close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
وضعیت بورس
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  1- بر مبنای اصول کلاسیک تحلیل تکنیکال ، تلفیق تحلیل زمانی و تحلیل بر مبنای موج شماری الیوت و الگوهای هارمونیک بنده معتقدم که شاخص کل بورس تهران برخلاف آنچه اغلب شنیده اید و خوانده اید ، قابل تحلیل است . بر همین مبنا معتقدم که موج 4 نزولی شاخص کل پایان یافته است و نوسانات موجود نشانه کف سازی بازار است . ما عملا مدتی است که وارد محدوده استارت موج 5 صعودی شده ایم . در گروههای پیشگام  بازار مانند انبوه سازی این برگشت به بالا از نیمه سال 93 و در همان بازار به ظاهر بد اتفاق افتاده است و الان…

وضعیت بورس

 

1- بر مبنای اصول کلاسیک تحلیل تکنیکال ، تلفیق تحلیل زمانی و تحلیل بر مبنای موج شماری الیوت و الگوهای هارمونیک بنده معتقدم که شاخص کل بورس تهران برخلاف آنچه اغلب شنیده اید و خوانده اید ، قابل تحلیل است . بر همین مبنا معتقدم که موج 4 نزولی شاخص کل پایان یافته است و نوسانات موجود نشانه کف سازی بازار است . ما عملا مدتی است که وارد محدوده استارت موج 5 صعودی شده ایم . در گروههای پیشگام  بازار مانند انبوه سازی این برگشت به بالا از نیمه سال 93 و در همان بازار به ظاهر بد اتفاق افتاده است و الان سایر گروهها یکی یکی در حال حرکت به بالا هستند . به همان میزانی که نزول پس از رشد سهمگین 18 ماهه بازار بورس سخت و شدید بود ، به نحو مشابه به همان میزان استارت صعود بعد از یک دوره نزول شدید 16 ماهه سخت خواهد بود اما بعد از گذار از آن و کف سازی لازم ممکن است با دوره ای مواجه شویم که رشدهای هیجانی و شدیدی را در بازار در گروههای مستعد و لیدرهای جدید آن شاهد باشیم .

در روزهای اخیر ما با یک دستکاری ناشیانه در بازار مواجه شدیم ، محاسبه عاملین آن بر این بود که بازار با یک وضعیت هیجانی شدید و لجام گسیخته روبرو خواهد شد و برای همین فشار فروش از طریق حقوقی ها بالا برده شد و همزمان عرضه های اولیه نیز در دستور کار قرار گرفت ، یعنی برای بازاری که هنوز در استارت رشد خود است و طبیعی است که در وهله اول نمی تواند لبه های مقاومتی اصلی را پس از یک دوره نزول سنگین به آسانی بشکند ، نسخه پیچی برای مهار و کنترل آن کردند . وضعیتی که در روزهای بعدی با آن مواجه شدند بی تردید بر مبنای عکس العمل هائی که نشان دادند برای خود آنها قابل تصور نبوده است ، این وضعیت باعث شد که مسئولین نهاد نظارتی بورس نسبت به عملکرد حقوقی ها علنا اعتراصات شدیدی از خود نشان دهند ، در واقع به مصداق همان ضرب المثل معروف آنها حقوقی ها را مامور به آوردن شخصی کرده بودند که اینها سر او را برایشان آوردند !  در برنامه آنان بر مبنای اعلان رسمی مراجع ذی ربط " ده " عرضه اولیه گنجانده شده بود ! که دو تای از آنها را اجرائی کردند و حالا هم این عرضه ها را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده اند و حیرت زده به دسته گلی که به آب داده اند نگاه می کنند . امیدوارم این عملکرد که در آن جز بی تجربگی و عجولانه عمل کردن چیز دیگری نبود و تجربه دستکاری های سال 93 درس عبرتی باشد برای عدم دستکاری در بازار و اعتماد به روال آن که در مواقع لازم خودش عملکرد اصلاحی لازم را از خود نشان می دهد و نیاز به این نوع اقدامات ناشیانه هم برای کنترل آن نیست .

