close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
93 سالی سخت و 94 سالی عجیب
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  1- سال 93 : سالی سخت قبلا نوشته بودم که سال 93 سال " سختی " بود ، اما ننوشته بودم که سال " بدی " بود و دلیل داشت . فقط به چند مورد اشاره می کنم : - ساختمانی ها : به نوسانات شدید و مداوم اینها در کل سال 93 نگاه کنید . - خودروئی ها و وابستگان آنها مانند لیزینگی ها : ایضا مشابه ساختمانیها. - سمگا : سهمی که برای ماهها " دقیقا " مطابق گام شماری زمانی و عددی الیوتی رفتار کرد . - ووو..... حال در همین وبلاگ کوچک ما به مجموعه سهمهائی که در تحلیلها و پاسخ به نظرات در سال 93 اشاره شده  و " زمانهای…

93 سالی سخت و 94 سالی عجیب

 

1- سال 93 : سالی سخت

قبلا نوشته بودم که سال 93 سال " سختی " بود ، اما ننوشته بودم که سال " بدی " بود و دلیل داشت . فقط به چند مورد اشاره می کنم :

- ساختمانی ها : به نوسانات شدید و مداوم اینها در کل سال 93 نگاه کنید .

- خودروئی ها و وابستگان آنها مانند لیزینگی ها : ایضا مشابه ساختمانیها.

- سمگا : سهمی که برای ماهها " دقیقا " مطابق گام شماری زمانی و عددی الیوتی رفتار کرد .

- ووو.....

حال در همین وبلاگ کوچک ما به مجموعه سهمهائی که در تحلیلها و پاسخ به نظرات در سال 93 اشاره شده  و " زمانهای " اعلام آنها نگاه کنید و  در خلوت خود به خود پاسخ دهید اگر با دید و روش یک " معامله گر " ( Trader  ) در بازار کار کرده بودید ، چند موج میان مدتی برای سود گیری در سال 93 پیش روی شما بود ؟

اگر بجای پیرو هیجانات بازار بودن و خستگی ناشی از ریزش های شدید ، با آرامش نوسانات مداوم بازار را با ورود و خروجهای مطابق مدیریت ریسک و سرمایه و تحلیل تکنیکال دنبال می کردید ، به چه میزان سود در کل سال 93  دست پیدا می کردید ؟ آیا این سود از سود بانکی حتی اگر آن را عدد روند 30 درصد در نظر بگیریم ، در کل سال بالاتر نبود ؟ 

از دید یک معامله گر بازار صعودی ( Bullish ) و نزولی ( Bearish  ) هیج تفاوتی برای کار ندارد . البته هر کدام دشواریها و سختیهای خاص خود را دارد و بالطبع کار در این دو حالت نیز روشهای متفاوتی دارد .

بارها نوشته ایم که " رعایت حد ضرر " اصل اساسی کار بر مبنای تحلیل تکنیکال در همه بازارها ( بورس ، ارز ، طلا و ... ) است . چند درصد از فعالان بازار در معاملات خود حد ضرر را رعایت کردند ؟ کار در بازار دو سر دارد : سود و ضرر .  " همه " معامله گران ( و از جمله بنده و مهران ) ضرر را به عنوان جزئی از کار در بازار پذیرفته ایم ، مهم رعایت حد ضرر و مدیریت سرمایه در درجه اول و بعد داشتن بیلان کاری مثبت و همراه با سود در کلیت معاملات ما مثلا در یک بازه زمانی یک ساله است .

 

2 - سال 94 : سالی عجیب

- بر مبنای تحلیل تکنیکال ما در همه بازارها در سال جاری ( 1394 ) امکان بروز نوسانات خاص و احتمالا شدید می بینیم . این نوسانات محدود به بازار بورس نخواهد بود ،

مثلا در بازار ارز در ماه های اردیبهشت و خرداد در محدوده های زمانی نیمه هر ماه منتظر یک نوسان شدید باشید .

