close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
شاخص کل در نقطه عطف
loading...

تحلیل بازارهای مالی

شاخص کل : ( برای مشاهده واضح تر بر روی نمودار کلیک کنید . ) 1 - همچنانکه در نمودار فوق می بینید همگرائی و واگرائی میانگینهای متحرک اصلی بر روی وضعیت حرکتی شاخص اثر مشخص و مهمی دارد . در مرداد و شهریور 91  همگرائی ایده آل همین میانگین ها آن هم در روزهائی که بهای ارز گاهی روز به روز بالا می رفت و کسی چشم انداز امیدوار کننده ای برای بورس نمی دید ، استارت یک موج بلند مدتی صعودی را هدف گذاری کرده است که برای 18 ماه بطول انجامید . واگرائی شدید همین میانگین ها در دی ماه 92 مصادف با ریزش شدید بورس…

شاخص کل در نقطه عطف

شاخص کل : ( برای مشاهده واضح تر بر روی نمودار کلیک کنید . )


1

1 - همچنانکه در نمودار فوق می بینید همگرائی و واگرائی میانگینهای متحرک اصلی بر روی وضعیت حرکتی شاخص اثر مشخص و مهمی دارد . در مرداد و شهریور 91  همگرائی ایده آل همین میانگین ها آن هم در روزهائی که بهای ارز گاهی روز به روز بالا می رفت و کسی چشم انداز امیدوار کننده ای برای بورس نمی دید ، استارت یک موج بلند مدتی صعودی را هدف گذاری کرده است که برای 18 ماه بطول انجامید . واگرائی شدید همین میانگین ها در دی ماه 92 مصادف با ریزش شدید بورس و در نقطه مقابل استارت یک موج بلند مدتی نزولی بود .

2 - در دو مقطع زمانی مجددا همگرائی در اینها دیده شده :

اول - در انتهای آبان و ابتدای آذر 93 که همچنانکه به روشنی می بینید شرایط ایده آلی برای خاتمه روند نزولی دیده می شود ، اما ابن وضعیت ادامه دار نبوده و روند نزولی ادامه می یابد .

دوم - در فروردین 94 که هنوز در آن هستیم ، باید گفت بر مبنای وضعیت میانگینها شرایط به ایدآلی آبان 93 نیست ، اما پتانسیل صعود هست و تقدم و تاخر قرار گیری میانگینها هم در شرایطی است که می تواند نشانه خروج از روند نزولی بلند مدت باشد . اما در اینجا چند مورد موثر هم دیده می شود :

- در بعضی از اندیکاتورها که اتفاقا گروهی از اندیکاتورهائی هستند که بر مبنای حجم و فشار سرمایه خریدار و فروشنده عمل می کنند ( مانند MACD  و  MFI , ... ) علائم واگرائی دیده می شود ، اما در طیف دیگر اندیکاتورها این مورد هنوز نیست . در واقع به زبان ساده علائم نزول قدرت خریدار و افزایش قدرت فروشنده دیده می شود .

- شرایط هنوز بگونه ای نیست که بتوان بازار را رو به پائین دانست ، اما از نظر عملیاتی روی لبه هائی در روزهای آینده قرار می گیرد که شکسته شدن آنها به پائین علامت تکرار اتفاق آبان 93 است و برگشت رو به بالا از روی آنها نشانگر اتمام اصلاح و حمله مجدد به سقف کانال نزولی بلند مدتی . وضعیت روزهای آینده خصوصا در همین هفته جاری بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود که عبور از نقطه عطف فعلی در کدام جهت خواهد بود و باید دست به ماشه بازار را رصد کرد .

- کانال نزولی و خصوصا خط روند سازنده سقف آن بسیار موثق و برای تحلیل قابل اعتماد است ، چون بر مبنای نظریه داو تعداد تاچ آن شرایط کلاسیک دارد . مطمئنا شاخص برای عبور از این کانال مستحکم کار سختی را دارد ، اما اگر بازار هیحانی به سمتی می رفت که این بار سقف کانال را می شکست و بعد از بالا به آن پول بک و سپس بازگشت به بالا می کرد ( که فعلا نکرد و در گروهها هم فقط شاخص بانکها چنین شرایطی را نشان داد ) شرایط برای خروج از حالت نزولی ایده آل بود .

در وضعیت موجود حمایتهای اصلی شاخص در محدوده های اول 68100 الی 67900 و پس از آن 66000 و 65300 قرار دارد .

پوریا بازدید : 2016 دوشنبه 24 فروردين 1394 زمان : 0:26 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/1 و 18:01 دقیقه ارسال شده است

پوریای عزیز

بی زحمت چارت آپدیت شده ثباغ رو با اون کانال و خطوط که تو پست قبلی گذاشته بودین و چارت شاخص انبوه سازی رو با اون الگوهای گفته شده آپلود و لینکشو برامون بگذارین بررسی کنیم .