دستکاری در بازار تنها می تواند در دوره های زمانی کوتاه مدت عمل کند و تا حدی تایمینگ حرکتی بازار را مختل کند ، اما در بلند مدت بازار راه خود را خواهد رفت و بر مبنای اصول حرکتی خود گام برخواهد داشت . تنها چالش این بازار محدوده زمانی نیمه دوم تیر ماه و نیمه اول مرداد ماه است ، گذر مثبت از آن دوره زمانی بازار را با رشدی سهمگین مواجه خواهد کرد ، اما احتمالات منفی را هم از نظر دور نباید داشت ، برای همین است که در هفته های اخیر همگان را به دو چیز دعوت کرده ام : 1 - سهامداری ( در صورتی که دانش لازم برای استفاده از نوسانات را فرد نداشته باشد ) با هدف نیمه تیر ماه و عدم توجه به نوسانات مقطعی ، 2 - انتخاب سهم و گروه درست . حال اگر در نیمه تیرماه با اتفاقات مثبتی بازار روبرو شد که فرد به سهامداری ادامه می دهد و اگر هم وضعیت به شکل دیگری بود که خروج از بازار راه حل خواهد بود .

و حالا یک نکته اساسی : در بازار بورس ما یک آینده تاریک و سقوط می بینیم ، این آینده در دو مقطع زمانی قابل تحقق است ، یا در تیر و مرداد سال 94 و پس از یک دوره صعود کوتاه و یا در تیر و مرداد سال 96 و پس از یک دوره صعود شدید . مبنای ما برای این نظر تحلیل چارت شاخص کل است ، در این مورد یک تحلیل جامع تخصصی تکنیکال خواهیم گذاشت ، طبیعتا این تحلیل نیز خالی از خطا نبوده و نظر شخصی ما را انعکاس می دهد . چون این تحلیل چالش برانگیز خواهد بود و بالطبع همگان در مورد آن مایل به ابراز نظر هستند ، تنها به نظراتی پاسخ خواهیم داد که بر مبنای تحلیل تکنیکال ارائه شوند و در سایر موارد مانند تفسیر اتفاقاتی که ممکن است عامل چنین شرایطی باشند به دلیل نداشتن اطلاعات لازم و حاشیه سازی های احتمالی کلا قادر به پاسخگوئی نخواهیم بود . 

 

2 - بازار در حال کف سازی موج 5 سیکل آغاز شده از سال 88 است و بالطبع نوسانات نیز جزء طبیعی و ایده آل آن است ، طبیعی است چون فاز های رشد و یا نزول نیاز به اصلاحات مقطعی عددی و زمانی در هر دو سمت و دوره های زمانی استراحت و تثبیت دارند ، ایده آل است چون معامله گری که تابع احساسات نیست می تواند با استفاده از نوسانات آن به بهترین وجه سودسازی کند . به نمودار زیر نگاه کنید ، این نمودار تعدیل شده دوره زمانی آغاز پائیز 92 تاکنون ثباغ است :

1

 

در نقطه ای که با حرف A قرمز رنگ مشخص کرده ام ( شهریور 93 ) من تحلیلی گذاشتم و در آن به الگوی ENDING DIAGONAL و احتمال رشد سهمگین آتی سهم اشاره کردم ، می بینید که این رشد سهمگین اتفاق افتاد و هنوز هم ماهها است که ادامه دارد ، به نوسانات آن نگاه کنید که چگونه منظم و بر مبنای اصول تحلیل تکنیکال اتفاق افتاده است . چه با دید  سهامداری  و چه با دید نوسانگیری و دنبال کردن روند سهم می بینید که چه سودآوری ای را داشته است ، فقط روی این تک سهم با نقد پذیری بالائی که دارد ، راحت از سرمایه چند صد هزارتومانی تا سرمایه چند میلیارد تومانی می شد کار کرد و سودی ساخت که در بازار راکد 93 در هیچ بازار دیگری قابل بدست آوردن نبود .در خیلی از تک سهمها و گروههای دیگر هم این وضعیت بود ، حال به فرومهای بورسی ( تالارهای گفتگو ) و سایتها نگاه کنید که در همان زمانهای افت و خیز بازار چه واکنشهائی در آنها بود . با توجه به فرهنگ رایج ما ایرانیان که در همه موارد عالم احساس کارشناسی داریم و در هر موردی ابراز عقیده می کنیم و دست رد به سینه طرف نمی زنیم ، در این فرومها و سایتها با مجموعه ای از سیاسیون و فلاسفه و نخبگان اقتصادی و اجتماعی و محققین مواجه بودیم که در نزولهای بازار بورس حمله امریکا و سقوط اقتصادی و نابودی می دیدند و در صعودهای بازار گشایش در امور و رونق اقتصاد و دوستی با امریکا .  در هر دو حالت مشکلات اقتصادی بر سر جای خود بود و بازار هم راه خود را می رفت .

