close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نگاهی تکنیکی به نمودار فولاد
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  فولاد مبارکه یکی از بزرگترین شرکتهای بورس ایران است که تا قبل از واگذاری پترو پالایشی ها، بزرگترین شرکت بورس ایران بود. فولاد هم مثل اغلب سهم های ریز و درشت بازار، در یک سال گذشته وضعیت خوبی نداشته و در فاز اصلاح قرار داشته. همچنین حجم معاملات شرکت بسیار کاهش پیدا کرده و تبدیل به یک سهم کند شده. ارزش بازار شرکت به 10 هزار میلیارد تومن رسیده و این برای شرکتی که نیمی از فولاد کشور را تولید می کنه و صاحب فولاد هرمزگان، فولاد سبا ، ورق خودرو چهارمحال و چندین شرکت دیگر تیز هست، تا حدود زیادی عجیب…

نگاهی تکنیکی به نمودار فولاد

 

فولاد مبارکه یکی از بزرگترین شرکتهای بورس ایران است که تا قبل از واگذاری پترو پالایشی ها، بزرگترین شرکت بورس ایران بود. فولاد هم مثل اغلب سهم های ریز و درشت بازار، در یک سال گذشته وضعیت خوبی نداشته و در فاز اصلاح قرار داشته. همچنین حجم معاملات شرکت بسیار کاهش پیدا کرده و تبدیل به یک سهم کند شده. ارزش بازار شرکت به 10 هزار میلیارد تومن رسیده و این برای شرکتی که نیمی از فولاد کشور را تولید می کنه و صاحب فولاد هرمزگان، فولاد سبا ، ورق خودرو چهارمحال و چندین شرکت دیگر تیز هست، تا حدود زیادی عجیب هست.

اگرچه صنعت فولاد کشور در ماههای اخیر در رکود قرار داشته ولی زمزمه هایی مبنی بر افزایش تعرفه واردات فولاد و یا واردات فولاد با ارز آزاد به گوش می رسد که در صورت تحقق می تواند بخشی از مشکلات بازار فولاد را حل کند.

شرکت اخیراً پیش بینی سود سال مالی 94 را 453 ریال اعلام کرده که حدود 10 درصد کمتر از سود سال جاری است ولی باید در نظر داشت که فولاد همیشه پیش بینی سال بعد را بدبینانه در نظر می گیره و بعد در طی سال سودش را تعدیل می کنه. لذا سود 45 تومنی برای سال بعد به نظرم امیدوار کننده است.

در زیر نمودار بلند مدت فولاد را می بینیم.

 

آنچه در تصویر بالا پیداست برخورد سهم با خط روند بلند مدت و تکمیل الگوی هارمونیک بت می باشد.

در تصویر زیر جزئیات بیشتری پیداست.

الگوهای قیمتی و زمانی نشانگر حمایت هستند و از نظر تکنیکی باید دنبال تریگر خرید بود. تثبیت بالای 205 تومن سیگنال رشد فولاد خواهد بود.

توجه کنید که فولاد تبدیل به یک سهم سنگین شده و خود من به شخصه ترجیح می دهم سهم های مستعد دیگری را خرید کنم تا فولاد ولی با توجه به اثر گذاری زیاد فولاد بر شاخص کل، حتی رشد محدود چنین سهمهایی می تونه روند حرکت شاخص کل را تغییر بده. لذا توجه به روند حرکتی سهم های بزرگ برای پیش بینی رفتار شاخص کل، ضروری است .

 

مطلب فوق صرفاً تحلیل تکنیکی و نظر شخصی نویسنده بوده و مسئولیت هر تصمیمی بر عهده مخاطب می باشد.

درباره بورس ,
مهران تکنیکال بازدید : 2454 دوشنبه 27 بهمن 1393 زمان : 16:30 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط hadi در تاریخ 1393/12/14 و 1:05 دقیقه ارسال شده است

با سلام قیمت طلا طی یک هفته اینده در حال سقوط میباشد415000مظنه بزنید فروشارو با تشکر از مهران و پوریا


این نظر توسط bahrami در تاریخ 1393/12/12 و 12:54 دقیقه ارسال شده است

سلام
ثباغ هفتگی تعدیل شده :
https://www.mql5.com/en/charts/3099710/w1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-21524-png
اگر موج شماری درست باشه برای تکمیل موج 5 باید خط قرمز رو به بالا بشکنه
نکته جالب اینکه چارت تعدیل نشده کاملا متفاوت است :
https://www.mql5.com/en/charts/3099729/w1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-41733-png
برای صعود ابتدا باید خط زرد رو رد کنه .
با تشکر

