close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بررسی نمودار شاخص کل ( بخش اول : وضعیت موجود )
loading...

تحلیل بازارهای مالی

  ( برای مشاهده دقیقتر نمودار بر روی آن کلیک کنید . )  نمودار زیر نمایانگر وضعیت شاخص کل بورس تهران در تایم فریم روزانه در دوره زمانی نیمه دی ماه 92 تاکنون است :     الف – روند حرکتی : باند های زرد رنگی که بر روی نمودار مشخص کرده ام از نظر تکنیکال محدوده های مهمی در حرکت فاز فعلی بازار هستند . سقف باند اول در روزهای اخیر پر حجم رو به بالا شکسته شده ، اما احتمال تاچ مجدد آن برای کسب انرژی و زمان لازم برای ادامه حرکت را هنوز نمی توان از نظر دور داشت . باند دوم باندی است که…

بررسی نمودار شاخص کل ( بخش اول : وضعیت موجود )

 

( برای مشاهده دقیقتر نمودار بر روی آن کلیک کنید . )

 نمودار زیر نمایانگر وضعیت شاخص کل بورس تهران در تایم فریم روزانه در دوره زمانی نیمه دی ماه 92 تاکنون است :

 index

 

الف – روند حرکتی :

باند های زرد رنگی که بر روی نمودار مشخص کرده ام از نظر تکنیکال محدوده های مهمی در حرکت فاز فعلی بازار هستند . سقف باند اول در روزهای اخیر پر حجم رو به بالا شکسته شده ، اما احتمال تاچ مجدد آن برای کسب انرژی و زمان لازم برای ادامه حرکت را هنوز نمی توان از نظر دور داشت . باند دوم باندی است که در ادامه به آن خواهیم رسید و باید دید عکس العمل شاخص در برخورد به آن چگونه خواهد بود ، این باند از باند اول مهمتر است چون نحوه بازی بازار روی آن برای پیش بینی آینده مهم خواهد بود .

با لحاظ کردن اینکه ما در استارت موج 5 ایمپالس آغاز شده از سال 88 باشیم از نظر زمانی محدوده های دی 93 ، اسفند 93 و  بهار 94 خصوصا انتهای خرداد و سپس ابتدای تیرماه 94 در آینده حرکتی بورس محدوده های زمانی مهمی خواهند بود ، اما نکته مهم روند جرکتی بازار خصوصا تا پایان پائیز است تا بتوان در مورد اینکه در این محدوده های زمانی در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد با اطمینان بیشتر بررسی داشت  ، برای پیش بینی آینده سناریو های مختلفی می تواند لحاظ شود  :

سناریو اول : موج 5 یک آرایش 5 موجی ( 1 و 2 و 3 و 4 و 5 ) کلاسیک را طی کند , با توجه به فاصله فعلی شاخص از سقف کانال اصلی بلند مدتی یکی از محدوده های عددی 105000 ، 120000 ، 130000 و 140000 رادر انتهای آن ببینیم . احتمال وقوع این حالت منتفی نیست ، اما حرکت منظم و کلاسیک شاخص بسیار مشکل است چون ما یک دوره ریزش سخت و بد را پشت سر گذاشته ایم و محدوده های عددی مقاومتی آن خصوصا تا سقف تاریخی فعلی شاخص در کانال 89000 الی 90000 به آسانی پشت سر گذاشته نخواهد شد .