یکی از نقاط اوج نوسان هم در بازار ارز و طلای داخل و هم در بازار بورس در نیمه دوم خرداد الی نیمه اول تیرماه خواهد بود . ممکن است در این مورد تقارن زمانی آن با زمان نهائی تصمیم گیری برای توافق هسته ای در ذهن افراد به عنوان مبنای این نظر ما بیاید ، اما " بهیچوجه " این مبنا در اعلام این زمان مد نظر ما نیست . ما به عنوان چارتیست نمودار و آنالیز آن را مقدم بر هر گونه خبر و اتفاق مثبت یا منفی فاندمنتال می دانیم و در اینجا نیز محدوده زمانی نیمه دوم خرداد الی نیمه اول تیر ( خصوصا نیمه اول تیر ماه ) از ماههای قبل بر مبنای آنالیز چارت شاخص کل ( که عده ای به اشتباه آن را تحلیل بردار نمی دانند ) و آنالیز چارتهای دلار/ریال ، سکه و طلای آبشده برای ما روشن بوده است .

برای بررسی اینکه این نوسانات در چه سمت و سوئی ( نزولی و صعودی ) اتفاق خواهد افتاد و بررسی احتمالات زمانی و قیمتی آن ، کاربران را به تحلیل های ارائه شده توسط ما در هر مورد در هفته های پیش رو ارجاع می دهیم .

فقط در اینجا می توانم اشاره کنم که " هر دو " بازار طلا و بورس را دنبال کنید ، دقت کنید : " هر دو بازار " را . این به معنای آن نیست که " همزمان " در هر دو بازار کار کنید ، به معنای آن است که در زمانهای لازم بین دو بازار سوئیچ کنید و شناور کار کنید . فعلا  تا اطلاع ثانوی بورس را در اولویت قرار دهید . چارچوب زمانی ادامه این وضعیت در بورس در زمان لازم اعلام خواهد شد ، برای اعلام قطعی زود است ، اما دو محدوده زمانی مهم در بورس را به خاطر داشته باشید : خرداد و تیر 94 که در بالا اشاره شد و همین محدوده زمانی خرداد و تیر در سال 96 . 

سالی عجیب را در پیش داریم که ناخودآگاه یادآور اتفاقات سال 91 ممکن است باشد و افت و خیزهای شدید ، در هر دو سمت  : هم افت و هم خیز ، هم صعود و هم نزول و در هر تک بازار ، یعتی دیدن افت و خیز های شدید در بورس ، در طلا ، در ارز و نه اینکه مثلا در بورس شاهد وضعیت نوسانات شدید باشیم اما در ارز نباشیم و ... .

 

3 - بر مبنای بررسی ها و مذاکرات داخلی خودمان ادامه کار وبلاگ با روشی که تاکنون داشته ایم را نمی پسندیم . در حال بررسی وضعیت ، امکانات و روشهای ممکن برای ایحاد تغییر در ماهیت روش کارمان و نحوه ارائه مطالب و چارچوب کلی سایت هستیم . در زمان لازم در این مورد اطلاع رسانی خواهیم کرد .

سالی در درجه اول توام با سلامتی ، شادابی و اعتماد به نفس ناشی از کسب دانش و تجربه اندوزی از گذشته  و پس از آن کسب سود را برای همگان از درگاه خدواند آرزومندم .

 

پوریا بازدید : 614 جمعه 14 فروردين 1394 زمان : 18:45 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط shahabi در تاریخ 1394/4/12 و 10:31 دقیقه ارسال شده است

با سلام هیچ نوسان شدیدی اتفاق نیفتاد میشه این تحلیل رو اپدیت کنید
باتشکر

این نظر توسط nazanin در تاریخ 1394/1/15 و 15:21 دقیقه ارسال شده است

salam
منتظر تحلیل دلار شما هستم .
ایا سکه به 1080 //1100 که شما در اخر فروردین و اوایل اردیبهشت اشاره داشته اید خواهد رسید ؟؟
تشکر
پاسخ : خیر. در واقع بعد از سیگنالهای ریزش دلار از 3500، تحلیل سکه Fail شده بود.

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1394/1/15 و 14:29 دقیقه ارسال شده است

با توجه به فرابورسی بودنش و پر نشدن حجم مبنای خیلی از بورسیها ، حجم مبنای 1 پوئن محسوب میشه براش (ثباغ)
پاسخ : همونطور که دیدید آخر وقت حجم اغلب سهم ها داده شد.
در روزهای آینده هم چنین خواهد بود لذا تفاوت چشمگیری بین بورسیها و فرابورسیها نخواهد بود