این نظر توسط hadi در تاریخ 1393/12/12 و 8:35 دقیقه ارسال شده است

سلام.
اگر ممکن است نظرتان را در باره روند حرکتی انس اعلام فرمایید.
با تشکر

این نظر توسط amir در تاریخ 1393/12/11 و 22:01 دقیقه ارسال شده است

سلام اقا مهران و اقا پوریا :ثباغ در بلند مدت در موج 3 است که باید ازموج یک فراتر رود یعنی حداقل بالاتر از 435 تومان . بی اعتبار شدن (فیلد شدن)این مطلب درچه صورت اتفاق می افتد؟و نطرتون جهت خرید در چه قیمتی میباشد؟ممنون از راهنمایی شما بزرگواران
پاسخ : نمودار را در تایم فریم هفتگی و روزانه به تفکیک و با دقت دوباره نگاه کنید ، در موج III بلندمدتی هستیم ، اما روند رنج سهم در روزهای اخیر باعث شده است که وضعیت چارت از نظر زمانی و تا حدی عددی کمی متفاوت شود ، فعلا در این روند رنج ، تایم فریم هفتگی را ملاک قرار دهید .
ضمنا شما خیلی نسبت به قبل در تکنیکال پیشرفت کرده اید ، این را به دلیل یافتن محدوده عددی 430 می گم . / پوریا

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1393/12/11 و 15:02 دقیقه ارسال شده است

باتشکرفراوان از شما.
صبر میکنیم...صبر...

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1393/12/11 و 11:08 دقیقه ارسال شده است

پس چرا استارت صعودش رو نمیزنه ثباغ؟
پاسخ : آقای محمودی شما صبر نداری عزیزم و این با کار در بازار سهام حتی اگر در آمریکا و بازار نرمال هم بودی سازگاری ندارد . در تایم فریم ماهانه من بر مبنای تکنیکال چیزی در ثباغ می بینم که تصور کردنی نیست ،اما به دلایلی در هفته های اخیر من و مهران نه در مورد این سهم که در مورد همه چیز ( دلار و طلا و بورس و ... ) سیاست صبر و سکوت پیشه کرده ایم .
روزی من از ثباغ در این وبلاگ تحلیل دادم که برای کسی وضعیت امروز آن تصور کردنی نبود و با تمسخر مشتی بی فکر و بی مایه روبرو شدم .
برادر اگر من و مهران را قبول داری روی این سهم صبر کن و نتیجه اش را ببین . البته فکر و نظر شما هم محترم است و مقدم بر نظر ما . / پوریا

این نظر توسط sasan در تاریخ 1393/12/11 و 10:23 دقیقه ارسال شده است

نظر اساتید راجع به این خبر چیست؟
دیشب خبری منتشر شد که به نظر بازار امروز به ان واکنش خوبی نشان دهد . بازار سرمایه که به شدت از وضعیت بد نرخ های سود بالا گلایه داشت حالا دست به کار شده و در رقابتی جانانه در یک حراج ناگهان دست خود را بالا برده و عدد ۳۰% را برای سود پیشنهاد داده است
در توضیح این طرح گفته می شود طرح اوراق پاداش سهامداری فروش واحدهای بک صندوق قابل معامله است که تضمین سود حداقلی ٣٠ درصدی داره ولی مازاد بر ٣٠ درصد هم در صورت افزایش قیمت تا سررسید متعلق به خریداراست .این صندوق ها را همه اشخاص حقوقی بازار می توانند عرضه و تعهد کنند و اولینش با تعهد صندوق توسعه بازار منتشر میشود . نکته جالب این است که قرار در سطح وسیعی تبلیغ بشود تا پول های جدید را از خارج از بازار به سمت بورس بیاورد و صندوق توسعه نیز این پول را صرف خرید مجدد سهم کند .
از طرف دیگر این سیگتال به بازار فرستاده می شود که که بازده بازار در سال آینده مطلوب خواهد بود .
گفته می شود این یک صندوق etf هست و قبل از سررسید با قیمت بازار معامله میشه که قطعا nav و سود تضمین شده هردو در قبمتش نقش داره اگر nav بالاتر از سقف سی درصد بره به قیمت nav و گرنه بر اساس درصد سود تضمینی روز شمار پرداخت می شود که در نوع خود جالب است .
گفته می شود برنامه ای با ۱۰ الی ۱۵ حقوقی دیگر نیز چیده شده است تا حقوقی های دیگه هم این صندوق ها رو راه اندازی خواهند کرد و عملا با تضمین سود و سرمایه گذاری مجدد به قیمت سهمشان متعهد می شوند.

نمی دانیم تصمیم خوبی است یا بد ولی اگر خوب اجرا شود و به نوعی دولت تعهد زیان کردن احتمالی این صندوق را بر عهده بگیرد بد نیست ولی ممکن است رانت هایی را ایجاد کند . البته که مدیریت صندوق در بازار فعلی خیلی جالب نبوده ولی باید در نوع جدید پاسخگو باشد .
این صندوق قدرت عجیبی را به دارندگان ان می دهد و بی شک می تواند در بازار چالش افرین باشد اگر به درستی کنترل نشود .
ولی در مجموع خبری است که برای بستن کف بازار بسیار مهم و تاثیر گذار است .