سناریو دوم : موج صعودی میان مدتی را شاهد باشیم که سقف موج 3 قبلی را در محدوده 89000 الی 90000 یا صرفا لمس خواهد کرد و یا اصلا از تاچ مجدد آن عاجز می ماند و پس از آن تغییر روند و اتمام موج 5 را شاهد باشیم . به عبارتی شاهد Truncation  یا کوتاه شدگی باشیم . حالت کوتاه شدگی در وضعیتی ظاهر می شود که موج قبلی پر فدرتی را پشت سر گذاشته باشیم که پس از آن یک دوره فرسایشی اصلاح سنگین به تناسب قدرت صعود قبلی ظاهر شده باشد ، اغلب این وضعیت در موج 5 انتهای یک ایمپالس دارای موج 3 پرقدرت و طولانی مدت ظاهر می شود و شکل موج آن در ادغام با موج 4 یک وضعیت زیگزاگ دو گانه یا سه گانه را شامل می شود . این وضعیت در بازار بورس ایران تاکنون نبوده است اما در بورسهای دیگر دنیا سابقه متعدد داشته است . باید دقت شود که موج 3 پرقدرت در حدی که در محدوده زمانی مرداد 91 تا دی 92 دیدیم ، تاکنون در تاریخ روند حرکتی بورس تهران و امواج دوره های زمانی مختلف آن سابقه نداشته است ، برای اولین بار است که چنین موج 3 شارپی دیده می شود . اتفاقا وضعیت روند حرکتی موج 4 و روند نوسانات ماههای اخیر می تواند تا حدی یک زیگزاگ دو گانه در حال تکمیل را نشان دهد .

 در هر دو سناریو  آنالیز قطعی به تلاقی با همان باند دوم و رفتار بازار در قبال آن باید موکول شود تا بتوان موج شماری صحیح و چشم انداز روشنتری از آینده بازار داشت .

ب – جریان سرمایه :

جریان سرمایه عامل مهم حرکت بازار است . میانگین حجم معاملات روزانه ( مجموع بورس و فرابورس ) در نیمه دوم 91 روی مرز مابین 60 ( در روزهای معاملاتی عادی ) الی 100 میلیارد تومان ( در روزهای معاملاتی خوب )در نوسان بود ، در حال حاضر میانگین حجم معاملات در روزهای خوب روی مرز 300 میلیارد تومان است . مقایسه قیمت ارز ( مشخصا دلار ) در این دو بازه زمانی و قیاس آن با وضعیت حجم ریالی معاملات بازار جالب توجه است .

 بررسی MFI  در دوره ریزش نشان می دهد که در بازه زمانی تیر ماه شارژ سرمایه به بازار انجام شده است و تا نزدیکی کانال 75000 واحدی این روند ادامه داشته است ، به دلیل آنکه بازار در مرداد ماه خصوصا در هفته آخر آن علی رغم آنکه وضعیت بالقوه مناسبی برای رشد می توانست پیش رو داشته باشد ، با افت مجدد روبرو شد ( محدوده فلش قرمز رنگ ) ، مجددا با خروج سرمایه مواجه شدیم ، این وضعیت تا نیمه شهریور ادامه می یابد ، دو نکته مهم در آن محدوده زمانی دیده شد :

1 – خستگی بازار : پس از افت مجدد MFI و رسیدن آن به محدوده منفی زیر 20 و خصوصا در دوره 40 روزه بعدی که در نمودار شاخص نیز مشخص است و بازار بر روی باند 71000 برای هفته ها متوقف بود ، خستگی بازار نمایانگر شد و درصد عمده ای از سهامداران حقیقی از بازار خروج کردند ، آمار معاملات در دسترس در آن دوره زمانی نشانگر خروج بالای سهامداران حقیقی از بازار است . این خستگی در فضای فرومها و سایتهای بورسی نیز کاملا مشهود بود و باعث تشدید فشار فروش حقیقی گردید .

2 – شارژ سرمایه : در دوره 40 روزه ایستائی شاخص کل اتفاق مهمی در حال رخ دادن بود و آن اینکه در عین بد بودن ظاهری بازار در پشت پرده شارژ سرمایه در حال انجام بود . به MFI  نگاه کنید ، در تمامی آن مدت روند شارژ سرمایه به بازار صعودی بوده است و خریدهای حقوقی معنا دار . اگر حجم بلوک زنی ها را از حجم اصلی معاملات در آن دوره کسر کنید و آمار معاملات را با کسر آنها در نظر بگیرید ، در اکثر روزها یک نکته مشترک را در کلیت بازار می بینید : خرید حقوقی و خروج حقیقی . دقت کنید که حقوقی ها در اوج دوران بحرانی بورس پشت آن را خالی کردند و اینکه خرید را حالا در بدترین روزهای بورس در دستور کار خود قرار داده بودند نمی توانست نشانه حمایت آنها از بازار باشد ، بلکه آینده بازار را بالا می دیدند . حاصل فرار حقیقی ها این بود که تعادل حجم شناوری بسیاری از سهمها به هم خورد و برگ برنده برای هدایت بازار در دست حقوقی ها قرار گرفت .