بنظربنده باز کماکان داستان سال قبل البته با شدت کمتری تکرار خواهدشد.حداکثر۲الی ۳ روز دیگه بیشتر صف ها رو عرضه میکنند.کلا نظر دولت بر اینه که سود زیاد و یکباره از هیچ بازاری نمود پیدا نکنه.اما موردی که طی سه ماه آینده به آن برمیخوریم شاید این باشه که حمایت ها به خوبی عمل خواهند کردو دلیلی برای عمل نکردنشون نیست.و کلا وضعیت رنج داشته باشیم با یک شیب ملایم صعود.نظرشما چیه در این باره؟؟
پاسخ : ببینید عرضه آخر وقت سهم ها چیز بدی نیست. اگر عرضه نکنند که سهمها قفل می شن. لذا عرضه کردن و بالا بردن نقد شوندگی خیلی هم خوبه.
در کل نباید انتظار داشت که یک سهم مثل موشک بالا بره. باید اصلاح زمانی و قیمتی خودش را انجام بده و بعد موج بعدی را شروع کنه

این نظر توسط farzad doroodi در تاریخ 1394/1/15 و 11:37 دقیقه ارسال شده است

با توجه به فرابورسی بودنش و پر نشدن حجم مبنای خیلی از بورسیها ، حجم مبنای 1 پوئن محسوب میشه براش (ثباغ)
پاسخ : همونطور که دیدید آخر وقت حجم اغلب سهم ها داده شد.
در روزهای آینده هم چنین خواهد بود لذا تفاوت چشمگیری بین بورسیها و فرابورسیها نخواهد بود

این نظر توسط farzad doroodi در تاریخ 1394/1/15 و 11:35 دقیقه ارسال شده است

سلام
ثباغ اگه فرصت ورود بده هنوز پیشنهاد میکنید یا سهمهای دیگری رو پیشنهاد میکنید برای این یه هفته 10 روز؟
هیچی نمیشه خرید ! :/
تازه اگه فرصت بده!
پاسخ : ثباغ : روی محدوده 340 الی 375 مقاومتهای سنگین دارد ، " اگر " این محدوده را پر حجم بشکنه وضعیت آن کاملا دگرگون می شه ، حته ممکنه قفل به بالا بشه . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/15 و 11:14 دقیقه ارسال شده است

تشکر پوریا جان شکلک شکلک

این نظر توسط در تاریخ 1394/1/15 و 10:38 دقیقه ارسال شده استسلام سال نو مبارک
با این اتفاقات به نظر شما ریزش شدید در قیمت دلار صورت میگیرد لطفا بفرمایید سناریو 1 یا سناریو 2 در مورد ارز در حال وقوع میباشد
پاسخ : ریزش شدید در دلار سریعا توسط بانک مرکزی کنترل خواهد شد . مرز 3000 مرز مهمیه و قیمت زیراین مرز به آسانی شکسته و تثبیت نخواهد شد ، چون برای صنعت کمر شکن خواهد بود . امشب " حتما " برای دلار تحلیل خواهم گذاشت ، قابل توجه دوست گرامی جناب جاودانی عزیز ! / پوریا

این نظر توسط سید ابوالقاسم ابطحی در تاریخ 1394/1/15 و 9:53 دقیقه ارسال شده است

سلام پوريا جان
وضعيت مسكن را امسال چگونه ميبينيد آقاي نيما آزادي هر بالايي را فرصت فروش ميدانند وميگويند از سال 96 به بعد مسكن روال بدي پيدا ميكند؟
پاسخ : آقای نیما آزادی درست می گویند . من به دلیل تبعات برخوردهای بعضی از کاربران تحلیلم از مسکن را نگذاشتم ، چون حقیقتا نه حوصله این برخوردها را دیگر دارم و نه وقتش را . البته در خرداد و تیر ماه امسال و دقیقا خرداد 95 نوسانات موثری را در مسکن خواهید دید .
مسکن مانند اتومبیل از حالت کالای سرمایه ای برای مدت چند سال خارج خواهد شد . ما در مسکن مازاد عرضه شدید تا اطلاع ثانوی داریم . بالائی در مسکن در هر دو صورت ( توافق اصلی یا عدم توافق در تیر ماه ) تا چند سال نخواهیم داشت . / پوریا

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1394/1/15 و 9:36 دقیقه ارسال شده است