ما در اینجا هیچگاه سیگنال خرید سهم ، طلا ، ارز و ... نداده ایم و نمی دهیم ، ما صرفا ابراز نظر کرده ایم که مطمئنا خالی از ایراد هم نبوده و نیست . اما چند ماه بعد به قیمت سهامهای بانکی ( خصوصا وبصادر و وبملت ) و نوسانات سودآوری که تا آن زمان از خود نشان داده اند نگاه کنید . خالی از لطف نخواهد بود .

 

 

 

پوریا بازدید : 1048 سه شنبه 01 ارديبهشت 1394 زمان : 23:35 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/2/13 و 9:16 دقیقه ارسال شده است

احتمال ریزش تا 61 هزار هست یا اینکه 65 هزار کف شاخص هستش. البته بنظرمیاد بازار تا تیرماه رنچ باشه و فعلا قیمت ها به قبل از رشد هیجانی برگرده یعنی همون صادرات 77 تومنی و یا ملت 200 تومنی با تشکر

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/2/5 و 15:26 دقیقه ارسال شده است

سلام الگوی گارتلی نزولی رو در ثباغ ایجاد شده بود رو تایید میفرمایید؟ در تایم فریم روزانه از دو ماه پیش
پاسخ : با احتساب پیک 3148 در 93/11/15 الگوسازی فعلی با وضعیت روزهای اخیر bearish butterfly است با کف تئوریک 2590 و هدف تئوریک 3530 . دو نکته البته در این بین هست :
- فشار سرمایه در کلیت بازار و گروه ساختمانی کاهش پیدا کرده و این در صورت ادامه در روزهای آتی باعث صرف زمان بیشتری برای دستیابی به هدف می شود .
- دستیابی به هدف الگو مستلزم عبور از خط روند نزولی محکم است و در این حالت breakout خواهیم داشت و ممکن است با حرکت هیجانی مواجه شویم و حتی هدف کلاسیک دوم 4148 را هم ببینیم . / پوریا

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/2/5 و 10:39 دقیقه ارسال شده است

بنظر میاد بازار داره در این محدوده کف سازی میکنه شاید هم منتظر یه خبر بد واسه نزول تا 66500 و یا خبر خوب تا بره بالا. مدیران بورس احتمالا تصمیم گرفتند تا توافق قطعی نشه و وضعیت مشخص نشه نه سود بانکی رو پایین بیارند و نه بورس رو بالا نگه دارند. رکود مطلق تاتعیین تکلیف مذاکرات. این یعنی 2 ماه درجا زدن.

این نظر توسط علي يوسفيان در تاریخ 1394/2/4 و 19:53 دقیقه ارسال شده است

سلام
با بررسی شرایط موجود میتوان نتیجه گرفت بازار در استانه تغییر و چرخش قرار دارد .
شرایط روانی ناشی از \"مذاکرات\" موج قدرتمندی از باور عمومی برای پذیرش این چرخش و شروع موج جدید را فراهم اورده است. حتی به نقل از اگاهان سیاسی اقتصادی میتوان گفت تاثیرات این توافق گستره ای بیش از بازار های داخلی خواهد داشت
اما فارغ از همه این موارد در نمودار شاخص کل چرخه زمانی جالبی را میتوان دید که تکرار ان میتواند برای بار پنجم نیز محتمل باشد.
اگر اول دیماه هشتادو هشت را کف و پایان فروردین 90 را سقف یک موج در نظر بگیریم در تایم فریم روزانه 320 کندل را میتون شمارش کرد. این چرخه باهمین تعداد{بادقت تقریبی 5 کندل} جهار موج را تشکیل میدهد که تا حدود ده روزدیگر در پایان موج چهارم قرار خواهیم گرفت .حال برای کسانی که به تحلیل تکنیکی شاخص کل بدبین میباشند پاسخ به این سوال واجب است
علت تکرار این چرخه و سیکل دقیق زمانی چیست ؟
ایا نمیتوان انرا دلیلی بر تکرار پذیر بودن رفتار عمومی معامله گران سهام دانست؟