ممکن است عده ای آنالیز شاخص کل را با وضعیت دستکاری روی آن در بازه زمانی 40 روزه مذکور معتبر ندانند ، اما باید این نکته مهم را در نظر داشت که این دستکاری خواسته یا ناخواسته باعث شد ظرف زمانی مورد نظر برای آغاز فاز حرکتی جدید و تکمیل فاز حرکتی قبلی تکمیل شود . علاوه بر آن بلوک زنی ها بر روی سهامهای خاص و با حجم بالا انجام می شد و نه روی کلیت سهامهای بازار. کلیت بازار خصوصا سهامهای دارای پتانسیل بنیادی مناسب در وضعیت قیمتی ای بودند که حرکت روبه پائین و نزول بیشتر برای آنها دیگر معنا نداشت و برای روزهای متمادی در یک محدوده باریک بازی کردند ، نه پائینتر رفتند که بی معنا بود و نه در وضعیت زمانی لازم برای بالا رفتن بودند . این وضعیت معامله گران را به صبر و انتظار دعوت می کرد .

باید دقت داشت که ثبات حرکتی بازار به دو عامل بستگی دارد : اول حرکت آرام اما پیوسته موج صعودی کلی بازار ، دوم : الزام در داشتن اصلاح در روند صعودی در بازه های زمانی لازم و افت های موقتی که هم شارژ مجدد سرمایه را به دنبال داشته باشد و هم قیمت سهام را روی محدوده های مقاومتی فتح شده تثبیت کند .    

روند فعلی شاخص حاصل حرکت یکدست در همه گروهها نیست و این حرکت فعلا مدیون حرکت بخشی از گروههای بازار و بر مبنای پتانسیل بنیادی و تکنیکال توامان آنها است . فراموش نکنیم که بورس یک دوره بسیار بد را در ماههای اخیر از سر گذرانده است و باید در مورد پیش بینی آینده محتاط تر باشیم .

از یک سو در ماههای آتی وضعیت نزولی طلا و نفت بر روی کلیت اقتصاد ما اثر قابل ملاحظه خواهد داشت و این بار برخلاف دوره های قبلی نزول نفت ؛ نزول طلا نیز به دلایلی که در پستهای قبلی اشاره شده است  روی اقتصاد ما بسیار موثر است و هر دو نقش تعیین کننده در میزان بهای ارز خواهند داشت و از آن طریق بر روی بورس اثرگذار خواهند بود ، وضعیت مناقشه هسته ای نیز در جایگاه خود دارای اهمیت است .

 از سوی دیگر باید این را هم در نظر داشت که " تنها " بازاری که هنوز تطابق کامل قیمتی خود را با ارزش جدید ارز ملی ( ریال ) با توجه به افت ارزش آن به میزان کمتر از یک سوم  در سالهای اخیر ، در قیاس با سایر کالاهای سرمایه ای علی رغم رشد سه فصل اول سال 92 انجام نداده است ، بورس است .

 

در بخش دوم بررسی بلند مدتی نمودار شاخص کل بورس تهران ارائه خواهد شد .

 

 

پوریا بازدید : 881 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 12:30 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط بهروز در تاریخ 1393/8/21 و 16:19 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت بزرگواران

می خواستم نظرتون رو در مورد استفاده از نمودارهای تعدیل شده بدونم؟ ظاهرا از پاسختون در مورد سهام بانک دی به نظر میاد که برای تحلیل از نمودارهای تعدیل نشده استفاده می کنین.
پاسخ : نه اینطور نیست ، " بسته به مورد " هر دو حالت را در نظر می گیریم ؛ حتی برای تعدیل شده حالات متفاوت را خصوصا در تایم فریم های بالا در نظر می گیریم . برای خود نمودار هم در بورس هر دو حالت لگاریتمی و حسابی معمولی را باز بسته به مورد در نظر می گیریم . / پوریا

