها و پاسخ به نظرات بارها این مورد را در آن زمان نوشتیم اما برای کسی باورکردنی نبود ، همان زمانی که از نظر روانشناسی بازار اوج ناامیدی سهامداران حقیقی بود و از نظر تکنیکال یکی از نقاط تریگر رشد بازار . به وضعیت حالا هم نگاه کنید ، داریم به همان شرایط روانی در بازار می رسیم آن هم در محدوده های کف تکنیکالی . باید شکارچی سهم های خوب در قیمتهای ارزان بود و وقت را بیهوده با فلسفه بافی های بی منطق هدر نداد .

برای این سهم تارگت زمانی تعمدا نمی دهم ؛ اینها روی روند کوتاه مدتی می توانند دستکاری کنند و حتی روی میان مدت قادر به این کار نیستند ، بلند مدت پیشکش ! اما فقط یک اشاره می کنم : بر مبنای آنالیز توامان امواج الیوت ( که در ابتدای این مطلب به آن اشاره شد و اینجا به کارمان می آید )و تحلیل زمانی ، محدوده های زمانی حرکتهای اصلی بلند مدتی ولغدر از تاریخ 1389/06/06 مشخص بوده است ! بر همان مبنا و معیار محدوده زمانی مهم بعدی برای ولغدر نیمه دوم دی ماه الی اوائل بهمن همین سال 94 است .

سهامداری در بورس ایران یعنی " صبوری عاقلانه " ، در " روند میان مدتی و بلند مدتی صعودی " و " استفاده از نوسانات در حد امکان "  .

ضمنا برای ثباغ به پاسخ آخرین نظر در پست وضعیت بازار که در مورد وضعیت تکنیکال و الگوی هارمونیک آن نوشته ام نگاه کنید ، از پاسخگوئی دائمی به موارد تکراری در مورد آن و یا همین ولغدر و یا هر سهمی که در آینده در مورد آن تحلیل ارائه بدهم معذورم و لب کلام را در متن تحلیلی ارائه شده مخاطبین محترم می توانند متوجه شوند .

 

موارد فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال ارائه شده و هیچ موردی دال بر دعوت به خرید و فروش در آن نیست ، مخاطبین بر مبنای رای و نظر خود اقدام کنند .

 

پوریا بازدید : 1198 یکشنبه 06 ارديبهشت 1394 زمان : 7:30 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/13 و 14:37 دقیقه ارسال شده است

پوریای عزیز
اگه حد ضرر ثباغ رو 256 قرار بدیم پس با تاچ یا چند معامله زیر 256 که نباید با ضرر خارج بشیم ؟
شرط فعال شدن حد ضرر و خروج از سهم دو روز تثبیت قیمت پایانی زیر 256 و یا نفوذ 3% زیر 256 تومن می باشد ؟
درسته ؟
پاسخ : در مورد حد ضرر درسته ، اما در مورد ثباغ : در تایم فریم هغتگی روی حمایت مهمیه ، معاملات فردا برای ثباغ و کل گروه ساختمانی با توجه به مشابهت روند حرکتی سهامهای لیدر آنها مهمه ./پوریا

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/2/13 و 12:49 دقیقه ارسال شده است

پوریا عزیز با سلام و درود
شاخص از 61500به 71500رفت و امروز به 65000
رسید که حمایت 0.618 از دست داد ایا شاخص در کانال نزولی خود در حالت افتادن است ؟
ایا mfi نیز این را تایید می کند
پاسخ : MFI در یکی از کفهای تاریخی خود است ، بنده در روزهای اخیر بازار را فرصت خرید با داشتن تامل و برنامه در منفی ها می دانستم و در پاسخ به نظرات هم چندین بار اعلام کردم ، اضافه بر تحلیل مهران و مکمل آن تحلیل دیگری از شاخص کل می گذارم . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/13 و 11:55 دقیقه ارسال شده است