در ضمن شما روش تعدیل کردن چارت در پایلوت رسا رو می دونین ؟

تشکر
پاسخ : - به پست بعدی نگاه کنید .
- در مورد رسا می توانید از طریق جستجو در اینترنت اطلاعات لازم را پیدا کنید ./پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/2/1 و 10:04 دقیقه ارسال شده است

سلام پوریا جان
با معاملات امروز و دیروز آیا تحلیل ثباغ و شاخص انبوه سازی فیلد شده است یا همچنان به صعود در این گروه و ثباغ به تارگت های قبلی با تاخیر زمانی معتقدین ؟ تشکر
پاسخ : نه هنوز فیلد نشده ، این گروه هم مثل سایر گروههای بازار و اکثر سهمها روی لبه حمایتی " محکم " دست و پا می زنند ، معاملات فردا و شنبه نه فقط برای برای اینها بلکه مشابه اینها برای کلیت بازار مهم است که بر سر دو راهی چه مسیری انتخاب شود . بر مبنای اصول تحلیل تکنیکال " حتما " حد ضرر را با توجه به اصول آن رعایت کنید و " حتما " خرید و فروش بصورت پلکانی ./ پوریا

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/1/31 و 10:02 دقیقه ارسال شده است

سلام

هنوز معتقدید بانکی زیرشون قویه و به همین راحتی نمیریزن؟ بدبخت اون کسی که صادرات 107 تومن رو خرید الان یه 20 درصدش دود شده رفته هوا. تکنیکال بانکی ها خط روند نزولی رو با قدرت به سمت پایین شکسته و اگر برنگرده دوباره باید منتظر صادرات 80 و 70 تومنی و شاید پایین تر هم باشیم. 90 تومن اخرین امید صادرات.
سیمانی ها هم رفتن در رکود مطلق و دیگه حرفی واسه گفتن ندارند. جالب اینکه شاخص نمیاد برسه به 65000 تا و هنوز مقاومت میکنه

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/30 و 16:20 دقیقه ارسال شده است

کدال : ثباغ اطلاعات و صورتهای میاندوره ای منتشر شد .احتمالاً پیش بینی 94 هم امروز منتشر می شود .فرصت کردین یه بررسی هم از بنیادی ثباغ برای ما ارائه فرمایید .تشکر
پاسخ : شرکت در EPS خود (547 ) تغییری نداده ، اشاره به نزدیک بودن زمان بهره برداری از پروژه اطلس و پیش فروش پروژه شهریار شده و درآمد عملیاتی و غیر عملیاتی هم با درصد بالائی ( 202 و 75 ) از پیش بینی قبلی بالاتر بوده و زیان ناشی از کاهش فروش پیش بینی شده را پوشش داده .
البته برای ساختمانی ها صورتهای مالی منتشره در پایان سال مالی آنها که با اکثر گروههای بازار زمان متفاوت دارد و در شهریور ماه است اهمیت دارد . / پوریا

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/1/30 و 15:25 دقیقه ارسال شده است

سلام
شاخص سیمانی برای عبور از مقاومت ۷۳۷ ناموفق بود. ایا عدم تثبیت بالای این عدد میشه گفت روند دوباره نزولی میشه یا باید منتظر فردا بود و اگر فردا منفی بود دوباره سیمانی ها میرن توی حاشیه و رکود مطلق مثل یکسال گذشته.

نکته جالبتر تقاضا در فولادی ها و ذوب اهن. هرمز هم بطرز مسخره ای داره بالا میره و مردم همیشه در صحنه هنوز از قاسم و سیدکو و ... درس نگرفتند.

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1394/1/30 و 12:35 دقیقه ارسال شده است

از سیمانیها چه خبر؟بنظر آهسته آهسته میخوان رشد کنند.نظری ندارید؟

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/30 و 12:33 دقیقه ارسال شده است

تشکر مهران جان من از پایلوت رسا استفاده می کنم و نمی تونم چارت ها رو تعدیل کنم .
ثباغ در چارت من : https://www.mql5.com/en/charts/3317553/d1-rahbar-sarmaye-asia
کانال و خطوط را درست کشیده ام ؟که شکست به پایین کف کانال نشانه نزول بیشتر سهم و شکست به بالا سیگنال خرید جدید باشد ؟
پوریا جان نظر شما چیست ؟تشکر شکلک

پاسخ : در بررسی های میان مدتی و بلند مدتی که اثر تعدیل سود و افزایش سرمایه بر روی قیمت سهام مهم است باید حتما از نمودار تعدیل شده استفاده کرد ، با این وضعیتی که نوشته اید فقط می توانید از نمودار در کوتاه مدت به شرط عدم تلاقی با افزایش سرمایه برای تحلیل از تعدیل نشده استفاده کنید . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/30 و 11:31 دقیقه ارسال شده است

خبر کاهش سود بانکی هم دردی رو درمان نکرد ظاهرا ً !
هیچ حمایتی تا اینجا از ثباغ نمیشه و خریداران با حوصله دقیقه به دقیقه قیمت رو پایین تر می گذارن و سهامداران هم می فروشن !
به نظر شما گام حرکتی ساختمانی ها و مخصوصاً ثباغ این هفته آغاز خواهد شد ؟
نظرتون در مورد معاملات امروز ساختمانی ها و ثباغ چیه ؟
تشکر
پاسخ : مشکل ثباغ گیر کردن به خط روند نزولی سهم هست که خیلی در مقابل سهم مقاومت می کنه. عبور از خط روند نزولی، شرط رشد خوب سهم هست./مهران

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/30 و 9:31 دقیقه ارسال شده است

سلام و صبح بخیر

امیدوارم امروز 2920 رو در ثباغ بتونیم پشت سر بگذاریم شکلک

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/29 و 17:22 دقیقه ارسال شده است

مهران جان و پوریا جان
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/714677
بانک ها بر سود یکساله 20% تفاهم کردند .
تاثیر اعلام خبر این کاهش 2 - 3 درصدی بر بازار بورس را چطور می بینید ؟
تشکر
پاسخ : ظاهرا در چند مرحله در سال 94 این کار ادامه دار خواهد بود و نهایتا به 16 الی 18 درصد تا پایان سال خواهد رسید ، کاهش سود سپرده بانکی اثر مستقیم روی افزایش p/e بازار بورس دارد و برای بورس بسیار اتفاق مثبتیه . / پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 81
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 156
 • بازدید ماه : 1,466
 • بازدید سال : 8,810
 • بازدید کلی : 1,560,300
 • کدهای اختصاصی