close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
فراخوانی برای بررسی وضعیت مسکن
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  به عنوان چارتیست مبنای بررسی بازار برای ما بررسی نمودار است . در مورد مسکن در کشور ما به دلایلی دیتای لازم در این مورد وجود ندارد ، برای این مشکل دلایل مختلف هست :  - روشهای نوین ساخت و ساز و خصوصا انبوه سازی در ایران هنوز مورد اقبال و توجه نیست . باید دقت داشت که روشهای ساخت مسکن در دنیا هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر زمان لازم برای به اتمام رسیدن و بهره برداری از پروژه ها در سایر کشورها کاملا تغییر کرده و بسیار کیفی تر و سریعتر از وضعیتی است که فعلا در کشور ما هست . ساخت و ساز فردی…

فراخوانی برای بررسی وضعیت مسکن

 

به عنوان چارتیست مبنای بررسی بازار برای ما بررسی نمودار است . در مورد مسکن در کشور ما به دلایلی دیتای لازم در این مورد وجود ندارد ، برای این مشکل دلایل مختلف هست :

 - روشهای نوین ساخت و ساز و خصوصا انبوه سازی در ایران هنوز مورد اقبال و توجه نیست . باید دقت داشت که روشهای ساخت مسکن در دنیا هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر زمان لازم برای به اتمام رسیدن و بهره برداری از پروژه ها در سایر کشورها کاملا تغییر کرده و بسیار کیفی تر و سریعتر از وضعیتی است که فعلا در کشور ما هست . ساخت و ساز فردی و نه تحت نظارت و اجرای شرکتهای حرفه ای  خصوصا در شهرهای بزرگ و اقتصادهای بزرگ دنیا تقریبا به کنار گذاشته شده . زیبا سازی شهرها ، استاندارد بودن کیفی مسکن ، تناسب مسکن ساخته شده با وضعیت جغرافیائی و فرهنگی محل ، عدم دستکاری در اکوسیستم منطقه و ... حتی در بعضی  کشورهای جهان سومی نیز الان مد نظر است . در این زمینه " قوانین و استانداردهای لازم " در ایران وجود دارد ، اما مشکل  در رعایت آنها و دقت به آنها است که ظاهرا در حال حاضر با وضعیت ایده آل بسیار فاصله دارد .

- مشکل اساسی در اینجا این است که بدلیل آنکه در بازار مسکن در ایران از بعد تجارت و خرید و فروش آن هنوز وضعیت سنتی بر وضعیت دارای سازوکار مالی مدرن غلبه دارد ، تعیین مظنه قیمت در دست متولی خاصی نیست و اغلب توافقی است و علاوه بر آن خرید و فروشها نظام مند و تابع یک چرخه عرضه و تقاضای شفاف که بتوان در آن وضعیت قیمت های " واقعی "  برای بازه های زمانی اگر نه هفتگی و ماهانه که لااقل فصلی ( سه ماهه ) و سالانه مشخص باشد ، نیست .

 - چند ماهی است که وضعیت نموداری نفت ذهن من را به خود مشغول کرده و از جوانب مختلف بر روی آن بررسی داشته ام ، آخرین تحلیلی که در همین سایت آورده ام هم در همین مورد بوده و در آن به اتمام دوره ریزش اخیر نفت بر مبنای تحلیل شخصی ام اشاره کرده ام . بررسی دقیق نفت برای بازه زمانی خصوصا از دهه 70 میلادی که دوره یکی از صعودهای هیجانی و سرسام آور نفت بوده است تاکنون و قیاس آن با وضعیت سایر بازارهائی که برای آنها دیتا و نمودار داشته ام ( طلای داخل ، بورس و ... ) نتایج جالب توجهی برای من در بر داشت . در مورد بورس تحلیلی در این مورد بعدا ارائه خواهم کرد ، اما موردی که الان به دنبال آن هستم مسکن است .

 - در اواخر سال 91 بر مبنای نظریه چرخه ها و سیکل های حرکتی ای که بر مبنای موارد افت و خیز های قیمتی قبلی مسکن داشتیم ، اطمینان داشتم که قیمت مسکن پائین خواهد آمد . در آن زمان برای خودم یک چارت دست ساز درست کرده بودم که کار هم داد و بر مبنای همان نمودار ، آستانه ورود به رکود بلند مدتی در مسکن می دیدم و این مورد را از بهمن 91 در سایتهائی که بودم عنوان می کردم ، معمولا برخوردها با تحلیل من در آن زمان جالب نبود و کسی تصوری مبنی بر افت قیمتی ملک و مسکن در آن زمان نداشت . به دلیل اینکه بطور سنتی ملک و مسکن در ایران کالای سرمایه ای معتبری به حساب می آمده است در آن زمان عده زیادی از مردم عادی نیز در این بازار برای سرمایه گذاری ورود کرده بودند که بخش عمده آنها فعالان بازار مسکن نبودند و صرفا هدف آنها کسب سود و حفظ ارزش دارائی هایشان بود و اغلب همان ها در عین اینکه تجربه ای از کار در هیچ بازاری کلا نداشتند ، نسبت به این تحلیل واکنش منفی نشان می دادند ، اتفاقا بهمن 91 تا خرداد 92 پیک قیمتی و بهترین زمان خروج از ملک بود . به هر حال الان بخش بزرگی از سرمایه ایرانیان در مسکن دچار پدیده " حبس سرمایه " شده است و باید دید این وضعیت تا چه زمانی می تواند ادامه پیدا کند .