این نظر توسط vahid در تاریخ 1394/2/4 و 12:57 دقیقه ارسال شده است

با سلام
آیا وصنعت هم مانند وخارزم 120 تومانی در حال کف سازی است؟
با توجه به اینکه طبق گزارش اخیرش پوشش مناسبی داشته و افت بیشتر سهم دور از ذهن به نظر می رسد.
ممنونم

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/3 و 9:28 دقیقه ارسال شده است

پوریا جان
شاخص انبوه سازی
https://www.mql5.com/en/charts/3337841/d1-rahbar-sarmaye-asia
در بحث مثلث ها است . به نظرتون این مثلث رو درست کشیدم ؟
با توجه به محکم بودن کف مثلث و حمایت شدن روی موینگ 55 روزه ( آبی ) و احتمال صعود بازار در روزهای آتی ، در صورت شکست مثلث به بالا ( و شاید پس از پول بک ) تارگت به اندازه قاعده مثلث رو میشه متصور بود ؟
چیزی در حدود 1200 ؟
تشکر
پاسخ : بنده شخصا منتظر تعیین تکلیف شکسته شدن و یا عدم شکست سقف کانال هستم ، در صورت شکست در این گروه حتی احتمال دیدن breakout خصوصا در نمادهائی مانند ثباغ و رشد هیجانی وجود دارد که ممکن است اعداد بالائی را شامل شود ؛ در صورت عدم شکست در تاچ مجدد سقف کانال این بار الگو سازی متفاوت خواهد شد . نکته اینجا است که در پایان هر دو حالت یک دوره نزول و رکود اصلاحی را قطعا باید ببینیم ، چون یک سیکل الیوتی روند صعودی فعلی به پایان می رسد . بنابراین برای عدد دادن زود است ./ پوریا

این نظر توسط علي يوسفيان در تاریخ 1394/2/3 و 5:03 دقیقه ارسال شده است

سلام
جناب پوریا شاید افرادی همچون بنده تا به حال از فرصت معاملات در بورس غافل بوده اند و اکنون بخواهند با توجه به رکود موجود در صنایع و یا مجموعه بازار فیزیکی که فعالیت داشته اند وارد بازار سهام شوند .
بنده شخصا چینی قصدی دارم اما نکات ابهامی وجود دارد که حتما جای دیگری نیز میتوان به دنبال طرح سوالات و دریات اظلاعات و پاسخ بود لیکن به علت اعتماد به شما و مهران عزیز دوست دارم از شما پاسخ بگیرم البته به در صورت امکان
-1 ایا بسته شدن نمادها شامل برخی است و یا همه انها منظورم این است که ایا سهامی که مدام قابل معامله باشد وجود دارد و با فرض پذیرش زیان امکان خروج در هر زمانی وجود دارد .
2- برای شروع مثلا شما کارگزاری مفید را مناسب میدانید و ایاحتما برای باز کردن حساب نیاز به تنظیم قرار داد خاصی و حظوری دارد یا به صورت انلاین میتوان اینکار را انجام داد و کفایت میکند .
3- ایابرای معاملات حتما باید از نمودار های تعدیل شده استفاده کرد اگر اری چگونه این کار را انجام دهیم در نرم افزار .
اگر محبت کنید لا اقل به صورت سرفصل مراحل شروع برای یک مبتدی را توضیح دهید ممنون میشوم . میدانم از سایتهای بورسی میتوان اطلاعات گرفت اما خواهش میکنم در صورت امکان کمک و راهنمایی کنید .
بنده به فن تحلیل تکنیکال و یا انتخاب استراتژی معاملاتی و مدیریت سرمایه تا حدودی اشنا میباشم ایا این کافی است .
با قبول مسیولیت تمامی مخاطرات و مشکلات فقط در مقام راهنمایی از شما توقع کمک دارم.
در صمن سوالی در مورد شاخص کل ایا شکست حمایت 61.8 فیبو اصلاحی اخرین ریز موج صعودی در 65300 تا 6 روز اینده ممکن است ودر این صورت حمایت بعدی احتمالا در 61380 میباشد.
با در نظر گرفتن احتمال فراز و فرودهای چند هزار واحدی طبق نظرتان در اینده مورد بحث را میتوان نشانه ای از رشد شاخص تا اعدادی مانند 160 هزار دانست.
پاسخ : 1 - یکی از اولین چیزهائی که فعالان حرفه ای بازار قبل از هر کاری بررسی می کنند نقدپذیری سهم است و اصل آن در سابقه تاریخی تعداد روزهای معاملاتی در بازه زمانی سالانه و متوالی، حجم معاملات روزانه و هفتگی و ماهانه ، میزان سهام شناور سهم و سایر موارد اینچنینی است . بر مبنای حجم سرمایه ای که معامله گر روی هر سهم مایل به کار در آن است نگاه به نقد پذیری سهم کاملا متفاوت است و نقدپذبری پارامترهای خاص هم دارد که برای معامله گری که مثلا با زیر 100 میلیون تومان در بورس کار می کند دقت به این موارد در حد کلیات است ، اما برای سرمایه های بالاتر مثلا برای سرمایه های میلیاردی شکل نگاه به نقدپذیری و نحوه کار و انتخاب سهم کاملا متفاوت است . برای سرمایه های بالا توجه به مثلا سیگنالهای خرید اکثر این سایتهای بورسی مانند خودکشی است .
2 - در بدو امر انتخاب کارگزار برای عموم زیاد مهم نیست ، اما برای دسته ای از معامله گران حرفه ای که کوتاه مدتی کار می کنند انتخاب کارگزاری که اعتبار بیشتری به آنها اضافه بر سرمایه خودشان بدهد در اولویت است .
3 - بستگی به بازه زمانی ای که بررسی می کنید دارد ، برای کوتاه مدتی زیاد متفاوت نیست مگر در مواقع تلاقی با افزایش سرمایه ، برای میان مدتی و بلندمدتی بررسی نمودار تعدیل شده کامل در اولویت است .
4 - هر بازاری خصوصیات خاص خودش را دارد ، فرد ممکن است در بازار مسکن موفق باشد و در بازار بورس موفقیت زیادی نداشته باشد و بالعکس ، بهتر است در بدو امر یا از مشاوره افراد حرفه ای استفاده شود یا با سرمایه جزئی ( 10 الی 20 میلیون تومان ) برای سه الی 6 ماه فرد فقط در بازار بصورت تمرینی کار کند و بعد در صورت موفقیت آمیز بودن عملکردش به مرور زمان حجم سرمایه بورسی اش را بالا ببرد .
5 - در مورد اعدادی که داده اید به حمایتهائی که در تحلیل قبلی داده بودم نگاه کنید . / پوریا