این نظر توسط علی سعیدی در تاریخ 1393/8/21 و 14:36 دقیقه ارسال شده است

سلام
با عرض تشکر همیشگی بابت راهنمایی ها و پاسخ های شما،
آیا گروه انبوه سازی را هنوز مناسب ورود میبینید؟
من حدود 50 روز پیش انبو سازی را مناسب ارزیابی کردم و ثنوسا را در آن وضعیت قیمت کفش خریدم. ولی اصلا پیش بینی قیمت فعلی آنرا نداشتم و حدود دو هفته پیش فروختم!!
آیا راه جبرانی وجود ندارد؟! هدف ثنوسا را ظاهرا درست برآورد نکردم و از طرفی ورود مجدد با قیمت الان را هم خیلی مناسب نمیبینم. نظر شما چیست؟
با تشکر فراوان از شما

این نظر توسط استارت در تاریخ 1393/8/21 و 14:00 دقیقه ارسال شده است

سفارس و سایر سیمانیها بنظرشما استارت صعود زدن یا فعلا در حال نوسانند؟

این نظر توسط amir در تاریخ 1393/8/20 و 23:26 دقیقه ارسال شده است

اقا پوریا ی گرامی :در مورد سهم بانک دی میتوان اینطوری تحلیل کرد که چون اصلاح سهم با توجه به فیبو سطح 38 بوده لذا در زمان رشد کنونی تارگت سهم با توجه به اکستنشن ، سطح 261 میباشد و تا 240 الی 250 رشد میکند؟خیلی ممنون
پاسخ : روی دی بررسی نداشتم ، الان نگاه کردم : دی اول باید از یک کانال محکم که ماهها است درون آن نوسان کرده و حالا با سقف آن در 210 درگیر است با حجم بالا خارج شود . در صورت خروج و تثبیت تارگتهای مهم : 225 ، 245 ، 270 ( قله تاریخی ) ، فیبو کمک کننده به ما در تحلیل است ، اصل خط روند است ، بین 38.2 تا 50 ریتریسمنت ما مابین 195 تا 210 هستیم ، خود این یک باند مقاومتی است ، یا 225 یک محدوده محکم است ( روی 61.8 ) پس چرا عدد آن را که مهم هم هست روی تحلیل خودتان نیاورده اید . بحای اکستنشن از پراچکشن استفاده کنید و همزمان برای تائید آن از ریتریسمنت ، از اکستنشن ساده موثق تر است ./ پوریا

این نظر توسط mohsen در تاریخ 1393/8/20 و 20:38 دقیقه ارسال شده است

با سلام و درود فراوان.

در بررسی دوسهم ، پس از تعیین سطوح فیبوناچی،دریک دوره زمانی نسبتا مشابه، اگر یکی از سهم ها مثلا تا سطح فیبو62 رشد کرده و دیگری تا سطح 38، آیا برای انتخاب یا ورود کدامیک را ارجح میدانید؟

مثال عینی: واتی و شیران. هردو در روند صعودی، واتی مقاومت 38فیبو در محدوده 505 را پیش رو دارد و شیران مقاومت فیبوی 78 در 940 را . هردو توان عبور ازانرا نداشتند.

درصورتیکه تحلیل فوق صحیح است بفرمایید بهترین استراتژی برای ورود به سهم، برمبنای سطوح فیبو چه میتواند باشد؟ باتشکر .
پاسخ : من یک پست پایان هفته می گذارم در مورد خط روند و چیزی که من عنوان آن را " محور " می گذارم . مطمئنا سطح 61.8 ( 62 ) که عدد طلائی است مهمتر است ، اما اصل خط روند است و در درجه بعدی میانگین ها . دقت کنید که من و مهران چند کاناله ( بازار جهانی ، ارز ، طلا ، بورس ) کار می کنیم و تحلیلهای ما گاها با آن چیزی که در بین تحلیلگرانی که صرفا در بورس کار می کنند متفاوت است . در آن پست می بینید که چرا من کیفیت تحلیل تحلیلگران حرفه ای که در بازار جهانی و طلا هم فعال هستند را نسبت به تحلیل تحلیلگرانی که صرفا در بورس تهران کار کرده اند ، بهتر می دانم . توضیح خواهم داد که نقطه ورود به چه عواملی بستگی دارد . از حضور افرادی مثل شما که تحلیل را با این کیفیت دنبال می کنید در این وبلاگ خوشحالم . /پوریا