سلام و با تبریک روز پدر و روز معلم
پوریا جان امروز هم سهامداران ثباغ به فروش پرداختن و سهم رسید به زیر 260 تومن ...
اگه نظر جدیدی در مورد ثباغ و معاملات اخیرش داشتین ممنون میشم با ما در میون بگذارین .
تشکر
پاسخ : قبلا نوشته بودم که کف تئوریک الگوی فعلی 259 است ( که فعلا دقیقا روی آن واکنش نشان داد ) و حد ضرر 256 . / پوریا

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/2/13 و 11:47 دقیقه ارسال شده است

پوریا و مهران عزیز ---با سلام
سقوط در سهم های ثباغ و خساپا و صادرات و فاذر و خودرو بی وقفه ادامه دارد و عرضه مبین نیز این مساله را بیشتر کرده ایا باز در مورد سهمهای فوق نظرتان مثبت است؟
یا دیگر باید دست به فروش زد
نظر شما 2 بزرگوار بسیار مهم وحایز اهمیت برای من و دوستانم است
با تشکر
پاسخ : به حد ضررها دقیق عمل کنید ، در شرایط نرمال روی حمایت فروش درست نیست ، قاعده درست مدیریت سرمایه و خرید برای کاهش میانگین در برگشت بازار است . / پوریا

این نظر توسط آس و پاس در تاریخ 1394/2/9 و 22:02 دقیقه ارسال شده است

با درود. با توجه به اینکه پس از توافق احتمالی، اروپایی ها حمله شدیدی به بازار ایران خواهند کرد، آینده این ارز را در برابر ریال چگونه می بینید؟ آیا ممکن است ارزش یورو بدون توجه به دلار در برابر ریال رقم بخورد ویا اینکه یورو تابعی از ارزش دلار در برابر ریال خواهد ماند؟
سپاسگزارم از هرکدام از اساتید که جواب بدهند.
پاسخ : اروپائی ها با صبوری و برنامه و بدور از هیجان عمل می کنند ( حمله شدید ؟ ) .
برای بازار ایران اولویت در ارز های دلار و درهم است .
ضمنا از این به بعد به جهت منظم بودن روال کاری وبلاگ سوالات هر مورد ( ارز ، طلا ، بورس ، بازار جهانی ) را در آخرین پست مربوط به همان مورد وارد کنید ، مثلا همین سوالتان را در پست آخر تحلیلی ارز که مربوط به کیوان بوده وارد کنید و از ایشان نظر بخواهید . ممنون / پوریا
---------------------------------------------------------
ادامه این مطلب را در پست " سخنی با دوستان و تحلیلی بر بازار ارز ... " بخوانید . / پوریا

این نظر توسط darvish در تاریخ 1394/2/9 و 13:43 دقیقه ارسال شده است

با سلام و عرض ادب خدمت استادان عزیز
سوالی داشتم از جناب پوریا:
با توجه به نزدیک شدن نیمه اردیبهشت آیا نوسانی را که در بازار ارز در حوالی این زمان پیش بینی کردید بیشتر تمایل رو به بالا می تواند داشته باشد؟؟؟یا هنوز نمی توان درمورد آن نظر داد؟ممنون میشم اگه مختصری هم شده پاسخ دهید
پاسخ : بله هنوز در میانه هر ماه تا تیر ماه احتمال نوسانات هست اما با دامنه کنترل شده .
به دلایلی در وب نمی شود شفاف مسائل را مطرح کرد ، مثلا عرضه اولیه مبین در بورس در هفته اخیر کاملا با برنامه بود ، هم میزان تخمینی پول پارک شده و آماده برای ورود به بورس را تخمین زدند ، هم التهابات احتمالی بورس در ارتباط با کاهش همزمان سود بانکی را سنجیدند .
بازار ارز و طلا و بورس را کنترل دائمی می کنند و نوسانات آنها را رنج نگه داشته اند ، از رکود مسکن هم تا اطلاع ثانوی خیالشان راحت است . هدف اصلی آنها فعلا جای دیگری است : تمایلی به خروج نقدینگی از بانکها ندارند .