بر مبنای موارد بررسی های اخیرم به این نتیجه رسیده ام که می شود بررسی دقیقتر و کاملتری نسبت به تحلیل قبلی روی مسکن داشت ( چرخه ها را در آن زمان من روی دوره های زمانی 3.5 الی 4.5 ساله می دیدم  ) . اما نیاز به دیتای کافی و معتبر دارم تا دوباره یک نمودار دست ساز این بار دقیق تر بسازم ، چاره ای نیست !

 مناسب دیدم که در این سایت در این مورد فراخوانی بگذارم ؛ شهرهای بزرگ ( تهران و کلانشهرها ) نقش تعیین کننده در روند قیمتی مسکن در کل ایران دارند ، دوستانی که صاحب تجربه و دست اندرکار در این زمینه هستند ، می توانند در این فراخوان یاری رسان باشند ، مواردی که من نیاز دارم :

- قیمت مبنای زمین و آپارتمان ، به عبارتی زمین و ساخت بر مبنای متر مربع در بازه زمانی 30 ساله اخیر ، حال اگر دوستی این قیمتها را مثلا برای 10 سال یا 5 سال یا ... داشت هم مشکلی نیست ، اطلاعات دریافتی  را در بازه های زمانی متفاوت خودم بر مبنای کل اطلاعات دریافتی از دوستان منظم و به هم پیوسته خواهم کرد .

- برای هر شهر  تا حد ممکن قیمت بر مبنای نوع منطقه بر اساس شرایط اقتصادی ساکنین ( لوکس ، متوسط ، معمولی ) ارائه شود ، برای من قیمت های مناطق متوسط مهمتر است .

- زمانهای افت و خیز بالا و هیجانی بازار و سقف و کف قیمتی ای که در این زمانها بازار داشته است  .

- می توانید جدولی در نظر بگیرید با سطرهای سال و فصل و ماه و ستونهای نوع منطقه و قیمت را بر مبنای میانگینی که در آن بازه زمانی به خاطر دارید قید کنید .

 بر مبنای نوع نظراتی که در این مدت در این سایت دیده ام افرادی که در زمینه مسکن فعال باشند احتمالا جزو کاربران هستند ؛ البته اغلب مراجعین کارمندان و جوانان هستند ، اما همین دوستان هم می توانند در این میان بر مبنای ارتباطات خود کمک کننده باشند .

 

دوستان می توانند اطلاعات مورد نظر را به این ایمیل ارسال کنند : :   pouriya.stock@gmail.com

پوریا بازدید : 2103 چهارشنبه 15 بهمن 1393 زمان : 18:22 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط در تاریخ 1393/11/26 و 17:04 دقیقه ارسال شده است

سلام
لطفا تحلیل جدیدی از قیمت و نوسانات ارز بنویسید

این نظر توسط hafez در تاریخ 1393/11/26 و 12:56 دقیقه ارسال شده است

http://www.adantahlil.com/showthread.php?t=692&page=23&p=333561#post333561
مباحث و امار جالبی دارد
پاسخ : اتفاقا لینک خوبی داده اید ، چون عناوین شغلی افراد هم در آن قید شده ، با دقت در اظهار نظرهای آنها می بینید که " هیچ " دلیلی برای پیش بینی های منفی و مثبت خود ندارند ، همه چیز به آینده و اما و اگر و چنین و چنان خواهد شد ، حواله داده شده . این وضعیت نشانگر دو مورد مهم است :
1 - فقر تحلیلگری علمی و فنی به دلیل نبود اطلاعات دقیق لازم در حوزه مسکن
2 - نداشتن چشم انداز مشخصی از وضعیت کلان اقتصادی و در سایه آن مشخصا مسکن ، اما همزمان اجازه دادن به خود برای ابراز نظر کارشناسی در مورد حوزه ای که ظاهرا اطلاعات لازم را از آن ندارند !
/ پوریا

این نظر توسط افشين در تاریخ 1393/11/25 و 14:45 دقیقه ارسال شده است

با سلام و خسته نباشيد
ممنون ميشم تحليلي از جفت ارز GBPJPY ارائه بفرماييد

این نظر توسط علی سعیدی در تاریخ 1393/11/24 و 10:06 دقیقه ارسال شده است

سلام و ارادت،
خبهمن را چطور میبینید؟
میشه لطفا تحلیلی از این سهم بفرمایید؟
ممنونم
علی سعیدی

این نظر توسط sami در تاریخ 1393/11/21 و 10:36 دقیقه ارسال شده است

با سلام
با توجه به این نکته که ما می دانیم مسولیت خرید سهام به عهده ی خود ماست. و حتی با اینکه شما حد ضرر تعیین می کنید. و لی از شما خواهشمندم که سهامی رو که پیشنهاد میدهید هنگام نوسان غیر پیش بینی شما سریعتر و بیشتر درباره آن سهام تحلیلتان را بگویید.