این نظر توسط mohamad در تاریخ 1393/8/20 و 15:47 دقیقه ارسال شده است

با سلام
سوالی که برام پیش اومده اینه که چرا عقیده دارید بورس هنوز خودشو با کاهش ارزش ریال هماهنگ نکرده ؟
اگه رشد شاخص رو از حدود 25000 در نظر بگیریم ضرب در سه میشه 75000
سهام های زیادی هم بودند که رشد بالای سه برابری داشتند
تشکر
پاسخ : 1 - یک مورد مهم ارزش جایگزینی است ، مثلا فرض کنید که شما می خواهید پالایشگاهی با میزان تولید و تجهیزات بتدرعباس ( شبندر ) ایحاد کنید ، با بهای ارز فعلی و وضعیت بازار فعلی چه مبلغی باید هزینه شود تا چنین پالایشکاهی داشت ؟ البته ارزش چایگزینی تنها مرجع مشخص کننده ارزش ذاتی سهم یک شرکت نیست .
2 - به 30 شرکت بزرگ بورس تهران نگاه کنید و وضعیت سهام آنها در بازه زمانی 90 تاکنون . نتیحه بررسی نشانگر تطابق قیمتی نیست . کلیت بازار بورس تهران شامل محموعه متفاوتی از گروهها است . وزن اصلی بورس تهران در سهامهای پتروپالایشی ها ( شیمیائی ) ، فلزی و معدنی ، مخابرات و همراه و بانک ها است ، حال قیمت سهامهای لیدر این گروهها را نگاه کنید و همزمان هزینه تولید با کاهش ارزش ریال و همچنین نرخ ارائه محصولات را با ارزش سهام آنها در بورس مقایسه کنید ، نتیجه ناامید کننده است . مثلا سهمی مثل مبارکه را ببینید که با لحاظ کردن همه پارامترها ( نرخ ارز ، نرخ فولاد جهانی ، میزان فروش و سود و ... ) دارد حتی زیر قیمت 89 خود از نظر ارزش ریال معامله می شود ، این مورد در طیف وسیعی از سهامهای بازار هست . حالا به گروههای کوچک مثلا غذائی نگاه کنید ، مثلا روغنی ها ، می بینید که با افزایش نرخ روغن خوراکی ، اینها رشد متناسب در نیمه اول 92 داشته اند ، اما بعد متوقف مانده اند ، حالا به این دقت کنید که سهامهای بزرگ و متوسط که رشد قیمتی لازم را نداشته اند در هر زمانی که بورس اندک رونقی نشان می دهد و گریزگاهی برای آنها دیده میشود شروع به رشد می کنند ، اما غذائی ها در قیاس با آنها رشد آنچنانی ندارند ، چون رشد اصلی شان را کرده اند ، اما سهامهای بزرگ که اغلب روی شاخص موثرند با سرکوب قیمتی پائین مانده اند .
3 - وضعیت بغرنجتر در سهامهای متوسط دیده می شود ، مثلا انبوه سازی را نگاه کنید . همه می گویند که چون مسکن رونق ندارد اینها پائین مانده اند ، در جالیکه این تحلیل کاملا غلط است . شرکت های ساحتمانی که پروزه هایشان اعلب در سالهای 90 و قبل از آن استارت زده شده ، با قیمت موجود در آن زمان زمین خریده اند ؟ با هزینه های فعلی همه امور کاری پروژه های خود را انجام داده اند ؟ اثر افزایش قیمت مسکن و ملک در مقطع زمانی 90 تا 92 روی آنها کجا است که حتی با قیمت های 90 و قبل از آن در مقاطعی در این ماهها معامله شدند ؟ اما می بینیم در قیاس با آنها شرکتهای کوچک مثلا شوینده و غذائی رشد داشته ، اما آیا کلیت بازار هم رشد داشته ؟
4 - می بینید که بازار در چه وضع نابسامانی مانده ، می بینید که شاخص کل را نمی توان در یک وضعیت یک به یک با ارز دید و با حاصلضرب ساده رشد آن را بررسی کرد . شاید آنهائی که بازار را عملا در مقطعی سرکوب کردند هم همین محاسبه ساده و البته نادرست را داشتند یعنی در ذهن آنها بوده که خوب شاخص 23000 با دلار 1000 می شود 70000 با دلار 3000 ، پس بازار رشدش را کرده باید جلوی آن بسته شود ، من امیدوارم اینطور فکر نکرده باشند و لااقل دلایل دیگری برای ممانعت از رشد بورس داشته باشند ، چون این طرز فکر برای هدایت افتصاد فاجعه است . می بینید که در تطابق کامل بورس با ارز ملی قاعدتا با عدد دیگر و بالاتری در شاخص کل مواجه خواهیم شد . ماهها ما در این سایت با دلایل مستند و تحلیل گفتیم بازار حباب ندارد ، حالا به لینک زیر نگاه کنید :