سر بسته گفتم خودتان قطعا متوجه می شوید . / پوریا

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1394/2/9 و 10:46 دقیقه ارسال شده است

پوریا عزیز با سلام و درود
شاخص از 61500به 71500رسیدو خودش در 0.618یعنی 65500 تصیح کرد ایا مطالب ذیل درست است؟
.......

تا نتیجه مذاکرات مشخص نشه این قیمت ها دیده نخواهدشد.
پاسخ : اگر شاخص 65300 را از دست بده نظر شما اتفاق می افته ، در غیر این صورت یک رالی صعودی کوتاه مدتی قبل از زمان مورد نظر شما خواهیم داشت . / پوریا

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/2/8 و 18:02 دقیقه ارسال شده است

پوریا عزیز با سلام و درود
شاخص از 61500به 71500رسیدو خودش در 0.618یعنی 65500 تصیح کرد ایا مطالب ذیل درست است؟
1- صادرات در کوتاه مدت حدود 120 تومان
2 -ثباغ در کوتاه مدت مدت 320تومان
3 -خودرو در کوتاه مدت 330 تومان
4- فاذر در کوتاه مدت 355 تومان
5 -تجارت در کوتاه مدت 115 تومان
پاسخ : الان بسیاری از گروهها در منطقه مناسب برگشت به بالا هستند . تارگتهای عددی تان کمی متفاوت است اما به سهمهائی که نوشته اید دقت کنید : بانکی ، خودروئی ، ساختمانی ، تجهیزاتی . حتی کمی دیگر تا 65300 هم جا برای اصلاح شاخص بود . این روزها فرصت خرید بود ./پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/8 و 9:44 دقیقه ارسال شده است

سلام و صبح بخیر
تحلیل بنیادی ثباغ برای عزیزان وبلاگ »:
http://freeupload.ir/var3x63fqkv3/210.pdf.html
پاسخ : متن خوبیه ، شامل بررسی دارائی ها و قیمت تمام شده و مقایسه آن با قیمت بازاری سهم است که اختلاف جالب توجهی دارد و نشانه سود سازی بسیار بالای این سهم علی رغم بازار بد مسکن عادی عرفی است .
پیامی هم برای کاربران :
" من بودم " در بازار موجود " آرام آرام " و " با حوصله " و " روی حمایت ها " و در " قیمتهای منفی " شروع به خرید " سهمهای مستعد رشد " در گروههای مختلف می کردم و سبدم را بروز می کردم . کاری هم به فلسفه بافی و نظرات پرشور لحظه ای نداشتم ، در همین تحلیل ولغدر در بالا به روشنی می بینید که در بازار 93 هم راحت روی خیلی از سهمها و چند برابر سود بانکی می شد سود گرفت . با عرض تاسف مردم ما در همه امور ( فقط در بورس و بازار اینطور نیست ) با تعقل زندگی نمی کنند ، صبر ندارند ، برای کاشت نکرده انتظار برداشت انبوه دارند ، نه آن هیجان روزهای ابتدای سال بر مبنای تعقل بود و نه این فضای تیره و تار . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/7 و 16:08 دقیقه ارسال شده است

پوریا جان

با توجه به پاسخ شما در مورد ثباغ در نظرات که فرمودین :
با احتساب پیک 3148 در 93/11/15 الگوسازی فعلی با وضعیت روزهای اخیر bearish butterfly است با کف تئوریک 2590 و هدف تئوریک 3530

و با توجه به حمایت نسبی روی 2700 بهتر نیست دارندگان ثباغ حد ضرر را 2670 تا 2590 قرار دهند ؟
پاسخ : این مقادیر مربوط به وضعیت تئوریک الگو است ، حد ضرر فعلی 256 است . / پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 501
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 58
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 192
 • بازدید ماه : 641
 • بازدید سال : 641
 • بازدید کلی : 1,561,489
 • کدهای اختصاصی