این نظر توسط sam در تاریخ 1393/11/20 و 16:20 دقیقه ارسال شده است

سلام
ببخشید قرار بود یه تحلیل درباره ارزش برابری یورو و دلار بنویسین.
منصرف شدین؟

این نظر توسط Analyzer در تاریخ 1393/11/20 و 14:33 دقیقه ارسال شده است

چرا از قیمت های سایت بانک مرکزی استفاده نمیکنید؟

این نظر توسط علی جاودانی در تاریخ 1393/11/20 و 10:55 دقیقه ارسال شده است

پوریا جان و مهران عزیز
با توجه به پست قبلی در سه روز اخیر بورس وارد رمپنا و بیمه شدم و مثل اینکه منتظر بودن من بخرم و هر روز افت و صف فروش بشن !!! شکلک
البته به تحلیل های شما اطمینان دارم و تا رسیدن به سود صبر می کنم ... فقط خواستم نظر شما رو در مورد روند معاملاتی این دو سهم در چند روز اخیر رو بدونم که نگهداری رو صلاح می دونین ؟

وبیمه : سر به سر فروش : 1220
رمپنا : سر به سر فروش : 7200
تشکر
پاسخ : جناب جاودانی :
1 - اگر مثل ما بر مبنای تکنیکال می خواهید کار کنید " حتما " اولویت اولتان رعایت " حد ضرر " باشد .
2 - روی موج میان مدتی سوار شوید و به نوسانات کوتاه مدتی بی توجه باشید و در نزدیکی هدف بی طمع خارج شوید .
3 - کار روی رمپنا مشکله و مهران هم نوشته روی خطوط جمایتی و مقاومتی عمل کنید و ورود و خروج دائمی داشته باشید .

با اجازه مهران عزیز : سهمهائی مثل رمپنا دیگه مثل سابق کار نخواهند داد ، لیدرهای بازار در حال تعویض هستند . / پوریا

این نظر توسط ervin در تاریخ 1393/11/20 و 0:43 دقیقه ارسال شده است

سلام و ممنون بابت مطالب درجه یکتون
راستش من خودم و بیشتر دور و بریام تو کار ساختمونیم
اکثرا میگن که دیگه این کار مثل قدیم سود انچنانی نداره و این مطلب به نظرم از همه بیشتر در شغلهای وابسته به این کار و کسادیشون خودشو نشون داده...
اما مطلب اصلی به نظرم تغییر بافت جمعیت کشور هستش که از این به بعد شروع به پیر شدن میکنه و تعداد جوانهای نیاز مند به مسکن کم میشه همون طور که مدرسه هایی که دو شیفت کار میکردن الان برای یک شیفتم دانش اموز کم دارن ،اینها به نظر من به شدت روی تقاضای مسکن تاثیر داره ...تا جایی که من میدونم پیک ازدواج و تقاضابرای مسکن چندین سال قبل برای سال 91 پیشبینی شده بود و از اون به بعد این میزان کامل نزولی میشه
از طرف دیگر جذابیت زندگی شهری به دلیل گران شدن دلار و به تبع کم شدن سود فروش کالا و قدرت خرید مردم در جامعه بازار محور نه تولید محور ما کم میشه همین الان هم وضع مغازه دارها و ملکهای تجاری به خصوص در پاساژها بسیار خرابه و اصولا اینهمه مفازه تجاری توجیهی نداره و کاملا اشباع هستش
در واقع این همه جمعیت شهری غیر مولد دیگه توجیهی برای گسترشش وجود نداره
با توجه به این مطالب که البته نظر شخصی بندست اینجور فکر میکنم که ما یکبار دیگر نهایتا در سال 95 الی 96 همزمان با موجهای 10 سال یکبار مسکن (همانند 86 و 76)باید یک موج صعودی بزرگ داشته باشیم و رونق سابق دیگه با این شرایط امکان پذیر نخواهد بود

این نظر توسط محمود در تاریخ 1393/11/19 و 22:57 دقیقه ارسال شده است

درود بر شما

با توجه به توضیحات شما به یکی از کاربران در خصوص چارت طلا، لطفا\" روند و اهداف طلا را بفرمایید

متشکرم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 52
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 127
 • بازدید ماه : 1,437
 • بازدید سال : 8,781
 • بازدید کلی : 1,560,271
 • کدهای اختصاصی