وزیر اقتصاد هیچ‌گاه از واژه حباب در مورد بورس استفاده نکرده است
http://www.boursenews.ir/fa/news/137618

آنها هم مثل ما می دانستند که حبابی در کار نیست ، اما خواسته یا ناخواسته روی اذهان مردم عادی از نظر روانشناسی اجتماعی کار شد و وضعیت به جائی رسید که مردم ما که مطابق عادت همیشگی شان در همه امور عالم اظهار نظر کارشناسی می کنند ؛ حتی در صف نانوائی هم در مورد حباب بورس و ترکیدن آن بررسی کارشناسانه کردند ، مثل آنزمانی که افزایش نرخ ارز حاصل سفته بازی یک دلال بیسواد و بیچاره بازار ( جمشید بسم ... ) دانسته شد ./ پوریا

این نظر توسط محمود در تاریخ 1393/8/20 و 10:35 دقیقه ارسال شده است

درود بر شما عزیزان

من به تحلیل تکنیکال آشنایی نسبی دارم، منتهی نمی دانم بین این همه شرکتهای بورسی کدام را بررسی کنم؟

آیا روشی وجود دارد تا با تحلیل چند شرکت بتوانم سبد تهیه کنم؟

با تشکر از شما
پاسخ : ابتدا شاخص گروههای مختلف را تحلیل کنید و شاخص های بهتر را مشخص کنید. بعد سهم های خیلی بزرگ و خیلی کوچک را بگذارید کنار (مگر اینکه حجم معاملات خیلی زیادی داشته باشند). سهم های زیان ده با زیان انباشته را کنار بگذارید و از بین سهم های متوسط انتخاب کنید. به مرور زمان و با تجربه شما باید یک لیست 50 سهمی به دست بیارید و به جای 500 سهم، 50 سهم را تحلیل کنید و نهایتاً 5 یا 6 سهم برای خرید انتخاب کنید.

این نظر توسط هادی تقی پور در تاریخ 1393/8/19 و 21:52 دقیقه ارسال شده است

به نظر بکاب هم حرکت صعودی قوی در پیش داره

این نظر توسط هادی تقی پور در تاریخ 1393/8/19 و 21:46 دقیقه ارسال شده است

سلام مهران جان

الگوی سر و شانه معکوس در وپترو برای رسیدن به 300 تومان رو تایید میفرمایید؟
خرید با میانگین 329 تومن دارم از 10 ماه قبل تا الان :-( کاش حد ضرر رو رعایت می کردم :-(
پاسخ : بله

این نظر توسط nikan در تاریخ 1393/8/19 و 11:52 دقیقه ارسال شده است

درود بر جناب مهران و پوریای گرامی.
در صورت امکان از آموزشهای نمونه ای جریان بازار (خگستر و واتی) بیشتر تهیه فرمایید. رصد سهمی در جریان بازار همراه با نمودار آموزشی شما زیر دست، اطلاعات نابی را نصیبمان میکند ممنون


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 500
 • کل نظرات : 7186
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2484
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 85
 • باردید دیروز : 33
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 160
 • بازدید ماه : 1,470
 • بازدید سال : 8,814
 • بازدید کلی : 1,560,304
 • کدهای اختصاصی