این نظر توسط azari در تاریخ 1394/2/3 و 0:21 دقیقه ارسال شده است

هر روز و گاهی چندبار در روز به اینجا سر می زنم و در حد وسع خودم استفاده و لذت می برم. دانش ،آگاهی و صداقت شما و مهران عزیز در کنار قلم موجز و روان شما اگر نگوییم نایاب ، بسیار کمیاب است .
ممنون از شما.

این نظر توسط aliali در تاریخ 1394/2/2 و 16:19 دقیقه ارسال شده است

برادر عزیز پوریا ومهران عزیز-----با سلام
احتمال رد شدن شاخص از گردنه تیر و مرداد 94 را کم می دانید یا 50 -50میدانید

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/2/2 و 15:40 دقیقه ارسال شده است

عمرا بشه این سهام های پالایشی رو تحلیل تکنیکال کرد. اصلا شیر تو شیر شده. اخر رانت بازی و کلاه برداری این سهم ها. ملت هم یا میرن تو صف خرید یا صف فروش حد وسط نداره. اصلا این گروه رو باید از بورس ایران خارج کنند بزارن بین خودشون کله گنده ها دعوا کنند. شاخص رو بهم میزنن
پاسخ : در مورد سفته بازی و بازی بدی که در اینها هست و هنوز هم متاسفانه ادامه دارد و ضرر آن فقط برای سهامدار خرد بوده ، با شما موافقم . اما چون نوشتید تحلیل تکنیکال روی اینها قابل انجام نیست ، تعمدا برای شتران یک تحلیل می گذارم که ببینید قابل انجام هست .
بارها در ماههای آخر سال 92 و ماههای ابتدائی سال 93 نوشتیم که از اینها فاصله بگیرید ، اما بر مبنای نظرات دوستان در روزهای اخیر می بینیم که ظاهرا تعداد زیادی سهامدار اینها بوده اند . / پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 110
 • بازدید ماه : 1,420
 • بازدید سال : 8,764
 • بازدید کلی : 1,560,254
 • کدهای اختصاصی