این نظر توسط maryam در تاریخ 1393/12/11 و 0:23 دقیقه ارسال شده است

چکیده گمانه زنی های دکتر سعید لیلاز در همایشی در اصفهان:
-سال 94 سال دشوار اقتصاد ایران.
-در صورت توافق در شش ماه نخست 94 رونق اقتصادی نداریم.
-راه حل برون رفت از درون اقتصاد ایران میگذره، توافق کشور را به وضعیت سال های 83 و 84 بازمیگرداند.
-سال 2016 استارت افزایش قیمت نفت.
-صنعت خودرو در سال 94ممکن است 10 درصدر افزایش تولید داشته باشه اما با فقدان تقاضا مواجه است.
-احیای قدرت خرید کارمندان و کارگران با افزایش حداقل 30درصدی دستمزد.
-ارزش افزوده بخش نفت در سال آینده منفی یا صفر پیش بینی میشود.
-افزایش قیمت مسکن در سال آینده البته کمتر از نرخ تورم. بخش ساختمان حتما رشد خواهد داشت و گره هایی باز خواهد شد.
-شاخص حجم تولید ثروت،شاخص مهمی ست که در نیمه اول 93 شانزده درصد رشد داشته و دوسال زمان لازم است تا میزان سرمایه گزاری به سال 90بازگردد. 120 میلیارد دلار سرمایه گزاری برای سال آینده لازم است.
-دلار بین 3000تا 3300 باقی میماند حتی در صورت توافق هسته ای
-سال آینده دلار تک نرخی میشود.
-منابع ارزی پلکانی وارد اقتصاد میشوند.
-اقتصاد ایران باید به سمت آزاد سازی تدریجی و نه یک شبه حرکت کند.
-بزرگترین چالش پیش روی کشور، تحریم و قیمت نفت نیست بلکه فساد است.
پاسخ : بعضی از مواردی که ایشان اشاره کرده اند ، درست است ، اما در مورد شخص ایشان با توجه به اینکه شما را فرد پیگیری می دانم ، توصیه ای به شما دارم :
به " کل " مصاحبه ها و نظراتی که در یک سال اخیر ایشان ارائه داده اند نگاه کنید ، بهترین منبع یک سرچ ساده در اینترنت و سایتهای خبری و اقتصادی است ، دو نکته مهم را می بینید :
- ضد و نقیض گوئی و اعلام نظرات متناقض با هم گاه به فاصله چند ماه و یا اعلام نظراتی که کلی گوئی است و شناسائی مشکلات و یا ارائه راه حلی در آنها نیست .
- نگاه جناحی و سیاسی و جانبدارانه ایشان که همواره روی نظرات اقتصادی ایشان سایه می اندازد .

حال این نوع نظرات را با نظرات افرادی مانند دکتر محسن رنانی و یا دکتر علی سرزعیم که اعلام نظرات آنها صرفا بر مبنای اصول اقتصاد و نگاه منطقی و بر مبنای واقعیات و بدون پیش داوری و جانبداری سیاسی به مسائل است ، مقایسه کنید . / پوریا

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1393/12/10 و 18:06 دقیقه ارسال شده است

شاخص رو شما هم فکر میکنید که نگذارن زیر ۶۴هزار بره؟
پاسخ : شاخص را رها کنید.

دو ماه پیش گفتم از سه گروه فلزی، پتروشیمی و معدن دوری کنید و در سه گروه ساختمان، دارو و بانک دنبال فرصت خرید باشید. اون سه گروه در سه ماه اخیر افت کردند و در سه گروهی که مورد نظر ما بودند سهم هایی بودند که لا اقل 10 درصد بازدهی داشتند. (گرچه ساختمان بیش از اینها بازدهی داشت)
دقیقا همین گونه است که شما می فرمایید.امروز شاخص منفی ولی اکثریت سهم ها سبز بودند.انگار بازار از وابستگی به شاخص خارج شده.

این نظر توسط amir-mahmoudi در تاریخ 1393/12/9 و 13:33 دقیقه ارسال شده است

شاخص رو شما هم فکر میکنید که نگذارن زیر ۶۴هزار بره؟
پاسخ : شاخص را رها کنید.

دو ماه پیش گفتم از سه گروه فلزی، پتروشیمی و معدن دوری کنید و در سه گروه ساختمان، دارو و بانک دنبال فرصت خرید باشید. اون سه گروه در سه ماه اخیر افت کردند و در سه گروهی که مورد نظر ما بودند سهم هایی بودند که لا اقل 10 درصد بازدهی داشتند. (گرچه ساختمان بیش از اینها بازدهی داشت)


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 31
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 93
 • بازدید ماه : 711
 • بازدید سال : 3,845
 • بازدید کلی : 1,555,335
 • کدهای اختصاصی