سلام و با آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای هممون
پوریای عزیز گفتنی ها و سوالات زیادن ولی موکول کردین به مطالب وبلاگ در روزهای پیش رو دیگه شکلک
ثباغ هم امروز یه حجم بالا حقوقی فروخت به حقیقی که باز به فال نیک می گیریم ! (که این جابجایی رانتی بوده به حقیقی های از ما بهتران )
در صورت امکان خلاصه وار بفرمایید که سهام خود را تا کجا نگهداریم ؟
(یعنی این جو هیجانی خرید ناشی از توافق تا کی در بورس پا برجا خواهد بود ؟)
سپاس دوباره از شما
پاسخ : آقای جاودانی عزیز من مفهوم طعنه شما را می فهمم ! در سال جدید در صورت اعمال تغییراتی که به آن اشاره کرده ام ، سیگنال هم می دهیم و با صراحت کار خواهیم کرد و محیط کاری به سمتی جدی تر خواهد رفت .
در مورد ثباغ : عرضه 3.2 میلیونی حقوقی تا الان برای افزایش شناوری سهم خوب بود و صف خرید را تا الان ( 9:50 ) از حدود یک میلیون به حدود 7.5 میلیون رساند . کار حقوقی حرفه ای بود اما حمایت اینها در دو ماه اخیر از سهم کاملا آماتوری بود .
حقوقی های اینها باید در نظر بگیرند که چارتیست حرفه ای با حقوق بگیری و مبالغ مورد نظر اینها کار نمی کند ، باید درصدی از سودشان را با چارتیست حرفه ای تقسیم کنند تا سود میلیاردی ببرند ، آنوقت الان سهامشان بجای 280 در مرز 400 بود و رو به بالا !
بازار : جو هیجانی این هفته ادامه دار خواهد بود و تا اوائل هفته آینده نیز احتمالا ادامه خواهد داشت . / پوریا

این نظر توسط Farbod در تاریخ 1394/1/15 و 8:47 دقیقه ارسال شده است

جناب پوریا شاید بد برداشت کردید من یکی از عدد هایی که شما در تحلیل شاخص داده بودید رو گفتم

با لحاظ کردن اینکه ما در استارت موج 5 ایمپالس آغاز شده از سال 88 باشیم از نظر زمانی محدوده های دی 93 ، اسفند 93 و بهار 94 خصوصا انتهای خرداد و سپس ابتدای تیرماه 94 در آینده حرکتی بورس محدوده های زمانی مهمی خواهند بود ، اما نکته مهم روند جرکتی بازار خصوصا تا پایان پائیز است تا بتوان در مورد اینکه در این محدوده های زمانی در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد با اطمینان بیشتر بررسی داشت ، برای پیش بینی آینده سناریو های مختلفی می تواند لحاظ شود :

سناریو اول : موج 5 یک آرایش 5 موجی ( 1 و 2 و 3 و 4 و 5 ) کلاسیک را طی کند , با توجه به فاصله فعلی شاخص از سقف کانال اصلی بلند مدتی یکی از محدوده های عددی 105000 ، 120000 ، 130000 و 140000 رادر انتهای آن ببینیم . احتمال وقوع این حالت منتفی نیست ، اما حرکت منظم و کلاسیک شاخص بسیار مشکل است چون ما یک دوره ریزش سخت و بد را پشت سر گذاشته ایم و محدوده های عددی مقاومتی آن خصوصا تا سقف تاریخی فعلی شاخص در کانال 89000 الی 90000 به آسانی پشت سر گذاشته نخواهد شد .

این تحلیل شما از شاخص بود. نقدینگی به سمت بورس سرازیر بشه در خرید هیجانی میشه خیلی حالات رو متصور بود
پاسخ : حق با شما است ، اما صریح و دقیق ننوشته بودم و محدوده عددی داده بودم ؛ چون نگران عکس العمل بد کاربران بودم ، چون برای کسی باورکردنی نبود !
فربد حالا با دقت نظری که داری به خرداد و تیر 94 فکر کن ، این وضعیت هیجانی را هم مطمئنا ملاک قرار نمی دی ، در دقایق اولیه پیش گشایش امروز وبصادر تا 1 میلیارد و 500 میلیون صف خرید داشت !!!!!!!!
بازی های قشنگ و عجیبی را در سال 94 در ارز و طلا و بورس خواهیم دید ! موفق باشی .

ضمنا من سعی می کنم امروز روی وبلاگ آنلاین باشم ، مهران هم شاید باشد ، اگر دوستان موردی دارند مطرح کنند .
/ پوریا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 95
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 170
 • بازدید ماه : 1,480
 • بازدید سال : 8,824
 • بازدید کلی : 1,560,314
 • کدهای اختصاصی